הפטריוט משדרות: מתי כבר אלי מויאל יבין שעובדים עליו?

בעוד חלוצינו האשכנזים מהקיבוצים בדרום מתארחים אצל חבריהם בצפון השקט ומכריזים שלא יחזרו כל זמן שיש מלחמה – וזה בסדר גמור – חשים המזרחים של שדרות צורך נפשי עמוק להוכיח את נאמנותם המלאה להגמון האשכנזי, ש"איכויות" הציניות שלו אינן שונות מאלה של איש החמאס ביחסו לעזתי

כמה פעמים, ורק בחודשיים האחרונים, שמענו את צירוף המילים הקסום: "אחדות העם"? כמה מילים מלוקקות ושקריות נשפכו על "עמידתם המופלאה של תושבי שדרות אל מול מטחי הרקטות של החמאס", ושאר ירקות מרקיבים של מכונת התעמולה האשכנזית? כנראה יותר מכפי שמוחנו מסוגל להכיל. הפטריוטיזם, שעל פי רוב הוא מפלטו האחרון של הנבל, הפך למפלטו הראשון של האשכנזי החרד מפני סכנת הקריסה של מכונת הגזענות המשומנת שהוא בנה בדי עמל. וזה מחלחל אל המזרחי.

הפטריוטיזם, בגרסתו האשכנזית, הוא כרטיס כניסה מדומיין למיינסטרים המיוחל עבור המזרחי המתאווה לקבל את ההכרה המיוחלת מפטרונו הלבנבן. ואם העסק עובד אז מדוע לא? דוגמה מוחשית לפרקטיקה צינית זו אפשר למצוא, למשל, אצל שפני ניסוי מזרחים, וכאלה לא חסרים, להוותנו. עוה"ד אלי מויאל, למשל, שבימים אלה עוטה על גופו את גלימת פרקליטו של השטן, הוא אחד מהם.

כעשר שנים כיהן מויאל כראש עיריית שדרות. בימים טרופים אלה הוא מקדיש חלק ניכר מזמנו להתרוצצויות בין אולפני הטלוויזיה השונים. המדיה האשכנזית אוהבת אותו מסיבה אחת עיקרית. הוא תמיד אומר את הדברים המצופים מאיש ציבור או פוליטיקאי מזרחי. שפתו הגופנית, האלימה משהו, טון דיבורו נטול הספקנות וסימני השאלה, אגב הפרחת סט של סיסמאות פופוליסטיות, הופכים אותו למשרתם הכנוע, אך הנמרץ, של אדוניו המזדמנים, ומציבים בפניהם סטריאוטיפ של מזרחי "מושלם". אנשים מסוגו של מויאל מביאים את האגו האשכנזי לשיאים אורגזמיים. הפרפורמנס שלו מגדיר את סגנונם האירופאי, הוויאומר איפוק ומעודנות, עאלק, וזה מה שמסביר, אולי, את זימוניו הסיטוניים לאולפנים. למשל, בנושא הרקטות המשוגרות לעבר שדרות הוא יאשים את החמאס וזה בסדר גמור אך לעולם הוא לא ישאל מדוע תמיד המזרחים בשדרות אמורים לשמש כקו הראשון וכמגן האנושי של תושביו האשכנזיים של המרכז העשיר והשבע, בתוכם נפתלי בנט ואיילת שקד, ראשי הג'יהאד האשכנזי, היושבים לבטח ברעננה ובצפונבון תל אביב, כשמשם הם מציעים להסלים את מרחץ הדמים ממש כעמיתם, חאלד משעל, המשגר מסרים דומים לעזתים מארמונות הפאר בקטאר המעתירה.

כשהתותחים הקדושים רועמים, יאמר מויאל, הס מלהזכיר נושאים חברתיים. הם עלולים לזרוע פילוג בעם, ובעת הזו כולנו מצווים להתייצב כאיש אחד אל מול האויב האכזר. מזרחים? אשכנזים? הצחקתם אותו. אין דבר כזה. אני מאחל למויאל חיים שקטים ונעימים, אך הניסיון מלמד, שכאשר ההגמון מחליט להוציא "חוזה" על איש ציבור או פוליטיקאי מזרחי – ובעשורים האחרונים משמשת מערכת המשפט, הנתונה לשלטונו האבסולוטי, כשיטת הסיכול הממוקד המוכיחה את עצמה מעל ומעבר – לפתע משתכח מהמזרחי האומלל כל סט הערכים הממלכתיים שהוא עוטה על עצמו כטווס גאה, ותאי הזיכרון שולפים את פלט המוכחשות של זהותו המוכמנת. דוגמאות לא חסרות, אך מטעמים אסתיטיים אפסח עליהן.

למעשה, אלי מויאל אינו הבעיה. המויאליזם הוא לב לבה של הבעיה, בימים אלה, בהם כל מנוול מקצועי וגזען סדרתי מתנאים בנוצות טווס ה"אחדות" שלהם, שיותר משהן מציגות לעינינו שלל צבעים מרהיב, הן מציבות בפנינו שפע של צביעות צינית, מויאל ותושבי שדרות תובעים מעצמם את ליטרת בשר הפטריוטיזם, שאולי תשאב אותם למחוזות ההכרה האשכנזית. חלוצינו האשכנזים מהקיבוצים, שכניהם של הפטריוטים משדרות, שמוצאם האתני מקנה להם לגיטימיות מובנית, מתארחים אצל חבריהם בצפון השקט, ומכריזים בפה מלא שלא יחזרו כל זמן שיש מלחמה. חיים תחת אש זה לא בשבילם, ואפילו אינם מוכנים להתנצל על כך, ובעיני זו אחלה התנהלות. אבל, על מה ולמה חשים המזרחים של שדרות צורך נפשי כה עמוק להוכיח את נאמנותם המלאה להגמון האשכנזי, ש"איכויות" הציניות שלו אינן שונות מאלה של איש חמאס מצוי, ביחסו לעזתי? מדוע מויאל, המחזיק מעצמו מנהיג, אינו מפנים את גודל השעה, סליחה על המליצה הנפוחה, ומוביל קו תקיף מול הגזען ביבי, ותחת זאת הוא מבכר לתקוף דווקא את האנשים שגורל שדרות קרוב ללבם? אני מודה שאין לי תשובה חכמה.

כבר 14 שנה בולעים המזרחים של שדרות את טילי החמאס. כן, כל הגמון בתורו עוטף אותם במילים חמות, המצטלצלות באוזניהם כאמפתיה עמוקה ואנושית. ההגמון מאד נדיב בקומפלימנטים, בעיקר על "עמידתכם האיתנה", אך את המרשרשים הוא לעולם יקפיד לשלשל לכיסיהם של החלוצים, הנסוגים בבהלה מהקיבוצים אל המקומות הבטוחים והמוגנים מכל פגע. הנאמנים עדיין לא הפנימו שצבע העור וארץ המוצא הם, ורק הם, מניעים את גלגלי השיניים של ההגמוניה. אילו מויאל היה ממיר את הבריונות המילולית שלו במנהיגות אמתית ואכפתית, אולי היינו רואים סימנים של מחאה חברתית אמתית. למשל, נהירה המונית משדרות המופגזת לשדרות אחרות, רוטשילד, ושם היה מוקם מאהל המחאה החברתית, ולא קייטנת נופש של מקופחי כפר שמריהו וסביון, שיד הוריהם אינה משגת עבורם דירת ארבעה חדרים בשדרות תרס"ט בתל אביב שנתיים, אבוילאחר שחרורם מהצבא. לא היה זה ניחוש פרוע אם היינו אומרים שדקה לפני שמחאה כזאת הייתה יוצאת לדרך הייתה נמחקת מהלקסיקון האשכנזי גם התיבה "אחדות". אבל, זו יכולה להיות, לפחות, התחלה של מאבק מזרחי שנושא מימד נון קונפורמיסטי.

כי לאחדות ומעניין לדעת מתי יפנים זאת פרקליטו של השטן יש זכות קיום רק כאשר המזרחי מכפיף את רצונותיו לאינטרסים של ההגמון האשכנזי. בכל מצב אחר היא אינה מתקיימת. כבר קרוב ל-70 שנה, מר מויאל הנכבד, הבלוף האשכנזי חוזר על עצמו ומתעתע בנו. מתי תבין שעובדים עליך?

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. יואל

  מי הם אנשי הציבור המזרחיים שמערכת המשפט עשתה בהם סיכול ממוקד? תן דוגמא אחת של מישהו שלא פשע ובכל זאת הואשם.

 2. אניהו

  אשכנזים ספרדים זה מושגים של 50 שנה אחורה. ולהט השנאה כאן הוא ממש פסיכוטי. ותותחים קדושים זה מושגים של שנות השבעים אתה ממש לא באמבויה נכונה. אני הייתי חושש לבריאותי הנפשית עם מטען כזה של שינאה ותיעוב לכל הסביבה שלך.

  1. אוי ויי זמיר !

   וואלה צודק, ספרדים? אשכנזים? מה זה בכלל?
   עובדה, היו לנו 12 ראשי ממשלה, מי בכלל שואל כמה מהם היו ספרדים?
   יש לנו 15 שופטים עליונים, מי בכלל שואל כמה מהם מזרחיים? מה זה בכלל?
   יש לנו בובה של אוניברסיטות, מי סופר כמה מרצים מזרחיים יש שם?
   יש לנו המנכ"לים הגאונים והמוצלחים, מי בכלל סופר שם מזרחיים וספרדים?
   יש לנו 50% שחיים מתחת לקו העוני ויש גם 7% מובטלים, מי בכלל סופר שם אשכנזים? מה זה בכלל? איך הם בכלל נראים?

 3. נדב

  בהחלט מדובר בזוית חדשה ומעניינת, שלא קראתי עד היום.
  מרשה לעצמי להוסיף עוד אחת, קצרצרה, שלי:
  http://conadav.com/?p=7797

 4. אמיר

  אין אני חושב שרוב האזרחים הנמצאים בקיבוצים והמושבים הם אשכנזים, נכון שבשדרות ואופקים ונתיבות רוב האוכלוסייה היא מזרחית אבל זה לא אומר שתושבי הערים הללו לא עזבו את העיר צפונה לקרובי משפחה. אין אני חושב שלמוצא אתני יש השלכה על הרצון לעבור צפונה. לדעתי הירי על שדרות ועל המזרחיים זה עונש מהחמאס על זה שהמזרחי הצביע ליכוד והליכוד שמתיימר לעזור למזרחיים אין הוא ממלא את יעדו. ממשלת הליכוד איננה דואגת למזרחיים בשדרות ,היא מעדיפה להעביר תקציבים להתנחלויות ולא לתושבי המזרחיים של שדרות. ממשלת הליכוד לא אכפת לה מהדרום וזה מתבטא במדיניות שלה היא מעדיפה להשקיע תקציבים בהתנחלויות האשכנזיות (הדתיות) מאשר לתושב המזרחי בדרום.
  לכן בואו היום להפגנה בעד הישובים בעוטף עזה הכוללת גם את שדרות גם את אופקים גם מזרחיים וגם אשכנזיים.

 5. ישראלי

  אינני חסיד ולא סניגור של אלי מויאל ודעותיו אינן דעותי. אבל זהו מאמר אומלל רצוף דמגוגיה זולה. יש מזרחים גם בקיבוצים. אלה שנסעו עשו זאת בעיקר בגלל הילדים הקטנים. חלק מחברי הקיבוצים נשאר ולא נסע צפונה. גם רבים מאנשי שדרות נסעו צפונה, בגלל הילדים הקטנים. הכותב לא בדק כמה מזרחים וכמה אשכנזים נסעו צפונה. לפי מה שידוע עד כה, המנהרות נחפרו לכיוון הקיבוצים האשכנזים הקרובים לגבול ולא לכיוון שדרות. כנראה בגלל היותם הגמונים.

 6. שמוליק

  אולי אני קצת פזיז ויתכן שאני ממהר לקפוץ למסקנות אבל יכול להיות שאתה לא אוהב אשכנזים?

