• WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.49.37
    אקטיב אגרסיב
    על פועלם הטוב של הלוחמות והלוחמים לשינוי חברתי
  • WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.56.14
    השאלון
    יוצרות ויוצרים מתארחים בסלון הספרותי של העוקץ

תודה לך גלעד ארדן על שהצלת אותנו מעצמנו

ערוץ מוסאווא השחיר את חיינו הוורודים וקידם ללא בושה נושאים שחורגים מסדר היום הישראלי הנקי מכל זכר לערבי נטול תווית ביטחונית. תודה לך השר לביטחון פנים שחתמת על צו להפסקת שידוריו

לכבוד: גלעד ארדן,
השר לבטחון פנים

הנדון: מכתב הוקרה והערכה

אדוני השר אני כותב שורות אלה על מנת להודות לך על היוזמה המבורכת של סגירת ערוץ מוסאווא. אני מבין את הקושי הכרוך בהוצאה פקודה מנדטורית מהבוידעם המעופש והשימוש בה. כמו כל דמוקרט דגול הנענה לצו השעה, נטלת את עטך ללא היסוס וללא חשש מביקורת וגדעת את מקור ההסתה בשטחי מדינת ישראל.

עטך הרחמן אדוני השר, גאל עשרות עיתונאים ועיתונאיות מייסוריהם ושם קץ לעבודה קשה וסיזיפית של חיפוש אינסופי אחר אייטמים ומרדף מייגע אחר מרואיינים ושכנועם שזה בסדר לבוא לנצרת. בטוח כאן, לא כמו בשטחים. יחד איתם לא מעט נשות ואנשי הפקה שסוף-סוף יתפנו לעסוק בדברים החשובים באמת. אז מה אם מקור הכנסתם נגדע – יש הרבה הזדמנויות עבודה, במיוחד ב"צפון החדש" של המשרד לפיתוח הנגב והגליל.

ערוץ מוסאווא עסק בענייני הפנים של הפלסטינים בישראל והביא את שמחתם וכאבם למרקע באיחור של כמה עשורים. לא מעט נושאים פריפריאליים זכו לבמה ולקהל מתוך מטרה ברורה והיא להעסיק אותנו בעצמנו ולשכוח את הכיף במעקב אחרי סדר היום הישראלי הנקי מכל זכר לערבי נטול תווית ביטחונית. הערוץ הנוראי הזה התחיל להשחיר את חיינו הוורודים בשלל נושאים עלובים כמו האלימות הפלילית בחברה הערבית, הוספת חומר משמר לגוויית הפטריארכיה ושלל זוטות.

אנו רגילים לצרוך תקשורת בשפה הרשמית האמיתית במדינת ישראל, מגרונם המושלם של שליחי האדונים בערוצים הממלכתיים או עמיתיהם בערוצים המסחריים. אלה שבחרו לא להבין את שפת הקודש אין זו בעיה, הם יחכו לרצועת השידור הערבית. חצי שעה בימי שישי בבוקר זה די והותר. גם כך החדשות כאן חוזרות על עצמן. כבודו מודע לזה שחרף העובדה שחלף לו קרוב לעשור מאז התכנית להשקת ה"ערוץ הערבי" המובטח, הוא עדיין תקוע עם חבלי לידה שהסתבכו, אבל בעזרת אללה ועוד קצת שחיתויות נזכה לראותו בגלגול הזה. אללה כרים.

אדוני, גם כך הלוויין עמוס בכל טוב. עוד ערוץ של מיעוט פוליטי נרדף לא ישנה דבר. ומהם האפליה והכאב שלנו לנוכח סבלם של אחינו בסוריה. זו הזדמנות להודות לך ולממשלתך על העובדה שאינכם טובחים בנו. בהתחשב באקלים המזרח תיכוני, הדבר ראוי לכל הערכה.

כאזרח ששומר חוק ומפחד מאוכפיו, מדאיגה אותי העובדה שתכני הערוץ עברו עריכה ברמאללה. לך תדע מה הם דחפו שם. איזה מסרים סמויים מוחדרים באופן לא הכרתי לתת מודע הבריא והתמים שלנו. אני מעדיף חומרים שעברו את עינה הבוחנת של הצנזורה הצבאית בישראל וזכו לכשרות מסחרית או ממלכתית

כאזרח ששומר חוק ומפחד מאוכפיו, מדאיגה אותי העובדה שתכני הערוץ עברו עריכה ברמאללה. לך תדע מה הם דחפו שם. איזה מסרים סמויים מוחדרים באופן לא הכרתי לתת מודע הבריא והתמים שלנו. אני מעדיף חומרים שעברו את עינה הבוחנת של הצנזורה הצבאית בישראל וזכו לכשרות מסחרית או ממלכתית.

תודה אדוני שפעלת נגד מעורבות זרה בענייני הפנים של ישראל. בשונה מכלי תקשורת אחרים נטולי אג'נדה בדוגמת I24 של פטריק דרהי או 'ישראל היום' של אדלסון או 'וואלה' של אלוביץ, לא עמד מאחורי מוסווא בעל הון חזק שרוצה לקדם את עסקיו ולשכנע אותנו שזה הדבר הכי טוב שקרה לנו.

ערוץ מוסווא הינו נטע זר אשר שיווק את התעשייה המקומית, עודד צרכנות נבונה וקידם אורח חיים בריא. דברים אינטרסנטים אלו קודמו ללא בושה ולאור יום. הערוץ עמל על קשור בין בני העם הפלסטיני, ואדוני יודע כמה משאבים משקעיה המדינה במטרה למחוק כל זכר לזהות הפלסטינית. כאן המקום להודות גם על "חוק הנכבה" שקדמתם. ברוך השם לא חסרים לנו כאן ימי אבל.

לסיכום כבוד השר, תודה לך ולכוחות השיטור החשאיים ולאלה שלא על שהצלת אותנו מעצמנו. כולי תקווה שתזכור לחדש את הצו בעוד שישה חודשים על מנת לייבש את ביצת הטרור וההסתה לעד.

שלך,
עבדך המסור,

כנראה שיעניין אותך גם: