זמן

שיר לשבת במדור השירה באסטה, מתוך "מזרח ירח" – ספר הביכורים של שלומי חתוכה

צֵא לִפְנֵי שֶׁהַשֶּׁמֶשׁ תְּשַׁנֶּה אֶת דַּעְתָּהּ

לִפְנֵי שֶׁהַפְּחָדִים יֵרָתְמוּ אֶל גּוּפְךָ

לִפְנֵי שֶׁהָרָעָב יְצַיֵּר לְךָ תָּוֵי פָּנִים חֳדָשִׁיםזוֹעֲפִים

לִפְנֵי שֶׁהַיֵּצֶר יְסַכְסֵךְ בֵּין הָאֵיבָרִים

לִפְנֵי שֶׁהַלַּיְלָה יִתְפַּשֵּׁט כְּמוֹ כֶּתֶם דְּיוֹוְיִכָּבֶה

הָאוֹר.

 

מתוך "מזרח ירח" (הוצאת טנג'יר 2015)

 

עטיפת הספר
עטיפת הספר
בא/ה לפה הרבה?

במשך 14 השנים שחלפו מאז עלה העוקץ לאוויר, מאות כותבות וכותבים פרסמו פה טקסטים בכל נושא שבעולם, כאשר מה שמחבר ביניהם הוא מחשבה מקורית וביקורתית. נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שנים, תוך יצירת שפה ושיח, חדרו בסופו של דבר לתודעת הציבור הרחב. הקהילה שנוצרה סביב האתר מאתגרת אותנו מדי יום מחדש – כאשר אנחנו נוכחות שהחיבורים הנרקמים כאן בין תרבות לפוליטיקה, בין האקדמיה לשטח, אינם טריוויאליים בכלל.

אחד הדברים המרגשים שקרו לנו השנה הוא הקמתו של העוקץ בערבית, שעם קהל הבאים בשעריו – לצד הפלסטינים אזרחי ישראל ופלסטין – נמנים גם קוראות וקוראים ממדינות ערב השונות.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו פונים כעת לעזרתכםן, קוראינו וכותבינו. בואו לקחת חלק בפרויקט יוצא הדופן הזה, ואנא תרמו לנו. כל תרומה יכולה לעזור לנו להתקיים ולהתפתח. תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. עודד גולדפרב

    שיר יפה מאד. מדויק. מזכיר את השירה העברית של ימי הביניים בספרד. אמנם זה אינו שיר טבע, אך עניין האור קשור לתפיסת הזמן בשירה זו. הלילה הוא הסכנה. יפה ה"צא" הזה בלי הלאן שהופך את היציאה כאקט שיש לדבוק בו ולא משנה מהיכן. המשולש בין פחדים רעב ויצר מעניין מאד ומאפשר דינמיקות שונות.