למות עוד אלף פעמים

אתה מקבל שיחת טלפון מן האויב הישראלי, לפנות את ביתך, כדי שיוכל להשלים סיבוב הפצצות נוסף בתוך עשר דקות. נסו לדמיין יחד איתי מהן עשר דקות. עשר דקות שבעקבותן תושלם מחיקת ההיסטוריה הקטנה שלך מעל פני האדמה
מחמוד ג'ודה

אחד מתושבי רצועת עזה, מחמוד ג'ודה, כתב בפייסבוק בבוקר יום ראשון ה-13 ביולי, סטטוס המתייחס לשיחות הטלפון של צבא הכיבוש הישראלי, אשר בשעה מאוחרת במוצאי שבת דרש מתושבי צפון הרצועה לפנות את בתיהם כהכנה לסבב של הפצצות. וכך הוא כותב:

אספר לכם מה יותר קשה מן המוות בעזה מטילים משוכללים ומהודרים. קשה יותר היא הדרישה ממך, בשיחת טלפון מן האויב הישראלי, לפנות את ביתך, כדי שיוכל להשלים סבוב הפצצות נוסף בתוך עשר דקות. נסו לדמיין יחד איתי מהן עשר דקות. עשר דקות שבעקבותן תושלם מחיקת ההיסטוריה הקטנה שלך מעל פני האדמה.

מתנות, תמונות האחים והאחיות המתים והחיים. החפצים שאתה אוהב, הכיסא, הספרים, קובץ השירים האחרון שקראת, מכתב מאחותך הגולה, זיכרונותיך מאהוביך, ריח הסדינים והמזרנים, הטיפול היום יומי בצמח היַסְמִין אשר משתלשל על החלון המערבי, קליפ השיער של בתך, המושב החמים, בגדיך הישנים מפעם, שטיח התפילה, הזהב של האישה – כל מה שצברו החיים.

דמיינו ביחד איתי שכל המחיקה הזאת מתרחשת לנגד עיניך ונמשכת עשר דקות. אתה מתבונן, הכאב חולף בגוף ואתה מוכה בתדהמה. בסוף תקום, תיגש לקופסת המתכת של דברי המתיקה, תיקח את המסמכים, ותצא החוצה – למות עוד אלף פעמים. או שתסרב לצאת ותמות רק פעם אחת.

תרגם מאל-חיאת: יהודה-שנהב שהרבני (תודה ליואל הרצברג על ההפניה)

+ + +

עוד בנושא מבצע "צוק איתן"

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. סמולן

  אחת היכולות המדהימות של האנטי ציונות, או של הפלסטינים, ובקצרה של אויבי ישראל, היא הניסוח-מחדש. בלי שום ציניות, אין כמדומה שום מגבלה עליונה על הוירטואוזיות המושגית, המטאפורית, הפואטית, הנוגעת והמרגשת. הנה, לפנינו עוד ביצוע, מופלא כשם שהוא נפוץ. הכותב עוסק באחסון נשק רקטי מתחת לביתו. זוהי בחירתו, ויש להניח שהיא לא נכפתה עליו. על פי דיני המלחמה המקובלים פורמלית ב"עולם", ישראל יכולה למחוק את ביתו ללא התראה. על פי דיני המלחמה הפלסטינים, ישראל יכולה להרוג אותו ואת כל באי ביתו גם אם הם לא היו מעורבים באחסנת חימוש נגד אזרחים. יתר על כן, על פי תורת המלחמה הפלסטינית לא רק שמותר לפגוע באזרחים, אלא מומלץ, רצוי, ראוי ומועיל לעשות כן. בעימות האחרון, החמאס הדגים את תקפות האמונה הכפולה הזו, מאות פעמים.

  במקום זאת, ישראל בחרה להלחם בנשק ולא באנשים שמתחזקים אותו. היא הודיעה לבעל הבית שיש לו עשר דקות לפנות את ביתו, במטרה שהוא ומשפחתו יחיו, ואילו הנשק יהרס. על פניו, מדובר בבחירה ראויה. היא בוודאי מוסרית יותר – לפי נוסחים מקובלים – מזו של בעל הבית עצמו, מחסנאי של נשק לתקיפת חסרת אבחנה של אוכלוסיות אזרחיות.

  כעת, מופיע המאסטרו, כלומר גילום של הוירטואוזיות הרעיונית העומדת מנגד לישראל. מסתבר שהמוות גרוע פחות מהתמודדות עם עזיבת ביתך האהוב. הבה נמשיך: הכותב מאיץ, למעשה, להשאר בבית ולמות בהפצצה שנעשה כל נסיון סביר שתהיה נטולת נפגעים. הוא אידיאולוג של הקרבה עצמית, בטענה המקבילה, פחות או יותר, לפתגם לפיו הפחדן מת אלף פעמים, ואילו האמיץ נשאר בבית, ומת רק פעם אחת.

  לא בדיוק. מותו של האמיץ הזה, ומן הסתם גם בני ביתו איתו, לא יהיה לשווא. גופתו וצילומי ילדיו המתים יישמרו בקפידה על ידי צוותי צילום. הם יועלו למרשתת, הם ישמשו ככלי ממשי עד מאד לתקיפת ישראל. לפנינו מרכיב קריטי במהלך הפלסטיני-חמאסי: ירי על ישראל, תגובה ישראלית, מינופה ליצירת פגיעות באזרחים – לפנינו דוגמה כיצד הדבר נעשה, כיצד מאיצים באזרחים למות – ושימוש תקשורתי למיגון ותמיכה בירי טילים חסרי אבחנה. ומה שמדהים – באמת מדהים – הוא היעילות שבה הדבר נעשה. לא בדיוק יעילות פוליטית, שכן עזה היא לא גן עדן גם בלי קשר למצור, אבל יעילות פואטית. בעת ובעונה אחת, הכותב מדלג על שותפותו באחסון נשק לפגיעה המונית, מאשים את ישראל בביצוע של פשע גרוע ממוות, מעודד אזרחים למוות למען ההתנגדות ובכך מייצר במו ידיו פשעי מלחמה ישראלים, והכל בפרוזה מלוטשת. שמן הסתם תורם לה גם התרגום הנפלא. אין בתרבות העברית מקבילות לוירטואוזיות הזו, ואני בספק אם הייתה. יש לנו יכולות טכנולוגית, כמה פרסי נובל מדרג שני ושלישי, פה ושם אלופי שחמט שאומנו במדינות אחרות, וקבוצת כדורסל לא רעה, בעיקר בגלל שחקנים זרים. כולם ביחד, וכולל כיפת ברזל, לא מגיעים לפסגה הזו. תודה.

 2. אופיר

  על מה מבוססת ההשערה שלך שהכותב עוסק באחסון נשק רקטי מתחת לביתו?

  1. ליכודניק

   אם צה"ל משקיע מאמץ ניכר בהשמדת בית מסוים בחימוש מונחה מדויק (ולא, נניח, מזהיר שכונה שלמה ואז משטח אותה בפגזים רגילים וזולים), חזקה עליו שהוא משתדל להבדיל בין אנשי חמאס והיתר. מכאן, שכניראה יש לצה"ל סיבה להניח שהכותב הוא איש חמאס.

   1. אופיר

    כלומר התנאי למגורים בבניין זה, על דייריו הקטינים והקשישים, הוא הטמנת נשק? ועצם ביצוע גזר הדין היא הוכחת אשמה מוצלחת בעיניך?

