גוף, נייר ומספריים

הגוף מצביעה על עצמה ועושה את כל הצורות והמבנים שיהיו ויקומו בדמותה, היא חוזרת על פעולתה שוב ושוב עד כדי סיפוק ואימה • תיק עבודות – אפרת חכימי
אפרת חכימי

הצבות הנייר שלי בנויות בעיקר מדימויים של חלקי גוף נשיים בטכניקות של מגזרות נייר וקולאז׳. אני משתמשת בסוגים שונים של נייר, כדי לממש תנועות וצורות שהופכות את הדימוי למה שהוא. חשוב לי שהנייר ישמור על הטבע שלו כנייר – שקיפותו, קלילותו, גמישותו – בעוד הוא נושא עמו את הצורה והמשמעות שאני מעניקה לו.

אל הנייר מתווספים לעתים אלמנטים פיסוליים של תמיכה כמו חוטים, קופסאות עץ או מדפים נסתרים הפועלים לעומת כח המשיכה. המערך הצבעוני שלי מצומצם, כמות הצבעים והצורות בעבודות הם המינימליים ההכרחיים בכדי להעניק לנייר את תכונות הגוף שאני מבקשת להעניק לו בכל עבודה.

הדימויים שאני חושבת עליהם הם בגוף ראשון-נקבה, הגוף מצביעה על עצמה ועושה את כל הצורות והמבנים שיהיו ויקומו בדמותה, היא חוזרת על פעולתה שוב ושוב עד כדי סיפוק ואימה.

העבודות המוצגות מעלה הן כולן וריאציות של קולאז׳ ומגזרות נייר בגדלים משתנים, חלקן הוצגו באחרונה בתערוכת היחיד של אפרת חכימי בגלריה רוזנפלד. צילומי רפרודוקציה: הילה עדו ואפרת חכימי

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. רחמן חיים

    מקורי ויפה. תודה.

  2. עינה ארדל

    איזו עבודה נהדרת!!! ככל שמתבוננים בה, מגלים בה עוד צדדים מפתיעים. זה אמיץ ויפה.

  3. דובר ילידי

    תיקון קטן: גוף הוא שם עצם ממין זכר.