 7. שושן

  "המאמר" של בביוף הינו דוגמא של גזענות מכוערת. בשעור ראשון על גזענות, היו אלו שחתומים על האתר הזה, מביאים אותה גדוגמה של גזענות ירודה ושיקרית.
  בעוטף עזה, בקיבוצים, יש היום יותר ספרדים מאשר אשכנזים. בנתיבות יש רק ספרדים פטריוטים? אני זוכר את הבביוף הזה מספיד את אחד מהפנתרים השחורים וטוען בלהט מזויף שהאשכנזים הרגו אותו.
  אתם מכשילים את "העוקץ" במתן במה לגזענות נוסח בביוף.

 8. ג. אביבי

  מאמר ראוי ואיכותי, ולעזאזל להקת הגזענים הצבועים המשתלחים בתוכן המאמר ובכותבו.
  מויאל לא ילמד שעובדים עליו – הוא מספיק פקח ומכיר את השיטה – הוא זה שעובד על תושבי שדרות ושאר עיירות הקיפוח.
  אם נסתכל על הרכב ח"כי הליכוד בכנסת הנוכחית, המזרחים שם הם מיעוט הולך ונעלם. השורדים מבין המזרחים הם אותם אלה שסגנונם הוא ימני "פטריוטי" משתלח. נתניהו, מיד עם היבחרו מחדש לראשות הליכוד, החליט להלבין את פני נציגיו בציבור. הוא הרחיק ככל יכולתו מזרחים בעיקר עם רקע של פעילות חברתית (הקרבנות האחרונים היו כחלון וכרמל שמא) והעדיף במכסה מצומצמת וסלקטיבית רק את אלו מבין המזרחים ש"התעלו" על חבריהם בהפגנת ימניות קיצונית, פרימיטיבית עד פשיסטית המתנכרים למעמדות הנמוכים. חבורת דנון-חוטובלי-רגב היא הדוגמה המייצגת. מיותר לציין שהחבורה הזאת היא אוסף של אגואיסטים חסרי מצפון חברתי ושדרה מוסרית.
  מעשיו של אלי מויאל מכוונים להמשך הקריירה פוליטית שלו אצל ביבי-ארדן ושות'. את השיעור האנטי-מזרחי הוא למד היטב ומכאן הפסבדו-פטריוטיות האלימה שלו. מכאן גם ביטול כל פעילות למען צדק חברתי (על פי אמירותיו והטפותיו המפורשות) לטובת קידוש מלחמת מרחץ הדמים נגד אזרחי ע'זה האומללים – קורבנות הפושע נתניהו. ברור מכאן שמאבק למען צדק חלוקתי, ממנו סובלים תושבי עיירות הפיתוח לטובת הקיבוצים – אם זה היה תלוי במויאל – לא יקום ולא יהיה.

 9. גרי רשף

  ..האשכנזים או המויאלים?
  עד עכשיו חשבתי שיש בובלילים ופרידמנים,
  אבל אני מבין שיש גם מויאלים, ולא ברור לי היכן הם בדירוג.
  תודה מראש.

  1. דפנה

   עלית על עניין סבוך, גרי.
   המויאלים הם כנראה ההיפוך הגמור של הבביופים, אז הם כנראה הכי נמוך המדרג.
   אבל, המממ……, מצד שני, מויאלים, בכל זאת מזרחיים, (במקור לפחות, לפני שהשתכנזו), מה שמחזיר אותנו לפרידמנים. הם הם בתחתית המדרג. לנצח.

   פרידמנית גאה.

   1. סמולן סימן 2

    בתיאולוגיה המזרחיסטית אין לאשכנזים כפרה מלכתחילה. הם כמו הגויים, ראויים רק לשרת אותנו באחרית הימים. אבל מזרחי שסרח הוא עדיין מזרחי, כלומר בעל רצון חופשי ופוטנציאל, לכן חשוב לחנך אותו בראש חוצות.
    אגב, עניין זה מעלה שאלה נוספת שקשורה בתיאולוגיה המזרחיסטית: מאחר מזרחיות היא עניין סובייקטיבי ונפשי ולאו דווקא גנטי (אני מפנה אותך למאמרו של איתמר טובי "אין דבר כזה חצי חצי"), האם מזרחי שמשתכנז הופך באיזשהו שלב לאשכנזי דה יורה? אם כן, האם למאושכנז כזה יש דרך חזרה, או האם דבק בו הרבב האשכנזי באופן עמוק מדי? שו"ת לר' בביוף.

