רגעי שקט בתוך האלימות של הסכסוך

"הס", ספר הצילומים החדש של נועה בן-שלום, מראה את החיים תחת סכסוך מתמשך, שמחלחל וצובע הכל // מדור תיק עבודות
נועה בן-שלום

הספר "הַס" מציג 130 צילומים תיעודיים שצולמו בין השנים 2000-2014, המתארים את השלכות הסכסוך על נופים ואנשים בארץ. בעוד שאנחנו מכירים את המצב הזה ואת הסכסוך הישראלי פלסטיני דרך האלימות שבו, הספר הוא על הרגעים השקטים שבין לבין.

על ידי הפניית המצלמה מהקיצוני – שלא פעם דורש מאיתנו עמדה חד-משמעית ומיידית – לבחור בין טוב לרע, כביכול – הספר עוסק בהשפעות ארוכות הטווח של החיים בצל סכסוך מתמשך: כיצד הוא מחלחל וצובע הכול, כמעט מבלי שנשים לב.

השכבה הטקסטואלית בספר מוצגת באמצעות מכתבים ואי-מיילים שנכתבו לחברים ועמיתים. המכתבים, הכתובים בגוף ראשון, נותנים הקשר לדימויים האילמים; לעתים הם מסייעים בפענוח הסיטואציה המתועדת, לעתים מציעים פרשנות אישית למורכבויות של החיים בארץ. בנוסף לקול הוויזואלי ישנו האני, שבאופן מילולי משתף בפחדים ובדילמות שליוו את יצירת הצילומים ומאפשר לקוראים להיחשף לרגעים שלפני ואחרי שבריר השנייה של שחרור כפתור המצלמה.

יחד, מכלול הצילומים והטקסטים מספרים סיפור של חברה שחיה במעגל חוזר של התפרצויות אלימות, בו פעם אחר פעם החיים מרוסקים ונבנים מחדש. כמו הכותרת שלו – "הַס" – מבקש הספר לאפשר רגע של התבוננות פנימה, דרך רגעים של ייאוש ואלימות מצד אחד, ותקווה וחסד מצד שני.

השקת הספר תתקיים ביום חמישי ה-09.07 בשעה 20:00, בחנות הספרים המגדלור, רח' לבונטין 1 ת"א. לאירוע בפייסבוק

unnamed

 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.