השיבו את גופתו של באסל אל-עארג'

הזמנה להפגנה הערב
העוקץ

בלילה שבין ראשון לשני פלשו כוחות ישראליים לרמאללה על מנת לעצור את הפעיל הפלסטיני באסל אל-עארג', שסירב להיכנע ללוכדיו ונהרג באותו הלילה בתום קרב יריות. אל-אערג', פעיל שמאל ואינטלקטואל פלסטיני בולט, יליד הכפר וואלאג'ה שליד בית לחם, היה מבוקש על ידי ישראל וחי במחבוא בחצי השנה האחרונה – לאחר ששוחרר ממעצר מנהלי בכלא הרשות, שם עבר עינויים.

בשנים קודם למעצרו על ידי הרשות, פעילותו של אל-עארג' סבבה רבות סביב התנגדות לשלטון הישראלי, כמו גם לרשות, לנורמליזציה עם ישראלים ולהסכמי אוסלו. הוא חקר את הגיאוגרפיה של פלסטין ואת ההיסטוריה של ההתנגדות הפלסטינית לקולוניאליזם, מזמן התורכים ועד ימינו אנו.

גופתו של אל-אערג', אשר נלקחה על ידי החמושים הישראלים לאחר שהרגו אותו, עודה עומדת קפואה, ימים אחר כך, במכון לרפואה משפטית אבו כביר שביפו. את עצם השבת של הגופה למשפחתו מתנים השלטונות בתנאים רבים – להם סירבה המשפחה מכל וכל. בין השאר, דורש המשטר כי המשפחה תערוך לוויה מצומצמת, שזהות הנוכחים בה תאושר על ידיו מראש. גופתו של באסל מצטרפת לשבע הגופות האחרות שמסרבת ישראל להשיב למשפחותיהן.

בהיענות לקריאת המשפחה, תערך הערב בשעה 20:00 הפגנה מול המכון המשפטי אבו כביר ברחוב בן צבי 67 ביפו, בדרישה להשיב את גופתו של באסל ושאר הגופות החטופות למשפחותיהן לאלתר וללא תנאים.

לדף האירוע בפייסבוק

אלאערג׳

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.