• WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.49.37
    אקטיב אגרסיב
    על פועלם הטוב של הלוחמות והלוחמים לשינוי חברתי
  • WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.56.14
    השאלון
    יוצרות ויוצרים מתארחים בסלון הספרותי של העוקץ

תאונת רכבת קלה

הרכבת הקלה במתכונתה הנוכחית כוללת בעיקר מיליארדי שקלים תמורת חזון דל של קו בודד, ואפס תקציב לשימור העסקים בתוואי העבודות שיימשכו כשש שנים. ברוכים הבאים לבית הקברות לעסקים של גוש דן
מורן מישל

האם מישהו שמע אי פעם על תאונת רכבת שנגמרה בטוב? לא ממש. מטבע הדברים, כשרכבת מתנגשת בבני אדם האירוע מסתיים בתוצאות הרסניות. זו אמנם אנלוגיה גרפית בוטה ולא נעים לדמיין את התמונה שהיא מציירת, אבל זוהי בדיוק המציאות שמייצרות עבודות הרכבת הקלה בתל אביב עבור בתי העסק בסביבותיהן.

לכלל הציבור אולי נדמה שהעבודות שהופכות את תל אביב, כבר בימים אלו, לפקעת פקקים אחת גדולה, הן מחיר פעוט שכולנו משלמים בעד אותו היום שבו נוכל להתהדר בתחבורה ציבורית סטייל אירופה המתקדמת, ולהתנייד בקלות ברחבי גוש דן באין מפריע. אבל רוב הציבור הוא לא בעלי עסקים בתוואי עבודות הרכבת.

עבור אותם בעלי עסקים עצמאיים מדובר בלא פחות מתאונת רכבת. עבודות התשתית החלו ללא כל חשיבה על העסקים הפועלים בתוואי. הפרויקט, שמושקעים בו מיליארדים רבים של שקלים, בכלל לא לקח בחשבון את הצורך במתן פתרונות ומענה לאנשים המתפרנסים בסביבת הרכבת, על אף שלאור הניסיון המאוד לא מוצלח עם הרכבת הקלה בירושלים, ברור כי הוא ימיט אסון על עצמאים רבים ומשפחותיהם.

נכון שהחולדות תפסו מקום מכובד בכותרות העיתונים בשבועות האחרונים, אבל הן ממש קטנת הדאגות של העסקים העצמאיים בתוואי העבודות. אבק, נתיבים חסומים, פקקים, בורות שנחפרים, רעש ועוד, הם מפגעים סביבתיים וכלכליים ואיום קיומי ממשי עבור בעלי עסקים באזור. לקוחות מפסיקים להגיע מאימת הפקקים, כניסות לבתי עסק נחסמות, והקופות מתרוקנות. 

למי יוקל בדיוק בתום שבע שנים? לבעלי העסקים שיפשטו רגל פעמיים ושלוש עד אז? לציבור לקוחותיהם, שמתנהלים בדרכים החסומות של העיר וכניסותיה? ודאי שלא. ההקלה הצפויה היא כל כך מינורית ביחס לקושי הבלתי נסבל שהעבודות מערימות על עסקים באזור העבודות ובתל אביב כולה, עד שנשאלת השאלה – איך לא חשבו על זה קודם?

״קשה עכשיו, הקלה אחר כך״ היא סיסמה מצוינת, למי שיושב במשרד פרסום מעוצב ומנסח ססמאות. עבודות הרכבת צפויות להימשך לא פחות מ-6-7 שנים, ויש שאומרים עשור שלם. לסבר אזנינו – מדובר בקו אחד בלבד של רכבת קלה, ולא בפתרון כולל לבעיית התנועה והתחבורה בגוש דן. 

למי יוקל בדיוק בתום שבע שנים? לבעלי העסקים שיפשטו רגל פעמיים ושלוש עד אז? לציבור לקוחותיהם, שמתנהלים בדרכים החסומות של העיר וכניסותיה, ועל כן לא יוכלו להגיע למקומות בהם נהגו לרכוש את השירותים והמוצרים הדרושים להם? ודאי שלא. ההקלה הצפויה היא כל כך מינורית ביחס לקושי הבלתי נסבל שהעבודות מערימות על עסקים באזור העבודות ובתל אביב כולה, עד שנשאלת השאלה – איך לא חשבו על זה? 

התשובה, באופן עצוב, ברורה: המדינה לא מורגלת בחשיבה על עצמאים. זהו מגזר שאמור לחשוב על עצמו, לפרנס את קופת המדינה ולא לבוא בטענות. אלא שכאשר הקופות בעסקים יתרוקנו, אלו לא יוכלו לפרנס את קופת המדינה ורבים גם יהפכו לנטל עליה. רק אז יתברר גודל המחדל ונגלה כמה עצמאים נקברו תחת גלגלי הרכבת. אז על איזו הקלה בדיוק מדברים איתנו?

מקרה הרכבת הקלה בתל אביב הוא מן הבולטים והמתוקשרים כיום אך איננו היחיד. ״עצמאים עושים שינוי״ היא תנועה חברתית הפועלת להתאגדות כלל העצמאים בארץ, ליצירת חקיקה שוויונית ולקידום תמיכה ממשלתית ופיצוי הולם לעצמאים שעסקיהם נקלעו לתוואי עבודות תשתית גדולות ברחבי הארץ. מטה השטח של ״עצמאים עושים שינוי״ קורא לכל בעלי העסקים שנפגעים מעבודות תשתית לפנות לתנועה, על מנת שתלמד את מצוקותיהם ותשכללן לתוך הפתרונות המוצעים.

מורן מישל היא בלוגרית, מתמחה בשיווק באמצעות תוכן ומנהלת תוכן בתנועת ״עצמאים עושים שינוי״

כנראה שיעניין אותך גם: