• WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.49.37
    אקטיב אגרסיב
    על פועלם הטוב של הלוחמות והלוחמים לשינוי חברתי
  • WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.56.14
    השאלון
    יוצרות ויוצרים מתארחים בסלון הספרותי של העוקץ

שקט, מפיצים

תפסיקו לשלוח אותי לקרוא את אמנת חמאס. היא מיותרת לי. יש לי את כל מה שאני צריכה מבחינת ציוויים היסטוריים כאן בינינו, בשיר אחד

כבר חודש שולחים אותי לקרוא את אמנת חמאס בערך כל רבע שעה.

זו פרקטיקה מתישה ומיותרת חברים, ומשתי סיבות:
א) כבר קראתי אותה.
ב) אין לי שום כוונה להצטרף לחמאס.

לא שהתעלפתי מהסגנון או מהתוכן. מסמך שתלטני כרבים לפניו של גברים רצחניים. משתמש בדת, בפוליטיקה, כל הכלים שגברים המציאו כדי שיעמדו לרשותם כשהם נלחמים על כוח. בפעם הבאה שאתם רוצים להמם אותי, תעשו את זה עם משהו מפתיע בבקשה. או לפחות סקסי.

אני כולה מתעניינת בהסכם. התרבות שלהם ואמצעי השליטה שהם נוקטים כדי להחזיק בעמדות כוח, מעניינים תיאורטית בלבד, אקדמית וספקולטיבית. אני רוצה רק תכלס, הסכם. כמו ההוטו והטוטסי, היוגוסלביה המפורקת, אירלנד, ליבריה. רוצחים ורוצחים נפגשים, יושבים חותמים. ביי. קריאת אמנות והפצתן זה טוב למי שרוצה להעביר זמן בלי הסכם כי זה רווחי לו. אותו אני יכולה להבין. אבל מכיוון שיש לו המון כוח וכסף וראש ממשלה שעובד בשבילו, ותקשורת שהוא קנה, והמון גברים פוסטראומתיים ממלחמות קודמות או שפספסו חלילה והיו ג'ובניקים, וכך או כך זה מה שמגדיר אותם במידה רבה במסגרת זהותם הישראלית, יוצא שיש לאותו בחור עם האינטרס רשת הפצה מטורפת, של סיפורי אמנות ושאר ספינים פשוטים להשתעשע בהם. הוא סומך על רה"מ וחבורתו שיפיצו תמורת דיווידנד כזה או אחר, ועליכם שתפיצו חינם אין כסף, כי אתם ציונים ופטריוטים ופוסטראומתיים.

RE-Gaza8
מתוך משחק לחימה ישראלי שמתרחש בעזה

נשים הן המעגל השני של ההפצה. סומכות על גברים שהם מכירים את המצב יותר מהן, כי הם פעם ראו פלסטיני דרך כוונת. או לפחות יכולים היו לראות, עקרונית. הן חיות עם לוחמים במיל, צופות באלפי שעות גברים בטלויזיה כל חודש, ורוצות שהכל יתחסל לפני שהצאצא הפרטי שלהן יהיה מאחורי/לפני הכוונת. אומרים להן 24/7 שההפצה זה מה שיציל אותנו, שאמנת חמאס טומנת בחובה את כל הבעיה והפתרון, היא חזות הכל ואין בילתה. אז הן לא יפיצו? בטח יפיצו.

אחרי הפצה מושקעת וחמורת סבר שתבצעו באמנה, עד כדי גרימת קנאת חינם עזה לדורות של "נחמנים", בעל האינטרס הכלכלי סומך עליכם שגם תאמינו במה שהפצתם. זו הרי אמנה מזעזעת. הלא כן? איך אפשר לדבר על נמל אם רוצים להרוג אותי?! האויב מתכסס עלי תכסיסים. האויב ערמומי ונועז. יש לו מלא צינורות מתכת ממולאים חומר נפץ. איך נתמודד עמו? הרי כל מה שיש לי זה אף-16, פצצת אטום וחדר המדרגות בגוש דן. אני אנה פרנק, למען השם. עוד לא סיימתי לפחד מאיראן. עוד לא התחלתי לפחד מדעא"ש.

מכיוון שהמצב כה תקוע ובלתי עביר, והאמנה משחקת ברגשותיי, גורמת לי לכתוש ילדים ולפחם אותם, ולנצח לאכול חרב, אני פונה חזרה לציונות, שבחיקה נבטתי. כל כך הרבה כוח וחוכמה יש בכתובים שלה. הנה, היום למשל שזפו עיניי קליפ עתידני מן הציונות, שנראה כמו הומאז' למלחמת הכוכבים, ובו חייזרית מגיעה למחנה של המורדים. הקליפ שאצרף לטובת כולם החזיר אותי לטקסט מכונן ונבואי, שנכתב בין מלחמת ששת הימים לזאת של יום כיפור. כל כך הרבה ערכים שלנו בשיר אחד. לחשוב ששנים שמעתי אותו ולא קלטתי. אמנת חמאס מיותרת לי. יש לי את כל מה שאני צריכה מבחינת ציוויים היסטוריים כאן בינינו:

השמש תידום בין עזה לרפיח,
ירח ילבין על פסגת החרמון
פרחים בקנה ובנות בצריח
ישובו לעיר חיילים בהמון.

החיילים לעיר יגיעו בעם רב,
עם נערות ושיר ועם פרחי זהב,
וכל אשר אתמול ידע מכאוב ושכול
לא עוד ידע שלכת וקרב.

מה שהיה הוא שיהיה:

נעצור להם שוב ושוב ושוב את גלגל החיים
והשמש תהיה עדות חורכת לזוועות שהותרנו מאחור
הנערות יחשפו איברים כאות תמיכה בצה"ל
וידונו ברצינות בתמורה מינית ללוחמים
וכמובן שברגע שיחזרו החיילים בארון, אופס התבלבלתי, בהמון
כל מי שידע מכאוב ושכול, יהיה לו רק פאן פאן פאן.

אז פאן לי.

כנראה שיעניין אותך גם: