פתאום אני האלים והיא המסכנה?

הסרטון החדש שהעלה ברק כהן עם מירי רגב עורר ויכוח סוער בינינו במערכת ובקבוצות מזרחיות בפייסבוק, אז צלצלנו לברר איתו כמה דברים
העוקץ

ברק כהן, אתה לא חושב שהגזמת? לקלל מישהי ברחוב ליד בתה ובעלה?

אני חושב שביקורת פוליטית כנגד הרעל הגזעני שמפזרת מירי רגב בשנים האחרונות, תוך כדי שהיא תופסת בעלות על המזרחיות ועל היהדות שמתמצה בזבל גזעני, זה עמוק בתוך הליבה של חופש הביטוי הפוליטי שלי. כמובן שאם עוסקים בנימוס, בניסוח מנומס, אם הטענה היא על שיח לא מנומס, לא ראיתי שבתנאים למאבק אזרחי אחד הקריטריונים הוא נימוס, בטח לא מאחת שחתומה על הסלוגן ״הסודנים הם כמו סרטן בגוף שלנו״.

הרבה מזרחים טוענים נגדך שהפעלת גזענות וסקסיזם. לא דיברת ככה לאהוד ברק, גבר אשכנזי, לא קיללת את רקפת רוסק עמינח.

מדובר באותם מזרחים שהם בפועל חלק מאותו מחנה לאומי שרגב משתייכת אליו. זה אותם קולות של שיח מזרחי שתופסים בעלות על המזרחיות, שמחייבים אותי לתנאי של לאומיות. הסיבה שהם אומרים את זה לא קשורה לנימוס ולא קשורה למזרחיות ולא קשורה לסקסיזם; היא נגועה עמוק בעניין המשטר הלאומי בארץ הזו. "אני מחרבן עלייך ועל המשפחה שלך", אמרתי בתגובה לכך שהבת שלה אמרה לי "אני אגיש נגדך תביעה". תתבעי, אדרבא, זה לא מאיים עליי. הההתבטאויות שלי כלפי בנקאים שעושקים אותנו, כלפי שוטרים שמכים בנו וכלפי מוקדי כוח אחרים שאני רואה בהם אובייקט ראוי למאבק אזרחי אף פעם לא הונעו מטעם עדתי. אגב, אפרופו אהוד ברק, אני חושב שהדברים שאמרתי לו הרבה יותר חמורים מבחינת התוכן שלהם. מבחינת החריפות של הביקורת, זה שקשרתי בין סחר בנשק ורווחים בסחר בנשק ופגיעה בילדים במסגרת הרפרטואר הצבאי שלו, זה הרבה יותר חמור.

"אני מחרבן עלייך ועל המשפחה שלך", אמרתי בתגובה לכך שהבת שלה אמרה לי "אני אגיש נגדך תביעה". תתבעי, אדרבא, זה לא מאיים עליי. הההתבטאויות שלי כלפי בנקאים שעושקים אותנו, כלפי שוטרים שמכים בנו וכלפי מוקדי כוח אחרים אף פעם לא הונעו מטעם עדתי

הפעולות של מירי רגב מפקיעות אותי מהזהות שלי ביומיום. היא לוקחת בעלות על המזרחיות שלי וזה מפעיל אותי יותר – אהוד ברק לא עושה את זה ולא ניצן הורביץ. הזרם החילוני-אשכנזי לא לוקח לי בעלות על היהדות.

פתאום נעשית שומר הסף של היהדות? עושה שיימינג למישהי שרוצה לאכול שרצים?

אני חושף את הצביעות שלה, כי בעוד כמה שעות היא תעלה את דג החריימה ותתפוס פוזה של הרבנית קוק. בפועל היא דיירת במזללות לפירות ים. זה לא מעניין אותי מה היא אוכלת. בנאדם שאוכל פירות ים לא יכול… היא מעלה את זה ותוקפת את היתר כאילו הם לא יהודים. היא תעלה דג לשבת ותייצר דימוי של "אוהבי יהדות" ו"אוהבי השם". אין לה שום עבודת השם. למה אני צריך לשתוק מול השקר שלה?

אומרים שהיא נכנסה לשם כי היא נמלטה ממך.

זה שטויות והבלים. כשהיא הבינה את מה שאני אומר לה היא יצאה משם, כי היא ידעה שזה יעשה לה נזק פוליטי.

בסופו של דבר, האם הסרטון הזה לא משרת אותה פוליטית דווקא?

השירות הפוליטי שלה הוא לא מה שמעניין אותי. העדר של מחבקי הדגלים יכולים להמשיך לחבק אותה פי אלף. זו לא הסיבה שבגללה אני פעלתי. רציתי להביא בפניה שני מוקדים שהיא משקרת לגביהם וצבועה לגביהם: אחד הוא המזרחיות שהיא תופסת עליה בעלות והשני הוא לגבי היהדות.

אלה שתומכים במשטר הלאומי משתייכים גם למרצ וגם לליכוד, ולכן יכולה להיות ביקורת גם מאנשי מרצ – כי אני לא חותר תחת הפרוגרמה של הליכוד אלא תחת הפרוגרמה של המשטר הלאומי. חלק הם עם קו פוליטי כזה שדוחה גם את הלאומיות של כחלון, לפיד, מרצ, המחנה הציוני. כל מחזיקי התורה הלאומית יגידו – באצטלה של ״חוסר הנימוס״ – שפעלתי לא נכון. 97 אחוז מהאנשים שמתדיינים בזה לא היו חלק ממאבק אזרחי. יש דינמיקה לאינטרקאציה הזו. זה מיצוי, לא התדרדרות. היא אמרה "אתה טיפש", ואז אמרתי לה "אם אני טיפש, את זבל גזעני".