 3. אורית

  בשמי ובשם עם ישראל (רק מי שיצטרף כמובן)אני מבקשת סליחה מתושבי עזה על שצה"ל נוקט זהירות ואנושיות כלפיהם ומפנה אותם.
  סליחה שאנחנו לא נוהגים כמו החמאס ויורים מתוך בתי תושבים, מתחת לבתי תושבים היישר ליישובי ישראל. בהם חיים יצורים אנושיים כמעט כמוכם.
  סליחה שאנחנו לא דואגים למיגון לתושבי עזה כפי שלתושבי ישראל.
  סליחה שאנחנו מטפלים בילדי ופצועי עזה המאושפזים בבתי חולים ברחבי הארץ
  סליחה שאנחנו מדינה דמוקרטית המאפשרת פרסום נלעג שכזה.
  סליחה מפרופ' שהרבני שעד לפני כמה שנים הקניט את השלטון הציוני בגזענות ואפליית מזרחים והיום הוא מתפרנס וזוכה לפרסום מהשלטון הדמוקרטי הזה.
  תודה שככל שאנחנו קרובים למדינות המזרח המוסלמיות אנחנו רחוקים מהם כרחוק מזרח ממערב. אנחנו לא נוהגים ברצח עם כלפי העם שלנו [ראה סוריה, מצרים, עירק ועוד].
  אנחנו לא משתלטים על העולם בטרור, רצח ואלימות אלא בהשכלה, מדע ופרסי נובל.
  נכון שמדינת ישראל היא לא שבדיה, דנמרק או סינגפור אבל לשמחתנו הגדולה אנחנו לא – דמשק, קהיר או עזה.
  לא לשווא ערביי ישראל שללו את ההצעה לפיה יסופחו שטחי מישראל למדינות ערב. פחד אימה אחזו בהם. הם העדיפו להשתייך למדינת ישראל בה יש אפשרות להתפרנס בכבוד, לומר מה שאתה חושב, לעתים להשתלח בכנסת או בתקשורת מבלי שאיש יסתום לך את הפה, אפילו קצת יעזרו לך כמו גדעון לוי למשל וחבריו.
  שיהיה לכולנו סופ"ש מצוין. תשמרו על עצמכם ועל הילדים שלכם כי מסביבנו יש אויבים מוסלמים שמאמינים שמי שלא מוסלמי – לא קיים.

 4. דפנה

  צר לי על מחמוד ג'ודה, ועל כל תושב עזה תמים וחף מפשע, שנקלע לסיטואציה הנוראה של גירוש והרס ביתו.
  אבל ינסה הוא, וינסו האחרים, לדמיין מה עובר על תושב שדרות, זיקים, נחל-עוז, אשדוד, ראשון לציון, זכרון יעקב ועוד ועוד. ההתראה שהם מקבלים היא בת 3 דקות לכל היותר, אבל ברוב המקרים מדובר באפס עד 30 שניות. בזמן הזה אין זמן להגיגים פילוסופיים על מהות החיים, אין זמן להתארגנות מינימאלית, אין זמן לאיסוף חפצים. לא תמיד יש זמן לתפוס מחסה.
  בפרק הכלום-זמן הזה צריך לדאג לילדים שאיתך, לזקנים, לנכים.
  אם אתה מחוץ לבית לא בטוח שהוא עוד יעמוד על תילו כשתחזור.
  את העובדה שרק בתים מעטים נפגעו אין לזקוף לזכות החמאס.
  יש עד כה רק הרוג אחד [ישירות מרקטה], ומספר לא גדול של פצועים לא בזכות מאמציו של החמאס להמנע מפגיעה באזרחים.
  כל ההרוגים עד כה, [משני הצדדים], כל הפצועים, כל הבתים שנהרסו, הכל באשמת הארגון הרצחני הזה, החמאס, שראשיו יושבים מוגנים במחבוא שלהם, ומקריבים את הנתינים שלהם כדי שהם יוכלו להמשיך לספור את המיליארדים שגנבו.

