אין דרך אחרת לקרוא לזה

רבים עדיין מכחישים את השואה שביצעו יהודים כלפי יהודים אחרים בימי ראשית המדינה. מחשבות על טרמינולוגיה ותיקון בעקבות ההקרנה המרגשת של פרקי "נביאים: מבצע עמר"ם" אמש בסינמטק
נועם שוסטר אליאסי

אתמול (ג') נערך ערב נדיר וייחודי בסינמטק תל אביב. פעילי עמותת עמר״ם ויוצרי סדרת הרשת נביאים: מבצע עמר"ם, אלעד בן אלול ויוסי בראומן, הקרינו ארבעה פרקים מדהימים ומטלטלים מהסיפורים הבלתי נתפסים של שואת ילדי תימן, מזרח ובלקן בראשית שנות המדינה. כן, שואה. אין דרך אחרת לתאר את זה, מלבד זאת שבסרטונים בהם צפינו אתמול תוארה שואה שהתבצעה על ידי הממסד בעיקר כלפי עולים מעדות המזרח.

למאות האנשים שהגיעו אמש לסינמטק היה הכבוד לשבת עם משפחות אמיצות אשר החליטו להיחשף, לספר את סיפוריהן הבלתי נתפסים ורצופי הכאב שאין לו תקנה. אולם כאשר השתמשו על הבמה בפאנל שאחרי ההקרנה במונח 'שואה', החלה להיווצר אי נוחות בקרב הצופות והצופים. כמה משתתפות מהקהל קמו באופן די צפוי ואמרו: ״אבל למה להשוות לשואה ולמה להפוך את זה לאשכנזים נגד מזרחים, הרי גם אשכנזים נחטפו״. ואז קמה אישה אמיצה והקריאה לקהל את פירוש המילה שואה מהמילון: ״אסון איום ונורא, חורבן, פורענות." זהו. היא הוסיפה ואמרה שלאף אחד אין בעלות על המילה שואה ומי שנגרמה לו שואה בחייו רשאי להגדיר אותה ככזאת.

עמותת עמר"ם המדהימה אוספת ברגישות ובאחריות בשנה האחרונה אלפי עדויות ומוציאה את האמת לאור, לא רק דרך ארכיונים ממשלתיים, אלא באמצעות האמת הכי טהורה – ישירות מהמשפחות. כי רק אצל המשפחות נמצאת האמת. ההקרנה של פרקי ״נביאים״ העוקבים אחר פעילי ופעילות העמותה, כאשר כל פעם מוטל זרקור על נושא אחר (לצלילי הפסקול הנהדר של עמית חי-כהן), כמו גם הפעילות האינטנסיבית והיומיומית של השנים האחרונות מוכיחות שאנחנו כחברה חייבים לקחת אחריות על היסודות המכוערים והגזעניים שעליהם קמה המדינה הזו. אנחנו חייבים להכיר בכאב ובסבל של קבוצות בחברה שקוראות למה שקרה להן שואה. הן משתמשות במושג הזה כי זו זכותן. אין לאף אחד ולאף אירוע היסטורי את זכויות היוצרים והבלעדיות על המילה הזאת.

המשפחות של ילדי תימן החטופים מתייחסות לאסון שהשית עליהן הממסד כאל שואה. תמיד יהיה מי שיקומו ויגידו שגם ילדים ממשפחות אשכנזיות נחטפו. זה נכון שיש מיעוט של מקרים שבהם אשכנזים נחטפו, אבל מדוע זה מהווה הוכחה לכך שאי אפשר להאשים את הממסד? להיפך, זו עוד הוכחה חותכת לכך שהממסד שברובו היה אשכנזי אפילו חטף כמה אשכנזים בשביל הון, ניסויים ועוד פשעים נגד האנושות.

זו שואה. שואה שלמרבה הבושה שלנו התבצעה על ידי יהודים כלפי יהודים אחרים שהיו חסרי כוח וברובם מזרחים. גם היום, אחרי שנחשפו הפרוטוקולים, יש רבים שמכחישים את השואה הזו ורבים שממשיכים להגן על הממסד ולהאשים את הקורבנות. אתמול בהקרנה המשותפת, החזרנו קצת מהכוח האנושי להגיד בקול רם למשפחות: אנחנו מאמינים לכן, הצדק איתכם ואנחנו מבטיחים לפעול לחשיפת האמת, לתיקון וריפוי. כפי שעמותת עמר"ם הגדירה את התהליך בחוכמה ובדיוק: הכרה – צדק – ריפוי.

למאמרים נוספים בנושא פרשת חטיפת ילדי תימן

לצפייה בכל פרקי הסדרה ברצף

מימין: פעילי עמר״ם שלומי חתוכה, מעיין נהרי-פסמניק ותום מהגר בהקרנה של ״נביאים: מבצע עמר״ם״. צילום: יותם רונן
מימין: פעילי עמר״ם שלומי חתוכה, מעיין נהרי-פסמניק ותום מהגר בהקרנה של ״נביאים: מבצע עמר״ם״, 03.01.17. צילום: יותם רונן
משפחת בהקרנה של ״נביאים: מבצע עמר״ם״. צילום: יותם רונן
מרים חוברה ובנותיה בהקרנה של ״נביאים: מבצע עמר״ם״, 03.01.17. צילום: יותם רונן
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. דני

  לא רוצה לרדת לפסים אישיים, אז לא אתייחס לכותבת עצמה, אבל העמדה שמוצגת במאמר הזה פשוט דוחה. על השימוש במונח שואה אין הרבה מה להגיד. ההיתממות המגוחכת והצבועה שמנסה להצדיק את השימוש בכך שמדובר בשימוש תקין מבחינה סמנטית, היא צבועה ובגדר עלבון לאינטליגנציה. משפט כמו "זו עוד הוכחה חותכת לכך שהממסד שברובו היה אשכנזי אפילו חטף כמה אשכנזים בשביל הון, ניסויים ועוד פשעים נגד האנושות" הוא דבר מגעיל במיוחד כשלעצמו. הפרכת טענות קיצוניות וחסרות כל בסיס לאויר. קשה לרדת נמוך יותר מזה. זה סוג של שיח חסר גבולות וחסר מוסר, שסבור שיש לו הצדקה ולגיטימציה להשתלח באופן מזוהם וחסר מעצורים באחרים. והכל למרבה האבסורד מתוך תחושה של צדק ועליונות מוסרית, חסרת כל אחיזה במציאות. חבל, אבל זו בעיה משמעותית של השיח בשמאל היום, שמתוך איזו תחושת קורבנות חסרת הצדקה או לא פרופורציונלית, מרשה לעצמו להתבטא במונחים של שנאה וגזענות והפצת שקרים וחצאי אמיתות.

  1. דפנה

   אני מסכימה עם רוב תגובותיך כאן, כמו גם עם קורא ותיק, אני אשכנזיה, ואחרים. הבעתי את דעתי בעניין הזה, באתר הזה, בעבר, ואין טעם לחזור על כך שוב עכשיו.
   אני רק לא מבינה מה עניין השמאל לכאן. אני לגמרי שמאל, ולמיטב הכרתי והבנתי גילויי גזענות, התקרבנות וכו' הן תופעות שמאפיינות דווקא את הימין.
   הנושא של העלמות ילדי תימן טעון דיו. ממש אין צורך לגרור לכאן מחלוקות נוספות שלחלוטין אינן רלוונטיות לו.

 2. דןש

  חבל ש"כור ההיתוך" לא השיג את מטרתו – או אפילו השיג את ההיפך. ייתכן והיה עדין מדי או מתחשב מדי. הצלחתו הייתה מביאה לגיבושו של עם אחד ולא למצב המפורד בו חיים אנחנו – איש איש על פי "עדתו".
  בהסתכלות רחבה מעולם לא היינו לעם אחד מלוכד – תמיד היינו ונשארנו שבטים שבטים. כל שבט עם אמונתו, עם מנהגיו, עם תרבותו, עם חלומותיו ועם אלוהיו.

 3. קורא ותיק

  בהחלט. הכול שואה. השואה היא שואה, והנכבה היא שואה, וחטיפת הילדים היא שואה, ומה שעושים לאזריה הילד החטוף של כולנו הוא שואה, ופינוי עמונה הוא שואה, וההחלטה באו"ם גם. יש לי יום-יום שואה, יש לי שואה יום-יום, הללויה: אני קורבן ולכן מותר לי ה-כ-ו-ל.

  1. אוי ויי זמיר !

   צודק קורא ותיק, ממש צודק,
   איך העזו לגעת לנו בשואה?!
   נתבע את המזרחיים האלה ואת הפלשתינאים בבית הדין הבינלאומי בהאג!

  2. דפנה

   ויש עוד, –
   גם כל מי שגבר זר ליטף לה את הברך באוטובוס עברה שואה. כל מי שהשכן מציק לו עובר שואה. כמובן שכל נפגעי ענבל אור ודומיה עברו שואה.
   השואה הפכה להיות מוצר ממש מבוקש לאחרונה. נפלא.

 4. לה משגע

  הייתה כנראה סוכנות לאיתור קרובי משפחה שאבדו בשואה, שעשתה עבודה חשובה ע"מ לימצא קרובי משפחה אמתיים (לא חטופים ממשפחות אחרות), הבעיה היא, שלא הייתה סוכנות כזו עבור ילדי\אימהות תימן . לכל האשכנזים בצורה גורפת היו בני משפחה שניספו בשואה, אין אשכנזי אחד שלא איבד קרובי משפחה, והרבה איבדו את כולם ונשארו לבד. זה גם אומר, שדווקא משום שאשכנזים באו לכאן לברוח ממה שקרה להם בארץ אחרת, הם לא מאמינים שדבר כזה קרה כאן. היתה תמימות כללית אצל כולם, ומספיק תמימות לחשוב שדבר כזה כמו חטיפת ילדים ע"י יהודים לא יכול לקרות, ולכן גם היום יש ספקנות רבה. לא הובא אז לידיעה, שהינה פתאום, מתרבים מקרי ילדים שצצים אצל כל מיני אנשים שלא היו להם ילדים לפני כן. העיתונות היתה יותר מצומצמת מאשר היום, וכנראה לא פרסמו שאנשים מחפשים לאמץ ילדים, בין אם אבדו את יקיריהם ובין אם פשוט לא יכלו ללדת. אנשים שמעידים שידעו שהם מאומצים, כל השנים האלה לא סיפרו מה ידוע להוריהם המאמצים, והאם ידעו ההורים המאמצים מיניין הגיעו הילדים.

 5. לה משגע

  מדובר בפרוייקט תיעודי חשוב, ואין צורך להשוות לשואת יהודי אירופה בשביל שיקבל חשיבות לעצמו, אנשים רוצים לדעת מה עלה בגורל יקיריהם וזה חשוב לחברה בכללה, בלי הבדל של אשכנזים או ספרדים או אחרים, זה חשוב גם לנכדים של אותם ילדים מאומצים\אימהות שעברו למשפחה אחרת, אפילו לא בשביל להאשים, אלא משום שכל אדם חשוב לו לדעת מניין בא.

 6. מיקי

  כתבה מקוממת. לא השימוש במושג שואה, לאף אחד הרי אין בלעדיות עליו. לא לאשכנזים, לא ליהודים, לא לארמנים ולא לאף אחד.
  ובטח לא כאבם המוצדק ושובר הלב של המשפחות שנעשה להן עוול נורא.
  מקומם הוא ליבוי השנאה נוטף הגזענות בין אשכנזים ומזרחים בציבור הישראלי והזהות בין הממסד של שנות ה-50 שהיה ברובו אשכנזי עם האשכנזים באשר הם, שבחובה רומזת למעין עונש קולקטיבי נדרש…

  עמותת עמר"ם עושה עבודת קודש אמיתית וטוב יהיה אם מחבר הכתבה לא יסיט את השיח מדרכה הצודקת אל עבר הסתה גזענית במסווה של תיקון עוול.
  בוודאי שאנחנו, אזרחי ישראל, צריכים לקחת אחריות ולתקן את היסודות הגזעניים שהמדינה קמה עליהם. כתבות ושיח כאלה מציפים אולי מודעות לעוולות העבר אך יוצרים אש גזענית עכשווית לגמרי שתכלה את כולנו.

  אגב, בואו נבהיר אחת ולתמיד. השואה היהודית באירופה, בבלקן ובחלק מצפון אפריקה לא קרתה לאשכנזים. היא קרתה ליהודים כי הם יהודים. ואף צורר או חייל או שומר לא התעניין בעדתו של היהודי שלפניו. לכן בישראל של 2017 ראוי שיכבדו לפחות את העובדה הזו ולא יהפכו את זכר האסון הזה לעניין שבין אשכנזים ומזרחים.

 7. ראובן גרבר

  השימוש במונח שואה מקומם ומביא לרתיעה ותיעוב. ההקצנה הקשה מביאה לתוצאות הפוכות מהכוונה.

  1. ג. אביבי

   לכל "הנרתעים" מהשימוש במילה שואה,

   השימוש במונח שואה מקומם אתכם ומביא אותכם "לרתיעה ולתיעוב" כלפי קרבנות החטיפות. אבל לא החטיפה המאורגנת של אלפי תינוקות מזרחים, לא הקרנת קרני רנטגן קטלניות על ילדי המרוקאים שחיסלו אלפים מהם, גורמים לכם לחוש תיעוב כלפי המשטר האשכנזי הגזעני ופשעיו הנוראיים.
   אתם לא שונים ממכחישי השואה באירופה – אותה אטימות נפש פתולוגית ואותה גזענות ורשעות קיצונית.

   לידיעתכם, אנו, המזרחים ותומכינו בציבור הישראלי ובעולם, לא נרתע ונמשיך לקרוא למעשים האלה בשמם האמתי: שואה ופשעים נגד האנושות. נמשיך לתבוע חקירה ואי-הורדת הנושא מסדר היום. נמשיך לתבוע את הצדק שלנו ונמשיך להיאבק בכל מי שמכחיש את הפשעים הללו ומנסה להרתיע אותנו או להטיף לנו מוסר צבוע של גזענים המתחזים לצדיקים.
   לכו לעזאזל!

   1. דני

    אף אחד לא מרגיש רתיעה ותיעוב כלפי אנשים הטוענים שילדיהם נחטפו. מרגישים רתיעה ותיעוב כלפי אנשים כמוך, שכל ענינם בהפצת בדותות ושנאה. היתרון היחיד הוא בכך שתופעות מסוג שאתה מייצג, הן בסופו של דבר שוליות וזניחות. יש גם אתרי אינטרנט שמדברים על כך שהפלת מגדלי התאומים היתה עבודה של הממשלה האמריקאית או המוסד, זה סוג רמת הטיעון שלך.

    1. ג. אביבי

     התיעוב של אשכנזים גזענים כגון "דני" ושות' כלפי כותבי המאמר, עמר"ם ואביבי בא מאותו מקום ממנו בא התיעוב של הניאו-נאצים ושל מכחישי השואה לקרבנות השואה באירופה. אצל "דני" ודומיו המשטמה, החוצפה והעיוות בהגיון גדולים ובולטים אף יותר מאשר אצל מכחישי השואה באירופה.
     מצד אחד טוען "דני" שאין לו תיעוב כלפי מי שטוען לפשעי הממסד מהסוג של חטיפת ילדי תימן, אבל הוא גם מספר לנו ש "…בקיצור, אם מישהו מסרב לקבל איזו טענה אינפנטילית והזויה שמעולם לא הוכחה [לשיטתו חטיפת ילדי תימן. ג.א], זה לא הופך אותו ל"מכחיש". זה הופך אותו לבן אדם הגיוני שלא מאמין בכל שטות שקרית שמישהו פיזר. " וגם "…ולא, אין דמיון בין העלמות שהסיבות האמיתיות לה לא הובהרו עד היום של כמה עשרות ילדים [ילדי תימן החטופים לשיטתו, ג.א] לבין ניסיון השמדת עם שכמעט הצליח ושבמסגרתו נרצחו במתכוון כמליון וחצי ילדים.".
     – "דני" מדבר על העלמות לא מוסברת של כמה עשרות תימנים (ולא אלפים). ישנם אלפי משפחות שטוענות על חטיפת ילדיהן, לשיטתו הם שקרנים ואינפנטילים. אבל זה לא מפריע לו לטעון בצביעות וחוסר הגיון בולט שאין לך תיעוב כלפיהם. גם אילו היה מדובר בכמה עשרות זהו אסון שיש לחקור ולמצות את הדין עם האחראיים. אבל לגזען אשכנזי מצוי, חיי כמה עשרות תימנים שווים כקליפת השום. ההסברים של "דני" ודומיו הוא פרי הגיון כושל של גזען אשכנזי פתולוגי (וספק אם הנ"ל מסוגל להבין את הכשל ב"הגיונו").
     ובאותו עניין: דני טוען "…שתופעות מסוג שאתה מייצג [דרישה לחשיפת האמת ועשיית צדק בפרשת ילדי תימן, מזרח והבלקן. ג.א], הן בסופו של דבר שוליות וזניחות."- באמת? עשרות אלפי תימנים שבאו ארצה בראשית ה50 וצאצאיהם המכירים את החטיפות מקרוב, הם שוליים וזניחים? ומאות משפחות של מזרחים נוספים שחוו תופעה זאת גם הם פיקציה או בודי קונספירציה? רק בעיני גזען פתולוגי נבער וקרימינלי, המתאמץ להכחיש את הפשעים הנוראיים ובכך לשמר את משטר הגזענות האשכנזית.
     בנוסף, "השקרים" שאתה מייחס לי ולאחרים שמדברים על חטיפת למעלה מאלף תינוקות של מזרחים, באים לא ממני אלא מאלפי המשפחות. נוח לך, כמו לכל גזען רפה הגיון, לייחס את "השקר" הזה למעטים, ע"מ ל"הפריך" אותו כביכול. שכנעת את המשוכנעים (מן הסתם גזענים עלובי שכל), אבל רוב המזרחים וגם חלק מהאשכנזים לא קונים את התזה המכחישנית שלך.
     מה למדנו מההשתלחות הפתולוגית של "דני","אשכנזיה" וגזענים אחרים?
     א. אלה שהכחישו כל הזמן את פשעי הגזענות האשכנזית כלפי המזרחים, הם אותם אלה שקופצים כנשוכי נחש על השימוש במושג "שואה" בנושאים כגון חטיפת ילדי תימן ובהקרנות הרנטגן הקטלניות על ילדי המרוקאים.
     ב. כפי שכבר הסברתי ל"דני" ושות' בעבר, ההבדל העיקרי בין גזעני אשכנז ומכחישי הפשעים – ובין מכחישי השואה באירופה, הוא בכך שהמשטר הפושע ההוא הובס ואין למכחישי השואה באירופה כל תמיכה ממסדית ולכן הם גם נענשים כחוק. כשמדינת ישראל תהיה מדינה מתוקנת, אנשים מסוגך ייענשו על תמיכה בפשעים נגד האנושות ובכל מקרה ישלחו לפח הזבל של הציבוריות.
     ג. למזרחים אין ברירה, אין להירתע מתעמולת השקר של גזעני אשכנז. אנו נמשיך לחתור לשוויון מלא (ולא ממדומה ע"י ספורי "אחדות" שקריים) למזרחים במדינת ישראל. נחתור לכך שמדינת ישראל תכיר בפשעי חטיפת התינוקות, פשעי הרנטגן ("גזזת" לשיטתם) ופשעים אחרים ותפצה את הקרבנות ואת קרוביהם.

     1. דני

      בסדר, סבבה. בן גוריון נתן הוראה לחטוף כמה אלפי ילדים תימנים ולמכור אותם לניסויים רפואיים אצל סטלין ובחוות של נאצים שהסתתרו בדרום אמריקה. מי שנשאר חיים נשלח לתוכנית החלל האמריקאית ועבר שם עוד ניסויים רפואיים. פרס גזר על כל זה קופון שמן, וחילק אותו ובין כל האשכנזים. רק אל תספר לאף אחד שאמרתי לך, כי כל אשכנזי נשבע לשמור את זה בסוד. אני לא מתווכח איתך , כי זה מיותר.

     2. דני

      אני בכל זאת אתפתה להוסיף עוד תגובה, למרות שדי חסר טעם להגיב למישהו כמוך שחי בבועת הזיה משל עצמו, אטום להגיון ולמציאות. העובדה שאתה חוזר עוד פעם ועוד פעם על אותה טענה חסרת בסיס בדבר חטיפות של אלפים פרי מעללי "הממסד האשכנזי הציוני" לא אומרת כלום, חוץ מזה שאתה גזעני ושונא אשכנזים וציונים. הנתונים שלך כוזבים. אין אלפי משפחות שטוענות שחטפו את ילדיהם, וגם אם היו אלפי משפחות כאלו, זה עדיין לא אומר שהטענה הזו נכונה. אנשים נתלים בכל מיני רעיונות שווא ותחושות במצבי משבר, גם אם הרעיונות וההנחות האלו חסרי כל אחיזה במציאות. זה לא הופך אותם לאינפנטילים, אבל זה גם לא הופך את הטענות שלהם לנכונות. הטענה שממסד כלשהו עמד באופן מאורגן מאחורי העלמות של ילדים, היא טענה כבדת משקל שמצריכה הוכחות אמיתיות, לא חשדות מעורפלים של קרובי משפחה ממרחק עשרות שנים, ובטח לא התלהמויות גזעניות מהסוג שאחד כמוך מספק. המניעים האידיאולוגיים שלך, קרי שנאה ברורה ומוחלטת לציונות ועוינות גזענית מובהקת לאשכנזים, ברורים ומן הסתם משפיעים על העמדות שלך גם בהקשר הזה, אם בכלל אפשר לקרוא לאוסף דברי ההבל שאתה חוזר עליהם כמו מנטרה עמדות. מוות והעלמות של ילדים זה דבר טרגי, אבל עצוב מאד שאנשים כמוך מנסים לעוות ולסלף את המציאות כדי לייצר עוד שנאה. ושוב, זה שתחזור עוד אלף פעם על הטענות בדבר שואה והכחשה לא ישנה עובדה בסיסית אחת, כל הטענות שלך על חטיפה מכוונת של הממסד, הן אמרות מז'אנר תיאוריות הקונספירציה העלובות והבזויות ביותר. אתה לא מחפש אמת, אתה מחפש להפיץ שנאה. אני לא מכחיש שואה, אני מנסה להרים את תרומתי הצנועה להכחשת הקשקשת האינפנטילית השקרית ורוויית השנאה של אנשים כמוך.

     3. ג. אביבי

      ציינת ש" אני לא מתווכח איתך , כי זה מיותר." אכן הדיון אתך מיותר, כשם שדיון/ויכוח עם מכחישי השואה באירופה מיותר. היחידים/ות שמקבלים (מראש) את דעתך מאופיינים ע"י רמה בעייתית.
      לאחר שזריקת הפרכות הגזעניות מלאות הסתירות והכחשת העובדות הידועות (שחלקן גם פורסם בתקשורת הכל-אשכנזית של ישראל) לא צלחה לך, אתה מנסה את הדרך הנלוזה של "געוולד סיפורי קוספירציה". אתה מנסה לקשור את הציבור, התובע עשיית צדק וגילוי כל האמת בחקירת פשעי הגזענות האשכנזית בא"י, עם אמונות תפלות על סיפורי קונספירציות שלא אנחנו המצאנו.
      עלוב!
      וכן, ב.ג. שלך אכן היה ארכי-פושע. הוא לא יזם את החטיפות אבל ידע עליהן כבר בראשיתן ולא מנע אותן (להוציא מקרים בודדים כשהורי הנחטפים הגיעו אליו עם עדויות מרשיעות). הוא בהחלט הגן על הפושעים ואפשר את ביצוע סדרת הפשעים הללו. עובדה היא שבעקבות פרסום הכתבה ב"העולם הזה" על חטיפת ילדי תימן בשנת 1954, הממסד הבנגוריוניסטי נבהל מתגובות בחו"ל והחטיפות ההמוניות פסקו (ונמשכו הספורדיות).

   2. זיו

    ידידי אביבי, האמת היא, שהעובדות בעניין ילדי תימן ושאר פשעי הציונות האשכנזית מספיק חמורות, גם בלי השימוש במונח שואה, שהוא אכן קשה מאד. העניין הוא, שיש יותר מדי אנשים כמו דני והאשכנזיה (לצערי, קולגות של אשכנזים כמוני), שממשיכים להכחיש, ולמעשה לשתף פעולה עם הפשעים האלה. למענם ראוי להשתמש בביטוי הקשה מכולם. שיתרגזו קצת. לא נורא. מי שהקרינו אותו, או שלקחו לו את הילד, סובל הרבה יותר. חזק וברוך תהיה.

    1. דני

     אם אתה חושב שרצח עם שבמסגרתו נשחטו 6 מליון אנשים הוא כלי טוב להשתמש בו כדי "להרגיז" אנשים, אז שיבושם לך. אני ממליץ לך על כלים נוספים כמו השעבוד לעבדות של מליוני אפריקאים, הטבח ברואנדה, שואת הארמנים, ועוד ועוד. יש לך ארגז כלים להשתמש בהם כדי לעצבן אנשים שונים, ולהתאים לכל אחד את התרופה המתאימה לו לשיטתך. יהודים תרגיז עם השואה, אפריקאים עם העבדות וכך הלאה. ממש סבבה לך. לענין הטענה בדבר הכחשה, אף אחד אף פעם לא העלה שום ראיה או חצי ראיה או עשירית ראיה לכך שהיה קשר ממסדי מאורגן לחטוף ילדים. זה שחוזרים על הטענה הזו אלף פעם, עוד לא מהווה ראיה לנכונות הטענה. זה שיש אנשים אכולי שנאה ושטופי מוח או להבדיל אנשים שסובלים ממצוקה אמיתית ששכנעו את עצמם להאמין בכך, זה גם לא בגדר ראיה לכלום. הרבה אנשים האמינו שיהודים נוהגים לחטוף ולשחוט ילדים נוצריים ולהשתמש בדם שלהם לאפיית מצות, זה עדיין לא אומר שהסיפור נכון. בקיצור, אם מישהו מסרב לקבל איזו טענה אינפנטילית והזויה שמעולם לא הוכחה, זה לא הופך אותו ל"מכחיש". זה הופך אותו לבן אדם הגיוני שלא מאמין בכל שטות שקרית שמישהו פיזר. ודרך אגב, זה שהטענה הזו מסייעת לך ולדומיך בתפיסה האנטי ציונית שלכם, גם לא הופך אותה לנכונה, אלא לעוד כלי תעמולה שקרי, ולא מעבר לכך.

     1. עופר

      דני, ״שואת הארמנים״ זה מותר? אגב, רון לוין ודני דומים להפליא.

    2. רון לוין

     אגב זיו אתה עדיין תומך בלאומנים הערבים בני הכפר?

    3. ג. אביבי

     זיו ידידי, תודה. אכן העובדות מספיק חמורות גם בלי לקרוא להן שואה.
     שואה נמדדת לא רק במספרים מוחלטים כמו באירופה. אם עם מסוים שהתנגד לכיבוש הרוסי בקווקז (במהלך המאה ה19) איבד בסה"כ כמה מאות מאנשיו ולפני כן מנה כאלף בני אדם – עבורו זאת שואה. גם עבור משפחות החטופים באוסטרליה (מקרב האבוריג'ינים) התחושה היא שהם עברו שואה. אוסטרליה, בניגוד למדינת ישראל האשכנזית, מציינת כל שנה את יום ההתנצלות של הלבנים לקרובי וצאצאי החטופים ("הדור הגנוב").
     בקרב התימנים שהגיעו ארצה בין 49 ל 51 נחטפו כשליש מהילדים בטווח הגילאים שבין יום אחד לשנתיים וחצי. אם זאת לא שואה יש כאן ממדים של שואה. עבור משפחות החטופים התחושה היא כמו בקרב קרוביהם של נרצחי השואה באירופה.
     ברור שמכחישי פשעי הגזענות האשכנזית הם חלק ממנגנון התעמולה להרתעת המזרחים מפני ביטוי רגשותיהם ודרישתם לצדק ושוויון, וגם למען אחדות בקרב השורות של גזעני אשכנז (מה"שמאל" עד הימין הקיצוני). לכן אסור למזרחים להחריש נוכח תעמולתם האלימה. עלינו לשאוף להגיע למצב בו "דני", "אשכנזייה" ושאר גזענים המגיבים כאן ובמקומות אחרים יפחדו פן ייענשו על סיוע לפשעי הגזענות.

     1. דני

      ראה תשובתי להגיגיך הקודמים בהם התוודיתי ומסרתי לך מידע מפורט על מעלליו של הצורר בן גוריון ימ"ש.

    4. דני

     בתגובה לדברי אביבי שלמעלה (מרוב תגובות כבר אין איפה להגיב), אם הנ"ל אכן טוען שבן גוריון הוא "ארכי פושע", מה כבר אפשר לומר? הוא מאשש בעצמו את העובדה שמדובר בתיאוריות קונספירציה ממחוזות ההזייה. אני במקומך הייתי מכבד את בן גוריון. הוא אחד אחד מהאבות המייסדים של מדינת ישראל. אבל אני מניח שאתה עויין את מדינת ישראל ברמה העקרונית, אז הוא מבחינתך ראש וראשון לאויבים. לפחות העמדות (ההזויות) ברורות. קח אגב בחשבון שבזכות בן גוריון והקמת מדינת ישראל הוקם כמה עשרות שנים מאוחר יותר אתר העוקץ, שבו אתה מפרסם את הגיגיך, אז אתה בכל זאת חייב משהו לזקן. אתה רואה, אתה בעצמך חלק מתוכנן מראש של הקונספירציה. לגבי תקשורת כל אשכנזית, מתי בפעם האחרונה ראית טלביזיה או קראת עיתון? טוב שטויות, לא נתפוס אותך בזוטות.

     1. ג. אביבי

      "הגיון" של חסר הגיון.

      "דני" שלא מצליח להפריך אף טענה על פשעי הממסד האשכנזי, ממשיך להיאחז בנואשות באלוהי הקונספירציה הפתטית שלו. ההוכחה לשיטתו היא שאני לא מחשיב את ב.ג. לא לאלוהים (שאסור לחלוק עליו או לבקרו) ואפילו לא לירמיהו הנביא, שומו שמיים. וברור לכל, אליבא ה"הגיון" של "דני", שמי שכופר באלוהותו/ צדיקותו המחלטת של ב.ג. הוא הזוי ובודה קונספירציות. אינפנטיליות פר-אקסלנאס.
      א. הוכחת בסה"כ את חוסר הבגרות הנפשית שלך ואת הרפיסות החשיבתית שלך.
      ב. התכונות האבסולוטיות שאתה מייחס לב.ג. ולהיותו חף מכל טעות ופשע, לקוחות מעולמם של מעריצי סטלין, אדולף (כגון מכחישי השואה), קים ג'ונג איל ושאר "משיחים" מסוגם. אתה לא שונה מהם.
      ג. אתר העוקץ קם בזכות רצונם ומאבקם של מזרחים ושוחרי צדק נוספים שלא מוכנים להרים ידיים נוכח המציאות הגזענית והתקשורת הישראלית העוינת. הוא קם למרות ב.ג. וגזענים אחרים שהקימו כאן חברה בעלת היררכיה אתנית/גזעית מובהקת ודורסנית כלפי מתנגדיה.
      ד. אתה מנסה ככל יכולתך להפיץ גזענות אנטי-מזרחית ובה בעת להתקרבן כאשכנזי "נרדף".
      מעתה ואילך כל תגובה שלי להשתלחויות הגזעניות שלך תציין עובדות אלה ונוספות.

     2. דני

      העמדות שלך הזויות לחלוטין וחסרות כל ערך, ואני מרגיש סוג של טפשות מעצם זה שאני נכנס לוויכוח סרק עם אחד כמוך.

 8. רון לוין

  הממסד אולי אשם בזה בטח לא האשכנזים.

 9. מה ניתן לצפות מרופאים גרמניים?

  באו עלינו מגרמניה ואוסטריה לכלותנו

  1. רון לוין

   למען האמת אתם באתם ממרוקו ותימן אליהם כדי שיטפלו בכם

 10. דרור

  יתכן והגיע הזמן להכיר בכך שאנחנו איננו עם ומעולם לא היינו. אנחנו דת. השנאה התהומית והגזענית שאנחנו "מרעיפים" אחד על השני, ובזאת העמר"מים למניהם אינם שונים מגזעני שנות ה50, מקשים מאד על המשך החזקת הפנטזיה שאנחנו משהו יותר מדת.

  1. מני

   אתה יכול להיות רגוע דרור, אנחנו פשוט אוסף תרבויות מלבב, מקבץ גלויות. כן, עושים אחד לשני "שואות" מדי פעם אבל הכול נשאר במשפחה, "הכרה – צדק – ריפוי".

  2. רון לוין

   השנאה התחילה מהמזרחים והם אשמים בה

 11. סמולן

  בכיף

  שואה (נקבה):
  1. אסון כבד, חורבן
  2. השמדת ששה מליון יהודים על ידי גרמניה הנאצית
  3. חטיפה ומסירה לאימוץ של כאלף ילדים, רובם עולי תימן (אך גם בני עדות אחרות, כולל מספר מצומצם של אשכנזים).

  1. דני

   מי שלא מכיר או לא מבין את המשמעות היחודית של המונח שואה וההקשר בו נהוג להשתמש בו, בהסטוריה היהודית בפרט והעולמית בכלל, הוא אדיוט ובור מוחלט, ואין אנשים שמגיעים, אפילו לא בשמאל הקיצוני, לרמות טמטום כל כך גבוהות. ולא, אין דמיון בין העלמות שהסיבות האמיתיות לה לא הובהרו עד היום של כמה עשרות ילדים לבין נסיון השמדת עם שכמעט הצליח ושבמסגרתו נרצחו במתכוון כמליון וחצי ילדים. וגם אם ילדי תימן נחטפו וגם אם היו אלף ולא עשרות,עדיין אין שום דמיון בין שני סוגי האירועים. מה שמוביל למסקנה שהשימוש המכוון במונח הזה בהקשר של ילדי תימן, הוא נסיון לצבירת הון פוליטי ע"י השוואות מופרכות במידה קיצונית, וזילות של המונח שואה. הדבר הזה, בעיני, נראה מגעיל וחולני, ועל סף הכחשת שואה. בלי להתייחס למאמר כאן, בשמאל הקיצוני יש כאלו הנעים קרוב למתחמים האלו, כמו גם לרמיזות המשוות בין האשכנזים לנאצים , הציונות לנאצים וכיו"ב. אם רמת האטימות וקהות החושים או השנאה היא כזו שמישהו חושב שהגדרות מילוניות הן תשובה לשאלות מהסוג הזה, או שזה חכם נורא לנפנף מול האשכנזים בשואה, אז מצבו עגום. אף אחד לא שולל זכות של אנשים לדבר על אירוע קשה שפגע בהם, אבל כפי שאמרתי, השימוש בהקשרים האלו במונח שואה הוא לא תמים ולא מקרי.

 12. אני אשכנזיה

  גועל נפש. פשוט גועל נפש. שואה???? היו מחנות? מישהו אסר על העולים ללכת לשכור לעצמם דירה במקום אחר ולפרנס את עצמם? הסבים שלי, ניצולי שואה, עשו לכם שואה???? השתגעתם????

