גוף, נייר ומספריים

הגוף מצביעה על עצמה ועושה את כל הצורות והמבנים שיהיו ויקומו בדמותה, היא חוזרת על פעולתה שוב ושוב עד כדי סיפוק ואימה • תיק עבודות – אפרת חכימי
אפרת חכימי

הצבות הנייר שלי בנויות בעיקר מדימויים של חלקי גוף נשיים בטכניקות של מגזרות נייר וקולאז׳. אני משתמשת בסוגים שונים של נייר, כדי לממש תנועות וצורות שהופכות את הדימוי למה שהוא. חשוב לי שהנייר ישמור על הטבע שלו כנייר – שקיפותו, קלילותו, גמישותו – בעוד הוא נושא עמו את הצורה והמשמעות שאני מעניקה לו.

אל הנייר מתווספים לעתים אלמנטים פיסוליים של תמיכה כמו חוטים, קופסאות עץ או מדפים נסתרים הפועלים לעומת כח המשיכה. המערך הצבעוני שלי מצומצם, כמות הצבעים והצורות בעבודות הם המינימליים ההכרחיים בכדי להעניק לנייר את תכונות הגוף שאני מבקשת להעניק לו בכל עבודה.

הדימויים שאני חושבת עליהם הם בגוף ראשון-נקבה, הגוף מצביעה על עצמה ועושה את כל הצורות והמבנים שיהיו ויקומו בדמותה, היא חוזרת על פעולתה שוב ושוב עד כדי סיפוק ואימה.

העבודות המוצגות מעלה הן כולן וריאציות של קולאז׳ ומגזרות נייר בגדלים משתנים, חלקן הוצגו באחרונה בתערוכת היחיד של אפרת חכימי בגלריה רוזנפלד. צילומי רפרודוקציה: הילה עדו ואפרת חכימי

בא/ה לפה הרבה?

במשך 14 השנים שחלפו מאז עלה העוקץ לאוויר, מאות כותבות וכותבים פרסמו פה טקסטים בכל נושא שבעולם, כאשר מה שמחבר ביניהם הוא מחשבה מקורית וביקורתית. נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שנים, תוך יצירת שפה ושיח, חדרו בסופו של דבר לתודעת הציבור הרחב. הקהילה שנוצרה סביב האתר מאתגרת אותנו מדי יום מחדש – כאשר אנחנו נוכחות שהחיבורים הנרקמים כאן בין תרבות לפוליטיקה, בין האקדמיה לשטח, אינם טריוויאליים בכלל.

אחד הדברים המרגשים שקרו לנו השנה הוא הקמתו של העוקץ בערבית, שעם קהל הבאים בשעריו – לצד הפלסטינים אזרחי ישראל ופלסטין – נמנים גם קוראות וקוראים ממדינות ערב השונות.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו פונים כעת לעזרתכםן, קוראינו וכותבינו. בואו לקחת חלק בפרויקט יוצא הדופן הזה, ואנא תרמו לנו. כל תרומה יכולה לעזור לנו להתקיים ולהתפתח. תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. רחמן חיים

    מקורי ויפה. תודה.

  2. עינה ארדל

    איזו עבודה נהדרת!!! ככל שמתבוננים בה, מגלים בה עוד צדדים מפתיעים. זה אמיץ ויפה.