 5. עלי

  כלומר כל אחד מאיתנו ישלם את המחיר, זה בדיוק מה שקורה בעזה. והפשיסטים היהודים שכתבו פה, נהנים ממטריית הגנה של מדינה קולוניאלית, ותומכים בעונשים קולקטיביים. אבל כמו שההיסטוריה מראה, שום מדינה קולוניאלית לא החזיקה מעמד.

 6. אייל

  הטקסט נוגע ללב, ועצוב שרבים מהמגיבים רצים להצדקות ולרציונאליזציה במקום לעצור לרגע ולתת לזה לחדור ולהבין מה זה אומר עבור האדם הבודד, שאינו מעורב, ושמנסה להציל את חייו ויקיריו, ומבין שבעוד דקה יאבד את ביתו וכל רכושו. זה כמו קנה המכוון לראשך, ושעומד לירות בעוד רגע, רק שהקנה הזה עצום והירי יהיה אדיר. אם תרצה הוא יחוס על חייך, אך גם יפשוט מהם כל מה שהם היו אי פעם.

  צריך להוסיף כמובן שהדברים האלו נכונים גם למאות הבתים שישראל הורסת מדי שנה בכל רחבי הגדה המערבית (כולל ירושלים) ובואדי עארה ובנגב. אנשים שעולמם וכל רכושם ועברם נהרסים בן רגע, בלי כל הצדקה הגיונית. בלי שום רקטות או מעורבות בטרור. אז בחייאת, לכל הפחות אפשר להסתכל על זה מהעיניים של הקורבן.

  למגיבים הממהרים להסביר למה זה בלתי נמנע (וכמובן שזה כן נמנע) אוסיף שעם כל הכבוד, נא לקבל קצת פרופורציות. לרוץ למחסה, כשהסיכויים שתיפגעו אפסיים, כשהחיים נמשכים, החנויות פתוחות, אפשר לישון ולעשות בערך את אותו הדבר, זה לא בדיוק כמו הפצצות אדירות ולא פוסקות, לא בומים עמומים פעמיים ביום, שאתה וילדיך לא יכולים לישון כבר שבועיים, שיש ביוב ומים ברחובות מההפצצות, שבתי החולים קרסו ואין ציוד, שהחנויות סגורות וממילא אין מקום לקנות מזון, שאין לאן להימלט, שהחשמל מנותק, שהמים הזדהמו מהמתים הפיצוצים ושאריות הבתים וכו' וכו'. עם כל הנטל המאוד מאיים ולא נעים של הרקטות, אנחנו עדיין מדברים על איזה תשעה פצועים בישראל לעומת מאות הרוגים (לפי צה"ל מחציתם לא מעורבים, ורבים מאוד מהם ילדים), אלפי פצועים (רבים מהם ילדים שיהפכו נכים לכל החיים), ומאות בתים שנהרסו. כן, צריך להפסיק את זה, אבל מה נסגר איתנו? מישהו באמת חושב שחיים בעזה בתנאים האלו לא ייצר התנגדות? זה לא ברור שעוד אלימות (גם) מצידנו – ובעיקר כשיש המוני נפגעים אזרחיים בלתי-מעורבים – לא תעשה את המצב טוב יותר??

  אם רוצים שיפור בחיים כאן, אי אפשר שהוא לא יבוא בלי שיפור בחייהם של הפליטים החיים בעזה, פליטים שיצרה אותם מדינת ישראל, והיא שמנתקת אותם מן העולם. בין היתר עלינו לעזור לבנות את הרצועה ולהבטיח אופק טוב ואופטימי יותר ממצור אינסופי ומוות מבודד בעוני באחד המקומות הצפופים בעולם. כן, בין היתר בגלל שהיא העזאזל שיצרנו בעצמנו, ולא אף אחד אחר. הפלסטינים הם ההיסטוריה המתמשכת של הציונות. עם כל השנאה על הטרור המיוצר שם, יש משהו בזה שהעזתים העניים לא נותנים לנו לשכוח אותם.

