בקרוב נהיה הרוב: על גנרלים, דחלילים ושדים

בשבוע שבו גנרלים מ״מחנה השלום״ הבעיתו את הציבור מפני הרוב הפלסטיני בשלטי חוצות, כוחות הביטחון פעלו באלימות כדי לחרב את קיומו
מרזוק אלחלבימרזוק אלחלבי

משפטן, יועץ אסטרטגי, עיתונאי וסופר בעל טור קבוע בעיתון "אלחיאת"

השבוע באום אל-חיראן נשפך דם אמיתי וקופחו חיים, אבל דמו של ציבור שלם הותר. שוב הוכח כי פלסטינים בישראל נחשדים בעצם היותם יצורים נושמים למחבלים בפוטנציה – ואימה פשטה בכל. כמה ימים לפני ההתרחשויות הללו נתלו שלטים בערבית בכל רחבי המדינה, כדי להבהיל את הציבור היהודי מפני הרוב הערבי המאיים לכלותו מספרית ואף למעלה מזה. בינתיים, מי שנמצא במצור ומי שבתיו נהרסים וצלמו עובר השחתה הוא הפלסטיני משני עברי הקו הירוק.

נניח שנתניהו ודומיו היו באים לעמי אילון וחבורת ההגנרלים, שהשיקו את הקמפיין שמזהיר מפני רוב פלסטיני אפשרי בעתיד בין הים לנהר תחת הכותרת ״בקרוב נהיה הרוב״ וקורא להיפרדות, והיו אומרים להם: "חברי אדוני הביטחון, חשבנו על האפשרות הנ"ל, לכן אנו מתכוונים לדלל את האוכלוסייה הפלסטינית במרחב עד טרנספר משמעותי בחסות הכאוס במזרח התיכון, בדיוק כפי שעשו אבותינו בשנות הארבעים של המאה הקודמת". ויוסיפו: "בחיאתכום, מה זה שני מיליון פליטים בתוך מערבולת של גלי פליטים מכל עבר, מי ישים לב בכלל?". ואז יתעוררו רגשות אשם ומוסר בלבבות הגנרלים והם ישיקו עוד קמפיין שיתמודד עם הקושיה שראש הממשלה הערמומי הציב בפניהם, ויבוא אליהם נתניהו שוב עם הקושיות שלו ויגיד: ״קיבלתי את הצעתכם, אבל בעוד 50 שנה הפלסטינים בתוך הקו הירוק יהיו רוב, אז מה אתם מציעים?״ ויציעו, ויקשה, עוד תרחיש מבית היוצר של נתניהו, עוד קמפיין מבית המדרש של אדוני הביטחון. כך עד כלות הנשמה!

במקום להציב בפני החברה הישראלית אלטרנטיבה למדיניות נתניהו ולהילחם עליה באומץ כפי שכולם טוענים שעשו במלחמות, חבורתו של אילון במשתמע ובפועל מאגפת אותו מימין. במקום לזרוע זרעים של חיים משותפים ולטפח שיח של דואליות לאומית, תרבותית, במרחב כולו ללא קשר להסדר המיוחל או האפשרי, הם מציבים בראשי הגבעות והתודעה את דחליל הדמוגרפיה כדי להביס את הדחלילים של נתניהו. דחליל מול דחליל עד גמר המלאי של הדחלילים, שאינם יכולים לגרש אפילו ציפור שיר אחת, ועל כמה וכמה – שדים.

״בקרוב נהיה הרוב״.
״בקרוב נהיה הרוב״. דחליל מול דחליל

הגנרלים רצו ליצור מאזן אימה משלהם אל מול מאזן האימה שיצר הימין לפלסטינים בכלל ולערבים הנוהרים אל הקלפיות בהמוניהם בפרט. הם רצו להביא לזירה את האמא של כל האימות האפשריות: רוב פלסטיני במרחב בין הים לנהר. אך בל נשכח, שכוחות אלה הפקירו את הפלסטינים לחלוטין לחסדי הליכוד ודומיו, הפנו גב לפלסטינים אזרחי ישראל בכל פעם שהימין הפליא את מכותיו בהם – כפי שעשה השבוע באום אל-חיראן, כפי שעשה בקלנסווה לפני שבוע וכפי שעשה בגל השריפות האחרון כשהאשים את הפלסטינים ב"אשתיפאדה", לא פחות ולא יותר. בכל המקרים הדומים, אלה הטוענים להחליף את נתניהו שתקו או הוסיפו דברים "מלומדים" משלהם על האיום הנשקף מהפלסטינים, ואך "טבעי" שהתנהלות כזו תביא לקמפיין נבזי בהתאם. אלא שמי שנשלחו למשימה היו טובי בנינו ומלח הארץ, גנרלים וקברניטי ביטחון לתפארת מדינת ישראל וזרועות הביטחון המהוללים שלה. אנשים בעלי זכויות רבות שקשה לנפנף או לגרש מכל המדרגות, בכל זאת הם יודעים דבר וחצי דבר ממה שהם אומרים!

דילול אוכלוסין, החלפת שטחים, הזזת גבולות, טרנספר וטרנספר מרצון. כל הרעיונות האלה, ואחרים מבעיתים יותר, מוצפנים בקמפיין ״בקרוב נהיה הרוב״

הפלסטינים, לפי הקמפיין, אינם בני אנוש הראויים לשלום, להסדר, למשא ומתן וליחס. בעיני הגנרלים הנחמדים, אוהבי השלום, הם לא פחות מאיום קיומי על היהודים. כוונת הקמפיין מוכרת מקו המחשבה של ה"שמאל" הישראלי הגורס כי ישראל תהיה דמוקרטית רק בתנאי אחד, שיהיה בה רוב יהודי משמעותי. ולכן, צריך לחלק את הארץ כדי להבטיח חלום זה. מכאן נגזרו רעיונות רבים שהסתובבו סחור-סחור בשיח הישראלי: דילול אוכלוסין (כשהכוונה לאוכלוסייה הפלסטינית), החלפת שטחים, הזזת גבולות, טרנספר וטרנספר מרצון. כל הרעיונות האלה ואחרים מבעיתים יותר, מוצפנים בתוך הקמפיין הנ"ל. להגיד, אנו חוזרים למשבצת הראשונה בסכסוך, הדמוגרפיה בין הים לנהר. מהדמוגרפי הגנרלים גוזרים את ה"הסדר" ולא משפת הזכויות של קבוצות לאומיות, ובכך הם מכשירים למעשה את מדיניות הימין ואת הנחות העבודה שלו ביחסו אל הפלסטינים ואל המרחב.

בזמן ש"טובי המוחות" הגנרליים שקדו על הקמפיין, הימין בישראל גמר אומר לבסס את אחיזתו עד כדי כך שהוא מצליח, לצערי, לשנות את כללי המשחק תוך כדי המשחק ולשבש את הדמוקרטיה עד ללא היכר בדרכו לממש את תוכניתו להחיל את הריבונות הישראלית מצפון הארץ ועד דרומה המתייהד בנחישות. אנחנו, גנרלים חביבים, במדרון אל האפרטהייד הישראלי המוצהר. משטר כזה כבר קרם עור וגידים ואיננו בחזקת אינטרפרטציה. במקרה כזה, היה מן הראוי שתחשבו איך נלחמים במשטר אימים כזה במקום להיטפל לקורבנותיו האולטימטיביים ולהפוך אותם מבעוד מועד לשק חבטות או לאיום שצריך להתגונן מפניו. יטען נתניהו, שהוא במהלכיו מתגונן טוב יותר מכל גנרל אחר, אז מה תגידו לו? תרצו להוכיח שבכל זאת, ולמרות מאמציו, ישנם פלסטינים הזוממים מזימה, רכשו השכלה, יודעים לדבר אל העולם בשפתו, מצליחים לקיים עסקים משגשגים ועל כן צריך להכות בהם יותר חזק!

שוב תיאלצו לעקוף אותו מימין כפי שעשיתם היום. אם להגיד לכם את האמת בפרצוף: "إجا تيكحلها عماها" ـ  באתם לקשט את העין בכוחל, והבאת לכך שהתעוורה. תחשבו על זה, על איזו קרקע הייתה ניצבת הפרגמטיקה הגזענית שלכם, אילו כל הפלסטינים במרחב היו מגיעים יום אחד לרבנות ומבקשים להתגייר?

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. עידו לם

  כן כי המזרח התיכון מלא במדינות ערביות שרק מחפשות דיאלוג והכלה, בכלל להיות מיעוט בקרב מוסלמים זה כיף עצום איך היהוד לא מבינים את זה?

 2. רחמן חיים

  הגופים המתקראים שמאל, הם האבא של הגזענים והמושחתים. רק כאשר המזרחים יבינו כי גורלם זהה לזאת של הערבים, ביחד יוכלו להפוך את המדינה הזאת למדינת כל אזרחיה והדת לקיבינימט.

  1. עידו לם

   מר רחמן שוב מדהים אותנו בההיגיון החד שלו: מצד אחד יש כמובן את השמאל האשכנזי המושחת והגזען ומצד שני יש את הערבים והמזרחים שהם בכלל הצד המתון והלא פונדמטליסטי, בעיני מר רחמן מרצ והעבודה הם אלה שבכלל מתנגדים למדינה חילונית בניגוש לשס ולליכודיאדה. לגזור ולשמור זה פרצופם של העלק שמאל מזרחי.

 3. אשכנזיה חד הורית בדירה שכורה

  הטענות המועלות נגד יהודים היו נכונות, אילו ערבים רצו בקיום מדינת ישראל. הרבה ערבים לא מעוניינים בקיום המדינה כעניין עקרוני, ובלי קשר האם טוב או רע להם, שהרי לא סופרים את היהודים -הפראיירים כמוני-שחיים במשכורת נמוכה ומשלמים מיסים כדין, בהשוואות של רמת המחיה בין מגזרית. למרות זאת, לא שמעתי בחדשות שמדברים על טרנספר ככתוב בפוסט,
  ולפי דעתי צריך בכלל לשנות את חוקי הענישה.
  לדעתי כן צריך לגרש מי שבונה באופן בלתי חוקי ומצפצף על חוקי המדינה בכלל, הרי החוק אמור להיות אחיד לכולם, על כן מי שעובר על החוק הוא גם אנטי-סוציאלי. אז אולי אדם הנחשב עבריין כאן ימצא את יעודו במדינה אחרת , וישגשג שם, חבל לכלא אנשים זה הרי גוזל שנים מחייהם, ועולה הרבה כסף למשלם המיסים. יותר זול לברר עם סוכנויות תעסוקה במדינה אחרת היכן הבן אדם יוכל להתפרנס, לקנות לו כרטיס טיסה, ולמנוע אזרחות.
  כשכולם יבנו באופן חוקי, ויישרו קו עם האפשרויות הכלכליות בישראל, ניתן יהיה לבא בטענות לועדות לתכנון ערים.
  אני לא אומרת שום דבר רע. להיפך, אילו מישהו יכל לעזור לי להתפרנס בכבוד בארץ אחרת שם הדירות זולות יותר, הייתי חיה בארץ אחרת, גם אם אני אשכנזיה, ועל אחת כמה וכמה לו הייתי בת למגזר שכל הזמן טוען שמפלים נגדו.

 4. א

  כי אימן עודה ממש דמוקרט בעצמותיו ודורש זכות תפילה ליהודים בהר הבית וממש מייצג נאמנה את היהודים במאבקים נגד ערבים.