    1. דפנה

     אבל עכשיו אני קצת בבעיה.
     יש לך אולי מושג מה דין אשכנזי שהשתזרח?
     איכשהו סמכתי על זה שכשיגיע רגע האמת, אני אוכל לאשתזרח וישכחו לי את הפרידמניות שלי.
     עכשיו מתברר שעל פי תורת הגזע של ה"ה טובי ובביוף אני צריכה לשאת את נטל האשכנזיות שלי לנצח. נכון?
     עוד שו"ת לר' בביוף.

     פרידמנית גאה (בינתיים)

     1. סמולן סימן 2

      אין לזה אזכור בכתובים. אבל אני סבור שלפי הבסיס הקוסמי-תיאולוגי המזרחיסטי אין לדבר כזה בכלל זכות קיום. באופן כללי תפיסת הזמן המזרחיסטית היא כזו שנעה משגשוג לחורבן: מהקהילה הבראשיתית של יהודי ארצות ערב, אל השואה (לה נפלו קורבן באופן דומה לאשכנזים), ומשם לשואת ילדי תימן, שלטון מפא"י, וכיו"ב. ההיסטוריה תמיד נעה מטוהר להשחתה, מטוב לרע (לכן גם אין דבר כזה "חצי חצי" של זוגות מעורבים אלא מדובר בהתבוללות-השתמדות). מכאן שמזרחים יכולים להשתכנז, דבר שמטיל בהם דופי ואף גוזר את גורלם כמשת"פים, אבל אשכנזים לא יכולים לטפס מתהומות הטומאה. תפיסת הזמן הזאת דומה לזו של הפרוטסטנטיזם הפוריטני, דבר לא מפתיע בהתחשב בכך שהמזרחיזם האינטלקטואלי הוא בעיקרון מוצר יבוא אמריקאי.

     2. ג. אביבי

      דפנה: את מנפנפת כאן בקורבנותך המדומה לגזענות מדומה של מזרחים. ממש הברקה. אפילו מהנאצים, המורים האידיאולוגים של מי שאת מייצגת, לא שמענו שהיהודים מתגזענים כלפיהם. אם את מרגישה דחויה מצד מזרחים (לדעתי גם מכל מי שראשו על כתפיו) זה קודם כל בגלל הפגנת ה"יכולות" השכליות המרשימות שלך ובנוסף הארס הגזעני שאת מפיצה. להזכירך, את תורת הגזע ישמו כאן גזענים נתעבים כמוך וכמו סמולן על המזרחים.
      סמולן: הסגנון ההזוי והמתקרבן שלך, לא רק שלא נסמך על כתובים, אלא כל כולו פראנויה סכיזואידית או נרקוטיות. אם מה שאתה מכנה "מזרחיזם" (שיח מזרחי שלא מתכופף לגזענות האשכנזית ולא כורע ברך להגמוניה הכל-אשכנזית) הוא יבוא מארה"ב הפרוטסטנטית, הרי שהאשכנזיזם (= התקרבנות מאוסה וילדותית של גזעניים המכחישים את פשעי הגזענות האשכנזית) הוא יבוא מאירופה. אירופה של התנועות הניאו-נאציות ושל מכחישי השואה למיניהם.
      מה שבטוח, אתם מנצלים היטב את הסובלנות של האתר הזה להפצת שקרים והסתה גזענית נגד המזרחים. זאת הסתה בעיקר נגד מי שלא שותק על פשעים נגד האנושות שבצעו גזענים אשכנזים נגד המזרחים, ונגד מי שלא מקבל את ההגמוניזם האשכנזי הגזעני אלא חותר לשוויון אתני בישראל.