 7. רוזה

  מעבר לכל תחזית. אם צה"ל עושה, כנראה שהוא יודע מה שהוא עושה.
  הצייתנות והאימון בזרוע המבצעית ובקובעי המדיניות, לא היתה מביישת שום משטר טוטליטרי.

  1. תושב אשדוד

   זה מזיז לך בכלל ? אני בן אדם בעיניך?

   1. נועם א"ס

    שלום לך תושב אשדוד
    אני מבקש למסור לך ולבנות ובני משפחתך את תנחומי הכנים על האסון הנורא שפקד אתכם, אסון שבפשע יסודו. זה מזעזע שביתך וכל אשר בו נלקחו ממך כך. כפי שעולה בצדק מתגובתך הקצרה והכואבת ("אני בן אדם בעיניך?"), מעשה כזה הוא עוול חמור כלפי כל בן ובת אדם: שלילת אנושיותם, לא פחות. בוודאי של החפות והחפים מפשע ביניהם.
    (על כך נא ראה כאן מאמר מכונן – http://rsvpdev.atomplayground.info/oketz/2013/06/07/ , יש ללחוץ על הקישור: "דיור ותקווה: להיות בבית בעולם";
    ומאמר מכונן נוסף כאן: http://rsvpdev.atomplayground.info/oketz/2013/02/05/ , יש ללחוץ על הקישור: "כל פעם שהלכתי עם החוק הפסדתי")

    בהכנעה, אני מבקש להזכיר לך שלולא ההכרח הציוני למחוץ את ממשלת האחדות הזעירה בת החודש בין פת"ח לחמאס, לאחר שנרקמה במאמצים רבים, ביתך כעת היה עומד על תילו, כמו גם ביתו של מחמוד ג'ודה, וכמו גם למעלה ממאתיים אישה ואיש שיכלו להיות היום עדיין בין החיים, בהם דרור חנין ז"ל, וכארבעים ילדות וילדים. אני מקווה שגם בשעה קשה זאת, חרף אסונך, אתה יכול להבין את המחיר הגבוה אותו על כולנו לשלם כאיש אחד על מצב העניינים הקשה – כשם שלכולנו מובן כי ממשלת האחדות הפלסטינית היוותה איום גבוה מדי, ולאיש מאתנו לא הייתה ברירה אלא לפצוח במהלכים שהביאו לתוצאות המצערות הללו, בניהן אובדן ביתך. כמו כן, אני מקווה שמובן לך כי גם לכשתבנה שוב את ביתך, במהרה ובאיחולי הצלחה, לא ניתן להבטיח כי גם בית זה לא ייהרס שוב במידה ושוב תקום ממשלה פלסטינית שאינה לרוחנו, או שאינה תואמת את האינטרסים הציוניים שלנו. לא הייתה לנו ברירה עכשיו ולא תהיה ברירה בעתיד. עוד על כך כאן: http://idanlandau.com/2013/06/10/house-demolishions-zionism-background-noise/ ).

    שוב, תנחומים רבים מקרב הלב.

   2. דרור BDS

    היחידים שהדבר מזיז להם הם אלו הנוקבים בשמותיהם של אלו היורים טילים. מי שמנסה לטשטש עובדה זו, בין הוא קורא לכתישת עזה על יושביה ובין אם הוא הולך למרכז ת"א וקורא בעזה ובשדרות ילדים רוצים לחיות, הדבר כנראה לא מזיז לו, ויעידו התנינים מחמת גדר.

    מי שיורה את הטילים הוא רוצח הילדים אהוד ברק וקומץ ממקורביו המרוויחים (אופציית שורט על הבית שלך) מהטבח בעזה ומחורבנם של הבתים באשדוד ובמקומות אחרים. הם אינם רוצים לזעזע את בטחונם של הציונים בצדקת דרכם, ולכן מספרים להם סיפורים שלא היו ולא נבראו. גם מהפצת התעמולה הציונית יש כאלו שמרוויחים כסף. אלה נמצאים בפוזיצית אולטרה-שורט על הבית שלך. כאן ישנם כמה שמות נוספים
    http://www.themarker.com/news/macro/1.1871049

    1. 0מולני1

     מעניין, כל הפושעים שציינת יהודים.
     אף לא אחר מארגון החמא"ס ותומכיו.
     כנראה שאלו באמת צדיקים גמורים, כפי שאומרת חנין זועבי, ועתה גם אתה מצטרף לברכותיה.

     אכן, ברכות לבביות. יישר כוח.

    2. דרור BDS

     חס ושלום וחלילה. אף אחד מהפושעים אינם יהודים. אלה כולם ציונים גמורים, ומשתייכים כולם לחמאס ו\או לתומכיו.

     ארגון הטרור הליכוד חמסטאן ביתנו נוסד במחשכים, בפגישה לילית בתוך מאורה אליה הובילה מנהרה שנודעה גם בשם נתיב העכברושים. על כך מיילל ומתבכיין יו"ר ארגון הטרור המתחרה, יאסר (בוז'י) ערפאת:
     In interviews with leading Italian publications, Palestinian Authority President Yasser (Buji) Arafat went into some detail regarding the genesis and operation of Hamas. To Corriere della Sera on Dec. 11, he said, "We are doing everything possible to stop the violence. But Hamas is a creature of Israel which, at the time of Prime Minister Shamir [the late 1980s, when Hamas arose], gave them money and more than 700 institutions, among them schools, universities and mosques. Even Rabin ended up admitting it, when I charged him with it, in the presence of Mubarak."

     In an interview with L'Espresso on Dec. 19, Arafat said: "Hamas was constituted with the support of Israel. The aim was to create an organization antagonistic to the PLO. They [Hamas] received financing and training from Israel. They have continued to benefit from permits and authorizations, while we have been limited, even [for permits] to build a tomato factory. Rabin himself defined it as a fatal error. Some collaborationists of Israel are involved in these [terrorist] attacks. We have the proof, and we are placing it at the disposal of the Italian government."
     http://www.larouchepub.com/pr/2001/2850arafat_on_hamas.html

     "ישראל היא עובדה קיימת ומדינת ישראל תמשיך להתקיים, זאת עובדה. אבל חמאס לא ישקול הכרה בישראל אלא כאשר תקום מדינה פלסטינית עצמאית. הבעיה איננה קיומה של ישראל אלא הכישלון בהקמת מדינה פלסטינית. אני כפלסטיני שואף לכך שתהיה לי מדינה בגבולות 67'". כך אמר ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, בראיון לסוכנות רויטרס בינואר 2007, שישה חודשים לפני שחמאס השתלט על עזה, הרג והטיל מהגגות את אנשי פתח וחולל את הקרע העמוק והאלים ביותר בתוך ההנהגה הפלסטינית. איש בישראל לא התייחס אז ברצינות לדבריו של משעל. ("הבהלה הישראלית מהפיוס הפנים פלסטיני", צבי בראל, הארץ)

     בשנת 2007, לאחר שפלנגות מצפון אפריקה השתלטו לו על המפלגה, רמז אחיו של סגן ראש ממשלת האחדות הציונית לשעבר ויו"ר סיעת הפת"ח במועצה המחוקקת הפלשתינית, עזאם (בוז'י) אל-אחמד, כי תנועת החמאס היא יציר כפיה של ישראל. "אחרי פרוץ האינתיפאדה הראשונה קמה חמאס ויש לשאול מה התפקיד ששיחקה ההנהגה הישראלית בזמנו", כך אמר בכנס שקיימה אתמול בסכנין מפלגת חד"ש. גם יו"ר חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, אמר דברים דומים שלפיהם החמאס "התנדבה לבצע את התוכנית האמריקנית-ישראלית במלחמת האחים".

