הקדיש את חייו למען הדמוקרטיה

ארון הלל שוורץ, גאון טכנולוגי, מהפכן חברתי, הוא הגיבור שלי
יוסי דהאן

לא גייטס, ג'ובס, צוקרברג ודומיהם, לא חבורות האקזיטים המוצלחים הגורפים מיליונים ולא ממציאי האפליקציות שישיגו לכם הנחה במסעדה הקרובה. הגיבור הדיגיטלי שלי הוא ארון הלל שוורץ, גאון טכנולוגי, מהפכן חברתי, צעיר שהקדיש את חייו למען חופש הביטוי וזכות הציבור לדעת, לוחם דמוקרטי כריזמטי וחושף שחיתויות שרדיפת מערכת המשפט האמרקאית גרמה לו לשים קץ לחייו. באתר שהקימה משפחתו לזכרו נכתב: "הוא עשה שימוש בכישוריו הטכנולוגיים יוצאי הדופן, לא על מנת להעשיר את עצמו, אלא להפוך את האינטרנט ואת העולם למקום הוגן וטוב יותר".

במהלך הימים הקרובים יוקרן ב-Yes סרט דוקומנטרי מופתי על חייו ומותו של "ילד הפלא של האינטרנט". אפשר לצפות בסרט, ללא כתוביות בעברית, כאן.

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
  תגובות

   

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. צופית

   תודה רבה על ששיתפת אותנו בסרט הזה. אני מוצאת דמיון רב בין זה לבין הפוסט לשבת שרשם דר' שמעון אזולאי. אולי כיוון ששורץ היה גאון, האישיות שלו ועולם התוכן היו כל כך שונים – לא היה בו פחד. לא יודעת. אולי.
   שבת שלום

  2. מנשה בן מאיר

   האם ידוע מתי בדיוק ישודר?

  3. דן

   בלי להוריד מחשיבותו של שוורץ, חשוב שנזכור את כל מי שסרטים עליו לא נעשו ולא יעשו.
   את המיליונים כנראה מיליארדים שנלחמים גם בארץ ובעולם כדי לחיות, לעיתים גם בכבוד. לא מי שעומדות על הבמות ומקבלות את הבמות צריכים להיות הגיבורים שלנו אלא מי שצועדות שנים וקולן לא נשמע, מי שמדוכאות ונלחמות בכיבוש, בעוני, מי שמתאגדות ומי שנלחמות בלחמן במכבשי הכסף והעריצות, הן צריכות להיות הגיבורות.

   האתר הזה נותן גם להן במה,
   אבל עליהן סרטים לא יעשו, עליהן לא יבכו בטוויטר, ולהן לא נקרא גיבורות.
   הם כמו שנאמר בסרט הם מקבוצות המיעוט, ולכן הם לא יהיו גיבורים וגיבורות. משפט לא צודק, מאבק, יאוש קורים כל הזמן (מי אמר מעצר מינהלי? מכות למגורשות מאדמתן מקורת הגג שלהן? פירוק איגודי עובדים?) אבל מי שחווים אותן לא יהפכו להיות גיבורים לא בעיננו ולא בעיני עצמן.

   רק כשנראה אותן כגיבורות וגיבורים, רק כשהן יהפכו להיות המודל שלנו למאבק למלחמה נצליח להפוך את העולם המעוות הזה על פיו.
   כי בתחלס כמה מאיתנו הם גאונים? וכמה מאיתנו הן מדוכאות?
   עבודת הגיבורים מחלישה אותנו ומחלישה את המאבק, כי הם פשוט אף פעם לא אנחנו