     3. סמולן סימן 2

      מ.ש.ל

 10. נעמה

  צא ולמד אדון בביוף. את הקיבוצים וההרחבות מאכלסים היום בהמונים גם ילידי עדות המזרח. השדרותים גם הם כמו האופקימיסטים וכמו גם הנתיבותים יצאו בין ההפגזות להפוגות בצפון. את הפריפריה ללא קשר למוצא עדתי הפכה מדינת ישראל למעבדת ניסויים מאולתרת. נכון, זה התחיל עם יוצאי צפון אפריקה אבל כיום הפריפריה ללא הבדל דת,גזע ומין היא מעבדה סוציולוגית כלכלית.

 11. יואש אב

  כדאי להתעלם מחלק הכללותיו של בביוף הנגועות בשנאת אשכנזים המלאה את עצמה , ולהתרכז בטיעוניו של כלפי אלי מויאל ראש הרשות בשדרות מקדמת דנא.
  אין ספק שמאיר צודק ביחס להופעות המעוררות תמיהה ועל התנהלותו של אלי מויאל. לדידי זו פעם ראשונה שמאיר מבקר בחריפות כזו מזרחי שמנסה ל"השתכנז" כדי לקנות לעצמו מקום והכרה שאין לו.
  אבל מה לך מאיר כי תלין על מויאל כאשר רוב תומכי הימין הקיצוני ודתיי המשיחיות בישראל אוחזים בקשר מזרחי ואינם מבינים כאלי מויאל את התעתוע שבכך, אינם ששים לפעול לתיקון חברתי ומשרתים את השלטון הימני ה"בלתי חברתי בעליל" של ביבי וחבריו.

 12. עמית

  דעותיו של אלי מויאל הם כדעותיהם של רוב רובם של תושבי שדרות והדרום. כשנותנים לו לעתים להשמיע את דעותיו, הוא משמיע כך את קולם של מאות אלפים (בעיקר מזרחים וכן גם אשכנזים) אחרים מתושבי הדרום.

  ואתם מה בוחרים לעשות? לצאת במאמרים גזעניים ומתנשאים, שכל כולם זלזול בהשקפת עולמם ומחשבתם העצמאית של מזרחים תושבי הדרום. בשבילכם הכל ריאקציה ל"אדון האשכנזי" (שגם הוא קיים בעיקר בדמיונכם). לא מדובר בבני אדם שגיבשו השקפת עולם סדורה שיש לכבד אותה – בין אם מסכימים איתה או לא – אלא מעין עדר כבשים שנתון למניפולציה של הרועה האשכנזי.

 13. דןש

  בגלל מחשבות, כתיבה ועשיה כשלך ואלו הנוהים אחריך, נשמרת הרגשת הקיפוח והזרות, שהיא מזמן איננה אמיתית.
  אתה ודומיך, מחבלים למעשה באיחוד ההולך ונעשה לנגד עינינו, בקרב אזרחי מדינת ישראל. נכון שעדין קיימים פערים, במיוחד בחינוך ובהשכלת הדור הצעיר – פערים שהקטנתם הם על סדר היום צהלאומי. נכון שעדיין קיים פער ביחידות העילית בצבא ובמספר הסטודנטים. אבל, בשאר יחידות הצבא, המהווה בבואה של אזרחי מדינת ישראל – התשתשו הדמויות. אם בעבר צנחנים היו אשכנזים וגולני היו ספרדים – היום אין דבר כזה וכולם ישראליים. חייבים לאפשר למגמה הזאת להמריא ולא לרפות ידיים עם סוג הכתבות שאתה מעלה כאן.

  1. תימני כינרת

   לפי ההגיון שלך, אסור היה לדבר על השואה ועל מה שעוללו הגרמנים ליהודים. לשיטתך זה משמר הרגשת קורבנות מדומה בקרב ניצולי השואה וקרוביהם.
   הפער ההשכלתי לא נסגר, להיפך. היום באוניברסיטאות ובמגמות הקובעות יש נוכחות מעטה של סטודנטים מזרחים. 9% מהסגל האקדמי מזרחים וזה לא עולה.
   ממתי השרות בצנחנים ובגולני קבע אם יש או אין שוויון עדתי? האם השרות ביחד בצבא נמשך גם בלימודים אקדמאים? בעבודה? אשכנזים ומזרחים תמיד שירתו יחד, אלה בעיקר בפיקוד ובמודיעין ואלה בעיקר חפ"שים.
   "התשתשו הדמויות"? כנראה שהטשטוש בדמיון שלך הפך לתשתוש (מלשון תשישות) ההגיון.

 14. אברהם הקור בינני

  מאיר בביוף מדבר מקירות ליבו, הוא לא מרגיש מקופח להפך הוא גאה וקולע
  נכון למה שהרבה אזרחים חושבים , אם אלי מויאל חושב "שביבי" סופר אותו הוא טועה בגדול .איך אמר שמיר "הים אותו ים וכדו." ביבי אותו ביבי ,
  לכן כל הכותבים בתגובות שאומרים שמאיר גזען טועים, מאיר מציג הסך הכל
  עובדות, אפילו שהם כואבות. זה המציאות.

 15. קיבוצניק שכן של מויאל

  מויאל יודע מה שפרוספר אזרן מקרית שמונה יודע ובביוף כנראה שכח.
  ברגע שיפסקו הקסאמים, שדרות וישובי שער הנגב ואשכול יישכחו ,והתרומות לאט לאט יפסקו. הרי עורק החיים באזורנו הוא התרומות כי התקציבים ממילא הולכים לאזורים אחרים.תושבי שדרות שתומכים כל השנים בליכוד בסה"כ מקבלים מה שהם הזמינו. למה הם מתעקשים להמשיך לאכול את הדגים המסריחים ולא להחליף מסעדה? על זה לא משיב בביוף.

  1. שושנה

   אשיב לך על שאלתך: הם ממשיכים לבחור ב"דגים המסריחים" כלשונך אך לגמרי לא כלשוני, "ולא מחליפים מסעדה" – משום שהם מעדיפים לאכול לחם ומים במשורה ובצמצום מאשר לקבל לשלטון אדם כמותך הסוגדת לערבים, שנמנה בין האזרחים שעמדו בטור ארוך וצהלו ושמחו כשעברו האוטובוסים ובתוכם המגורשים שגורשו באפן מחפיר מנחלותיהם המטופחות. זאת עשיתם בלב אכזר, בקור רוח, בשנאה יוקדת לאנשים מצויינים אלה. ועתה אתם מתחננים לשקט ומסרבים לקבל את העובדה שלו גוש קטיף היה קיים עד היום – מצבכם ומצב כל האזור סביבכם היה הרבה יותר טוב. שוטים.

 16. דפנה

  אכן, חיפשתי במקורות, ומצאתי חיזוקים לדבריך.
  כבר רש"י לימדנו כי "חטא מזרחי – אף על פי שחטא, מזרחי הוא".
  לעומת זאת רבי יהודה אומר: "טוב שברופאים לגיהנום, והכשר בטבחים שותפו של עמלק"
  ורשב"י אומר: "הטוב שבנחשים – רוצץ ראשו. הכשרה שבנשים – בעלת כשפים".
  אז אני הולכת להתכונן.
  בינתיים, ליתר בטחון, אני משליכה את שאריות הגפילטע-פיש.
  [לפח של השכנים, כמובן].
  הייה שלום. עזרת לי מאוד.

  פרידמנית מבוהלת.

 17. דפנה

  דבריך באו "כשמן הטוב בעצמותי, וכמים קרים לנפש צמאה" (יהודה בורלא / "כיסופים").
  וכל המוסיף, – גורע.

  פרידמנית גאה.

 18. זמירן נחמיה

  כאשכנזי קיבוצניק אכן בביוף צודק.

  אבל אם המזרחים לא רק שמסכימים , אלא גם מתרפסים ומתחננים להתנהלות זו, למה שאנחנו לא נכבד אותם וניתן להם מה שהם רוצים.

  מויאל לדוגמה אף פעם לא ביקש תקציבים לתרבות או לפיתוח שדרות. מרוב שהוא פחד לבקש מביבי ( ואני זוכר זאת עוד כשעבדתי באגף תקציבים)הוא השאיר גרעון של 120 מליון ש"ח.

  אנחנו בקיבוצים לדוגמא ארחנו את קיבוצי עוטף עזה , ובקשנו החזר הוצאות על כך וכמדומני גם קיבלו.

  לא יתכן שהמזרחי מצד אחד יחיו בתרבות המגיע לי ומצד שני לא יבקשו תקציבים אלמנטרים.
  דווקא הבחור החדש ראש המועצה בשדרות אלון דוידי , שמעתי אותו בכיכר רבין הוא מדבר מצויין ודורש מהממשלה. אבל הוא לא דוגמא למזרחי רוטנתי הוא התחנך בגרעין תורני של הציונות הדתית.

  מר בביוף לא השלים את הניתוח.
  אם אלון דוידי ישכיל להפוך את שדרות להתנחלות כמו שיודעים לעשות בציונות הדתית, אז או שיעבירו לו תקציב של מליונים או שיעקרו את שדרות בהתנתקות שניה ויישבו אותם במקום שאין בעיה בטחונית , הערבים יכנסו לשדרות זה יהווה סכנה קיומית לחוות השקמים החשובה לנו כמדינה אם כל ההסטוריה הידועה של המצביא הגדול אריק שרון. וכמובן שהממסד לא יתן לסכן את חוות השקמים ואפילוט לא את גבעת הכלניות.

 19. יוסי

  אולי , אם הוא לא היה מעלה את נושא אלי מויאל, והיה מתייחס רק לתופעה הכללית של ההגמונייה האשכנזית בישראל, הוא לא היה סופג ביקורת כה רבה ממספר כה גדול של מגיבים, כאן.
  שורש הבעייה שלנו, היא התנשאות של הישראלי מהמוצא המערבי, על הישראלי מהמוצא הערבי, קרי: המזרחים. ברמה החברתית, יש אכן שיפור רב, בכך שמיזוג הגלויות בתחום של נישואין מעורבים עושה את שלו בהצלחה די רבה.
  אבל, אנו איננו דנים בענייני זוגות מעורבים, זה כסף קטן, הנושא הוא ההגמוניה השלטונית בישראל.,
  מרכזי הכוח והעוצמה. אלה הם רבים מדי: ממשלה, כנסת, תעשייה, חברות ממשלתיות, אקדמיה, משפט, והעיקר: תקשורת. אלה חסומים לרוב בפני המזרחי. אם יש מזרחי בודד, שעל אף הכל התקבל לאחת מ"האצולות" המנויות לעיל, עשה זאת באחת משתי דרכים: התאשכנז, ואזי הוא הפך להיות חיה בלתי מסוכנת להגמוניה האשכנזית, או כי המשרה שהוא קיבל היא הרבה מתחת ליכולות האישיות שלו.

  אגב, ההגמוניה האשכנזית בכל שדרות המנהיגות בישראל, הינה גם אבן הנגף ביחסנו לערבים סביב: בגלל הזלזול במזרחים, נמשך גם אותו זלזול אל הערבי,. מכאן, התנשאות ופטרונות אל הערבי, ואם יש דבר שהערבי שונא, זה התנשאות של המערבי אליו, המזרחי. אילו ניתן נושא הטיפול בבעיות המזרח התיכון והערבים, לידיהם של מנהיגים ממוצא מזרחי, הייתה נפתרת בעיית הסכסוך.

  1. אילונה

   מצחיק לקרוא את הסיפא של התגובה שלך. אתה רואה את מלחמות "הכל בכל" של ובתוככי מדינות ערב, ארגונים מוסלמים למיניהם, סונים, שיעים, סלפים. וזה לא אומר לך כלום.
   אם רק לא היינו מתנשאים עליהם, כדבריך, כי אז הכל בינינו היה בסדר, והסכמי שלום היו נחתמים מזמן.
   בעצם, אפילו לא היה צורך בהסכמים. בשביל מה? אנחנו הרי אחוקים.
   פשששש….
   אתה תמים אתה?!