החזית העממית לשחרור בני אתיופיה: מכתב גלוי

אנו דורשים לשחרר את יוצאי אתיופיה ממערכת היחסים הקולוניאלית בה הם חיים. אנו דורשים להיות אזרחים שווים, בלי שרי מאות ושרי אלפים הקובעים לנו את ההווה והעתיד, במסגרות שליטה שהוקמו כדוגמת ״מוקדי הקליטה״. מכתב לראש הממשלה
החזית העממית לשחרור יוצאי אתיופיה

הפוסט פורסם במקור באתר Y.E.S – Young Ethiopian Students בתאריך 24.02.2014. ראינו לנכון להביא אותו כאן שוב, לאור הנסיבות

יתברק אגזיאבהר, אמלקה ישראל, אמלקה אלכולו […]

ה׳ עימך!

כבוד מר בנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל,

אדוני הנכבד, מכתב זה נשלח אליך כאולטימטום ועליך לקרוא בו היטב! ראשית, הרשה לנו להציג עצמנו; אנו פונים אליך בשם ״החזית העממית לשחרור יוצאי אתיופיה ממשרד הקליטה" (שרת המושבות הצרה שרה לנדוור, שרת החינוך לאתיופים הגב׳ מאיה שריר, וקבלן הביצוע, הרכש החדש, הד״ר גל אלון).

אדון נכבד, ייתכן ואינך יודע, המוצא שלנו אכן מאתיופיה, אולם בזכות הורינו, אנו חיים כאן למעלה מ-40 שנה. אמנם הצבע שלנו נשאר שחור ואמנם הרקע התרבותי וההיסטורי אצור בנו, כשם שההיסטוריה של מוצאך ידועה לך, אבל אנו ישראלים בהווייתנו.

הנה, על אף עובדה זו, משרד תחת אחריותך, משרד הקליטה, המנוהל מזה שנים בידי גילדה של מאפיונרים ובראשם הגב׳ סופה לנדוור, שמנהלת אותנו תחת המנטרה ״יש להם פער תרבות״, ״הם פרימטיבים״, ״הם צריכים חיבוק וליווי״; ומגיפה זו לא מצומצמת רק לתחום החינוך והבריאות, אלא עתה היא תורה חיה גם בצבא הגנה לישראל. הגדילו לעשות האחרונים כאשר יצרו לנו מסלול גיוס מיוחד, בהתאם לחוק הטיפה האחת שיושמה בארה״ב להגדרת ׳שחור׳.

אדוני ראש הממשלה, מכובדי, אתה מרבה לעסוק בסכנה האיראנית, אבל דע לך שהסכנה האמיתית דווקא נמצאת מתחת לבניין שלך: 43,0000 צעירים ממוצא אתיופי מוחרגים ונשלטים בידי אשה העונה לשם מאיה שריר. צעירים אלה ימצאו עצמם בכלא צבאי בעוד מספר שנים, שכן הם אוכלים מרורים ונפשם מצולקת, שכן משרד הקליטה רואה בהם חפצים לא חושבים. כבר מגיל אפס מתייגים אותם כבעיה ואכן, הם מאמינים שהם בעיה. אלה הם חגורות הנפץ שיביאו לחורבנה של ישראל, לא הגרעין האיראני שאתה מטיף לו.

אדוני ראש הממשלה, "החזית העממית לשחרור האתיופים ממשרד הקליטה" מקציבה לך שלושה חודשים לחשוב על העניין לעומק ולטפל בו, ולעשות לזה טיפול שורש. בלי אבל ובלי אולי. אנו דורשים לשחרר את יוצאי אתיופיה ממערכת היחסים הקולוניאלית בה הם חיים במגוון תחומי החיים. אנו דורשים להיות אזרחים שווים, בלי שרי מאות ושרי אלפים הקובעים לנו את ההווה והעתיד, במסגרות שליטה שהוקמו כדוגמת ״מוקדי הקליטה״.

אדוני ראש הממשלה, אנו מאמינים שתטפל בעניין בהול זה בתשומת לב הראויה לו, אחרת אנו נעלה על ירושלים ונפיל את ממשלתך. כמובן, בהתאם לחוקים והמשפטים כפי שהדמוקרטיה היהודית מאפשרת לנו. אנו רוצים להזכירך, כי מעולם לא היה עם שהתאווה לחירות ולא השיגו, העניין נתון רק לזמן, והזמן הזה הגיע!

על החתום,

החזית העממית לשחרור יוצאי אתיופיה ממשרד הקליטה (הקולוניה הישראלית השולטת על האוכלוסין האתיופי). Ethiopian Jews Liberation Front

ה׳ עימכם!

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. פריץ היקה הצפונבוני

  אכן הממסד השלטוני שמאל או ימין לא למד כלום,לא שכח כלום. כמו גולדה(הם לא נחמדים על הפנתרים השחורים) כן אולמרט שרון או ביבי. אולי לבגין היתה יותר אמפטיה. רק שלא דברו גלויות כמו גולדה או ב.ג. בזמן הפגנות ואדי סאליב. אז למה שתופתעו.

 2. דןש

  הדרישה להיות אזרחים שווים היא דרישה בהחלט מוצדקת וחייבים ליישמה.
  יחד עם זאת יש להפנים את העובדה שקיימים פערים אובייקטיביים, המחייבים גישור.
  פערים אלו לא יסגרו באופן טבעי וחייבים להשקיע תשומת לב וממון, גם בקרב ילידי הארץ, על מנת להגיע לשוויון.
  ברור שחייבים להוציא אותם מה"גיטאות" בהם הם חיים ולשלב את הדור הצעיר באוכלוסיה החל מבתי התינוקות ועד לשרות בצה"ל. יחד עם זאת הם חייבים לקבל תמיכה נוספת, מה שלא תמיד יכולה לבוא מבית הוריהם, על מנת להביאם לשוויון ההזדמנויות המצופה.
  לצערי עד כה לא נמצאה הדרך הראויה לעשות זאת ויש לגייס את מיטב המוחות ואת נסיון העבר ( הכושל ) על מנת להגיע לדרך המלך. אינני מכיר את המערכת דהיום ואינני יכול לחוות דעה עליה. אבל לאור התוצאות, כפי הניראה היא לא השיגה את המטרה.

 3. ביבי

  חברים יקרים, אל תבלבלו לי את השכל. כל זמן שאתם מצביעים עבורי, תמיד, למה לי לעשות משהו עבורכם. לא מאמינים? תשאלו את המזרחיים. אותו הסיפור.

 4. חזי

  כמה מאמרים של יוצאי אתיופיה התפרסמו באתר "העוקץ" עד שבוע שעבר?

 5. גבריאל בן חורין

  יהוה אחד ושמו אחד. ה' זה עוד אמצעי שליטה דרך עיוות השפה הישראלית.בתנך מדובר על יהוה לא על ה'.בהצלחה!

 6. ג. אביבי

  אחיי האתיופים,
  אני גאה בכם על כי החלטתם לפעול לעצמאות אתנית ולהשגת שוויון מלא לאתיופים בישראל.
  המכתב המופנה את הריבון מטעם ההגמוניה הלבנה, נתניהו, הוא חשוב בתור הבעת עמדה. זאת העמדה של לוחמי החרות האתיופים לידיעת החברה הישראלית בכלל וכלפי כל אתיופי או מזרחי שפקפק בצורך במאבק לשוויון. זאת הודעה לציבור המצפוני בישראל על הדרך בה מסליל הממסד הלבן (על הלנדוורים שלו) את האתיופים לנחשלות סוציו-אקונומית, ועל כך שלאתיופים זה נמאס.
  אין צורך בטפוח צפיות מהארכי-ציניקן המניפולטור נתניהו או מי מחבר מלחכי פנכתו. הוא מתעב את האתיופים, כשם שהוא מתעב שאר המזרחים וערבים. הוא רואה בכם, כמו במזרחים סרח עודף שיש להיפטר ממנו במידת האפשר.