     בוז'י אל-אחמד, ששימש סגנו של אסמאעיל (אריק) הנייה בממשלת האחדות שפוזרה לפני כשבוע, לא היסס להטיח האשמות קשות בתנועת החמאס ורמז כי זו הוקמה "הודות" להתערבותה של ישראל. "אחרי פרוץ האינתיפאדה הראשונה, קמה תנועת החמאס. ויש להפנות שאלה לכל פלשתיני שדואג למולדת: מה הוא התפקיד ששיחקה בזמנו ההנהגה הישראלית?".

     בוז'י אל-אחמד גם אמר כי מי שהשתלט על רצועת עזה אינה החמאס, אלא "זו מחשבה טרוריסטית פרימיטיבית ומרוקאית שהשתלטה על החמאס וההנהגה המקומית וההנהגה שבחו"ל נגררו אחריה". בדומה לדברים שהשמיע יו"ר הרשות הציונית שמעון פרס בנאומו לפני כמה ימים, כינה גם בוז'י אל-אחמד את החמאס "כוחות האופל". "אנחנו ממשיכים בתוכנית הלאומית למרות כוחות האופל", אמר. http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/599/421.html

     ממשיך צבי בראל: "העיוורון והחרשות הישראלית, לא הניחו גם למסר החשוב הזה לפרוץ את החומה הבצורה שנוצקה נגד חמאס. מאז נורו אלפי קסאמים על יישובי עוטף עזה וצפונה מהם, "עופרת יצוקה" ו"עמוד ענן" חוללו תקופות של שקט ויצרו את האשליה שפתרון צבאי מבטיח שקט. והנה, במאי 2013, בראיון לפוריין פוליסי, הבהיר משעל כי "חמאס תהיה פתוחה עקרונית לניהול משא ומתן עם ישראל, למרות שהעובדות בשטח הופכות משא ומתן כזה לנטול תועלת… ההתנגדות המזוינת איננה מטרה בפני עצמה. היא אמצעי להשגת המטרה", שהיא מדינה פלסטינית בגבולות 67'". (שם)

     הסכם עם חמאס אפשרי. התנאים שארגון זה מציב, לא הארגון עצמו ובוודאי לא אנשיו, הם המוסריים ביותר בעולם. לא עיוורון וחרשות ישראלית, כפי שגורס צבי בראל, הם המונעים את ההסכם אלא אינטרסים צרים – ממון ושררה – הם אלו הגורמים להמשך ניסויי המעבדה בילדים פלסטינים ע"י מרצחים בני עוולה. כך תוכל להפוך דם של ילדים פלסטינים לכסף, מסביר אחד מפושעי המלחמה, יועץ ההשקעות יואב גלנט, ומייעץ לכל אזרח ישראלי שקיבל השבוע צו התייצבות, לתרום את חלקו להעלאת מחיר המנייה.
     General Yoav Galant: Turning Blood into Money (from the film "The Lab")
     http://www.youtube.com/watch?v=1mIH9FRPxcY&feature=youtu.be

 8. נפתלי אור-נר

  נראה כי מוחמד ג'ודא ממש אינו אדם מנומס ואינו מכיר את הכלל שבכותרת. אנו כאן עסוקים ב"קורבנות ובצדקנות" המתמדת שלנו והוא בא להטרידנו עם הרס של חיים חומריים? אמנם ניצחנו במלחמת השחרור וגרשנו את תושבי ארץ ישראל – פלשתינה גם לעזה ואנו מטילים עליה מצור אבל מותר לנו גם להמשיך ולהרוס את חיי תושביה בכל מובן, ויפסיק להטריד אותנו בזוטות כגון הרס חייו החומריים, זכרונותיו, וכד'

  1. גרי רשף

   חייזר ממאדים, לו היה מגיע היום ולא יודע מה קרה עד כה, בוודאי היה מתפלא מדוע ישראל פולשת לרצועת עזה וממררת את חיי שכניה השלווים ושוחרי השלום; ולפיכך אני מצרף עבורו תקציר עובדות היסטוריות רלוונטיות.

