משרתם של הפוליטיקאים פורש

על הריסות השידור הציבורי שהוא אחראי להן, החליט מנהל קול ישראל מיקי מירו להתחזות כמי שפורש מניהול הרדיו מטעמי מצפון מקצועי ופגיעה בעיתונות הדמוקרטית
יוסי דהאן

מיקי מירו, מנהל קול ישראל, לא יכול היה לעמוד בזה יותר. מה שמתרחש ברשות השידור, הוא אומר, פוגע בתפיסת המוסר והאתיקה שלו. הוא לא יכול לשאת את הפגיעה ברדיו, שבו הוא רואה "כלי משמעותי בעיצובה של הדמוקרטיה הישראלית". 

ברגע דרמטי זה, על חורבותיו של השידור הציבורי, מן הראוי לעמוד מקרוב על עקרונות האתיקה המקצועית ותפיסת העיתונות הדמוקרטית של המנהל הפורש, שממילא היה נבעט מכיסאו בעוד מספר חודשים עם סגירת רשות השידור. בתקופת כהונתו כמנהל הרדיו, שימש מירו כמשרת של אדוניו הפוליטיקאים. לעתים נדמה שאפילו נתניהו וחבורתו נדהמו מעוצמת הדבקות במשימה שהפגין המנהל.

זמן קצר לאחר מינויו לתפקיד הוא הורה לצמצם את סיקור ההפגנות של תנועת המחאה. תנועה שלכאורה הייתה אמורה להיות התגלמות מאוויי הלהג שלו אודות "מדינת רווחה", "העצמה", "סולידריות", ושאר ירקות שאודותיהם הטיף במשך שנים בתוכניותיו החברתיות. מירו, מי שלאורך הקריירה הרדיופונית הביע את דעותיו האישיות באופן נחרץ מעל גלי האתר, החליט לאחר מינויו למנהל הרדיו שמגישי תוכניות אקטואליה, דוגמת אריה גולן וקרן נויבך, לא יורשו להביע את עמדותיהם. פרויקט מרכזי בהפגנת הנאמנות של מירו לשולחיו, היה הניסיון להשתיק את קולה של נויבך, בין היתר על ידי צירופו של מנחם בן כשדר מלווה בתוכנית הבוקר שלה.

עורך יומן הבוקר ברשת ב', ניקולא רוזנבאום, לא יכול היה לחזות שראיון ששודר בתוכנית אותה ערך יובילו לבירור דחוף בחדר המנהל. הראיון היה עם פרופ' בני בית הלחמי ,שביקר את הסיינטולוגיה. רוזנבאום התם לא השכיל לברר שמי שמטפל ביחסי-הציבור של ארגון הסיינטולוגיה בישראל הוא שעיה סגל, המשמש במקביל יועצו של בנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל.

וזהו רק חלק קטן ממעלליו של האיש המתייסר, שעל הריסות השידור הציבורי שהוא אחראי להן, החליט היום להתחזות כמי שפורש מניהול הרדיו מטעמי מצפון מקצועי ופגיעה בעיתונות הדמוקרטית. 

עוד בנושא:

סדר היום של ממשיכי ברלוסקוני

 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. יואל

    לאור הכתוב במאמר, מר מירו נשמע מועמד מצוין למנכ"ל ערוץ 10 \ מגיש חדשות ערוץ 2 \ עורך "ישראל היום" וכיו"ב תפקידים, כחלומם הרטוב של המקופחים מהימין, אלו נמצאים בשלטון משנת 1977, ולא מפסיקים להאשים את השמאל (או מה שנשאר ממנו) בתחלואי הביטחון, הרווחה, החינוך והבריאות – שהם (הימין) ומנהיגיהם אחראים להם.

    ועל השתקת אריה גולן וקרן נויבך, לא ניתן אלא לומר: כל הכבוד מר מירו. הצלחת להרחיב את הדוקטרינה הבזויה של "שקט, יורים!" גם לימי שלום, ולא רק לעתות מלחמה. יישר כוח. נקווה שלאחר פרישתך תתפנה לקרוא איזה ספר על עיתונות או עבודת סמינר על חופש הביטוי וגבולותיו בדמוקרטיה ליבראלית. המסקנות והאחריות עליך בלבד.

  2. רון מוושינגטון

    ויצא הנחש החדש. בגלגולו החברתי היה טוב מאוד, ובניהולי – נחש צפע.