  פעם עוד אהדתי את המאבק שלכם. איבדתם אותי. לגמרי.
  עד שלא תתלו את כל האשכנזים על עצים לא תהיו מרוצים?

  לא חטפו את הילדים שלכם. היו טעויות. מתנצלת מכל הלב שאחיות שחיו בעצמן על משכורת אפסית ואוכל של תקופת צנע, לא הפעילו מחשבים כדי לעקוב איפה הילדים שלכם.

 13. חזי

  לא להתעצבן.

  לגזור ולשלוח לספונסרים מהקרן החדשה.

  הם ימותו על זה.

 14. אברהם

  הם לקחו בעלות על השואה כאילו אחת היא ואין בילתה. בכל העולם קורות שואות רבות ושונות.

 15. נעה

  לא רוצה להתייחס לויכוח על מושג "השואה" (העניין המילוני לא רלבנטי, כי ממילא לא ככה משתמשים במילון). גם לא לתחרות על קורבנות (KORBANUTׂׂ).
  השאלה היא – מה רוצים להשיג?
  ואני מהמאמר הזה לא הבנתי מה התשובה לשאלה הזאת. יותר נכון – לא נראה לי שהיא בכל נשאלת במאמר.

 16. נעה

  דרך אגב – ממש בדקה ה-90 הצלחתי לקיים מספר קטן של ראיונות עם יהודים מאירופה שחיו כאן בתקופת השואה. רובם המכריע לקחו את סודם האפל אל הקבר. איש לא יראיין אותם כבר.
  הילדים והנכדים לא שמעו על כך מילה וחצי מילה, אלא במקרים בודדים. אחד כזה, שנתקלתי בו במקרה, שלח אותי לאותם ראיונות ברגע האחרון. המעט שהצלחתי להוציא, מסביר לי לא מעט על מה שעבר כאן הדור השני של אותם אנשים, הדור שממנו אתם דורשים עכשיו מה? מה אתה רוצים להשיג? אין לי ספק, גם בלי שצפיתי, שחשוב לראיין את כל מי שאפשר מכל צד שהוא. אבל חשוב גם להבין – לאן הולכים עם החומר הזה?
  המאמר כאן לא מבשר טובות.

  1. ג. אביבי

   את שוגה,
   אף אחד כאן ובין כותבי המאמר לא בא להתחשבן עם קרבנות השואה באירופה, גם לא עם מי שאימצו את הילדים החטופים. הפושעים כאן הם מבצעי החטיפות: רופאים, עובדי מערכת הבריאות, אחיות, פקידי ממשלה כולל בכירים וממשלת ישראל שאפשרה את החטיפות האכזריות הללו במשך 5 שנים.

   1. נעה

    לאביבי, אם התכוונת אלי, לא הבנתי.
    התייחסתי לשתי נקודות.

    1. יש כאן עוד קרבנות שקטים, ולא התכוונתי לקרבנות השואה באירופה.
    2. כל תיעוד הוא חשוב – השאלה לאן לוקחים אותו.
    אז נקרא לכל טרגדיה ועוול שואה – אז מה? לאן לוקחים את זה? ואם זה לא "שואה" רק "שואה מינוס" – זה בסדר? ברור שלא. אז מה עניין המאמר הזה בכלל?

    1. י.ט זקי

     דני , ג. אביבי צדק בכל מילה שאמר לך. גם בעיני את מכחיש והדבר מחשיד אותך.
     כמה טוב לקרוא את הדיון הזה ולראות שכבר עלינו שלב והתקדמנו לקראת אמירת האמת.
     נגמרו על המילים לתאר ולהסביר.

     מכחיש פשעים, ואכן גם אני מקווה שיבוא יום והדין איתך יהיה כדין מכחישי שואה.
     ואם את וחבריך תמשיכו כך, אל תתפלאו שיבוא יום ונשמע על יותר ויותר מכחישי שואה מקרב העם היהודי.
     הגזענות של הלבנים בישראל היא קיצונית ומחליאה.
     היא אפשרה ועודנה מאפשרת ים של עוולות כלפי המזרחים.
     מאפליה, מבוז ושנאה הדרה ממוקדי כוח, וכמובן הכחשה.
     אינספור מהלכים יומיומיים שבהם מזרחים מופלים לרעה. ולא, אני לא מדבר על התור לירקות בשוק התקווה.

     ובוא ניתן לך כמה ראיות:
     החוק לפיצוי נפגעי גזזת
     ועדות שנעשה לחקר הפרשה
     אינספור עדויות של אנשים שלא מכירים אחד את השני מעדות שונות שחוזרים על אותם תיאורים של חטיפות.
     צריך קצת, איך אומרים, להפעיל את המוח אם אתה מבין למה אני מתכוון
     הרי לא ציפית שהממסד יודה שעשה את זה.
     צא מהסיפור שהשתילו לך במוח. אבא ואמא לא מושלמים.
     ולא הביאה אותך חסידה.

     אם היית חוקר או בלש בטח היית שואל את החשוד אם עשה את זה.
     הוא היה מכחיש ואתה היית סוגר את התיק בתחושת סיפוק.
     ממש "גאון". (או גזען מנוול חסר תקנה)