   מכיוון שנפתלי הזכיר את מלחמת העצמאות וגירוש הערבים, נזכיר שהמלחמה החלה לאחר שהאו"ם החליט על חלוקת הארץ והקמת מדינה יהודית ולצידה מדינה ערבית (המונח "פלסטינאית" לא היה מקובל אז), היהודים הגיבו בשמחה, והערבים הגיבו במתקפת דמים נגד היהודים במטרה לגרשם, נסיון שנכשל והסתיים בכך שרבים מהם גורשו בעצמם. לא שאני מתלהב מכל מה שהיהודים עשו כאן, אך האחרונים שזכאים להתלונן נגדם אלו הערבים.
   הייתה להם הזדמנות להקים מדינה והם הפסידו אותה כי מה שעניין אותם זה שליהודים לא תהיה.

   מי ש-1947 קצת רחוקה לו, שיחזור אחורה 9 שנים לשנת 2005: ישראל נסוגה מעזה, פירקה את כל ההתנחלויות, חזרה לגבול הבינלאומי, והנה הפלסטינאים מקבלים הזדמנות היסטורית שניה להקים מדינה משלהם. נכון- צריך עוד לטפל בכיבוש הישראלי בגדה המערבית, ובנוסף רצועת עזה היא שטח קטן בעל אוכלוסיה גדולה ותשתיות רעועות, אך עם קצת עזרה מהעולם והשכנים – ניתן להתחיל מזה, ולנסות ולהגשים חלום של דורות.
   מה עשו הפלסטינאים? החלו לירות טילים על ישראל; וכל זה הרבה לפני שהוטל סגר על הרצועה. שוב, כדי להדגיש: הסגר הוטל בעקבות ההפצצות מעזה על ישראל, ולא להיפך!

   גם 2005 קצת רחוקה? (שרון היה אז ראש הממשלה..) אז בואו נחזור שבועיים לאחור: לפני שבועיים החל החמאס בהפצצה של ישובי הדרום. שוב כדי להדגיש: הפצצה מכוונת של אזרחים בישובי הדרום. ישראל התאפקה במשך מספר ימים, קיוותה שהחמאס ירגע, אך ללא הואיל; ולבסוף נאלצה להגיב והחלה לתקוף חזרה את החמאס (לא את אזרחי עזה, אלא את החמאס שהתחבא בתוכם).

   אולי גם שבועיים זה רחוק מדי? (המונדיאל בעיצומו וכולם בטוחים שברזיל הולכת לנצח) לאחר כמה ימי הפצצות הדדיות, "הגיעו" להסכם המתבקש – להפסיק את האש. אני כותב "הגיעו" במרכאות כי החמאס לא הרגיש שותף להחלטה, או אולי לא כל הגורמים בו היו מרוצים מכך, דחה את הפסקת האש והמשיך לירות. שוב- אפשר היה להפסיק את ההפצצות שהנפגעים העיקריים מהן הם האזרחים ברצועת עזה, אבל החמאס העדיף להמשיך.

   וכעת לידידנו החייזר ממאדים:
   הפלישה הקרקעית של ישראל לעזה היא כי החמאס מתעקש להמשיך ולירות על אזרחי ישראל (זו מטרתו העיקרית), והוא עושה את זה לא בגלל שצה"ל הוא "צבא הכיבוש" – צה"ל לא כבש את עזה אלא נמצא מחוץ לה, אך הטיל סגר בגלל שיגורי הטילים ממנה על ישראל; ולבסוף- הפלסטינאים באופן עקבי אינם נלחמים כדי להשיג עצמאות, אלא רוצים עצמאות כדי להמשיך ולהילחם.

   אם מישהו חושב שטעיתי בעובדות ושהטעתי את החבר חייזר, שיתקן אותי חיש ויעמידני על דיוקם של דברים.

 9. מגיב מרחוק

  חבל שכך.