היא הגישה נגדך תלונה במשטרה. אתה לא מפחד?

המשטר שלה רודף אנשים על ביקורת פוליטית. למה אני צריך לפחד? במישור הפלילי, היא זו שביצעה עבירה, היא חטפה לי את הטלפון מהיד. היא רצתה להעביר אותו לבעלה, אז לקחתי אותו ממנו. היא לקחה אותו ולא התכוונה להחזיר.

כל הדיון הזה הוא אפרופו הפעולה שאני רואה בה נס. יש פה דקה ורבע. בדקה ורבע הזו אנחנו מסירים את המסכה מעל הלאומיות, המזרחיות, היהדות וסוגיית מבקשי המקלט. בדקה ורבע. אני רוצה לראות את כל אחד מהמומחים הגדולים שהיה בדקה ורבע מנפץ את ארבעת המוקדים האלה.

אולי היה יותר טוב אילו היית שומר על פאסון.

זו תופעה מדהימה שחוזרת כל פעם בקשר אליי. הדימוי של מירי רגב היא של אחת שלא כדאי ליפול לפה שלה. המערכת הבנקאית – אל תתעסק איתם שלא יגמרו אותך. כשאתה מתעסק עם המשטרה, איך אתה לא מפחד. אבל אחרי הפעולה, פתאום הכול מתהפך. מירי נעשית קורבן. הבנקאי הגנב שאתה מת מפחד ממנו – הוא נעשה אנושי. זה האפקט של הפרקטיקה הזו. אני פתאום נהיה האלים ומירי רגב וציון קינן והשוטר שמרביץ הם המסכנים. דקה לפני כן הם היו מי שמטילים את חיתתם על כל המקום הזה. והנה, בשני משפטי בוז כל האימתנות הזו הולכת לעזאזל.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אלי ח

  מירי רגב לשעבר סיבוני, חילונית, גזענית אוכלת שרצים, עושה הון פוליטי מלפלג אנשים, בגזענות, אמירות חסרות פשר וטמטום.. אלוהים כמה טמטום.
  אם רק היית מאמינה בו או היה לך אחד כזה מירי..

 2. יוסףה מקיטון

  ברק, המשפטים האחרונים שלך בסוף הריאיון הזה מבריקים: הריבון מתגלה בפגיעותו כשלא מפחדות ממנו ואומרות לו דברים קשים בפרצופו. הפגיעות המבליחה לרגע, גורמת לחלקנו להתבלבל ולחמול על הריבון, זה דוקא טוב – חמלה לכולם, למה לא, גם לריבון וגם לדג ולתרנגולת (אפרופו הדג המופיע בריאיון רק בתפקיד אוכל), אבל עם החמלה צריך לזכור גם את הדיכוי והמאבק במדכאים, ואת פערי העוצמה האדירים בין ברק כהן למירי רגב.

 3. דני

  דוקא עד שראיתי את הסרטון היתה לי באופן כללי אהדה לפועלך. חשבתי אמנם שלהציק לילדה של רקפת רוסק בבית הספר שלה זה לא לענין, אבל סך הכל המאבק שלך בבנקים ובמשטרה נראה לי נכון. אבל ההטפלות לרגב ברחוב, כשהיא מטיילת עם המשפחה שלה, זה דבר מגעיל ואגרסיבי. אם היו שם מאבטחים ןושוטרים והיית נעצר, זה היה בסדר מבחינתי, כי מה שעשית טישטש גבולות בין מחאה לגיטימית להתנכלות והטרדה. בלי קשר, זה גם שיכנע אותי סופית שצריך לאסור על הפגנות מול בתים של אישי ציבור. גם להם מגיעה פרטיות. רוצה להפגין, תפגין מול המשרד שלהם. חוץ מזה, לא ידעתי שאתה אנטי ציוני! חבל. מבחינתי אתה מסומן עכשיו עם כוחות הרשע הריאקציה והטמטום, כמו שאר השמאל האנטי ציוני. ההשג הגדול שלך באירוע היה , שעשית את הבלתי אפשרי, יצרת אהדה למירי רגב גם בקרב מתנגדיה הפוליטיים!! באמת השג מרשים.

  1. נועה

   ממש לא יצר אהדה למירי רגב. מי שהקיא ממנה לפני כן, יקיא ממנה גם כעת וגם בהמשך. ומה זו הצביעות הזו? מירי וחברי בכנסת משתינים עלינו 365 ימים בשנה! אז שיום אחד גם מירוצ'קה תבין שהשמש לא זורחת לה מהתחת!!!!

 4. שוזיק

  ברק כהן הוא האדם האמיץ ביותר במדינת ישראל. אדם אחד שאשכרה מנסה לשנות משהו לטובה וחושף אור שמש מחטא על אנשים שחשבו שהם למעלה מזה. יישר כוח

 5. יעקב סבן

  למרות שאני מסכים למרבית דבריו של ברק כהן. כלומר אני בדעותיו. אני ממליץ למי שאמר שיצביע בשבילו, באם ירוץ, לחזור בו. אין לי עניין בראש ממשלה שמדבר כך. לדעתי אדם שמדבר כך, בסופו של דבר גם יפעל כך.

  1. אלי

   אני לא מזרחי אבל הבחור הזה הציל את הכבוד של עדות המזרח, אותם עדות שהצמיחו את וואדי סליב והפנתרים השחורים. כבר חשבתי שהכול נגמר עם עבד-הבית מירי רגב שתקנה את מעמד הביניים המזרחי עם נזיד עדשים בצורת "תרבות" בזמן שההמונים המזרחים בפריפריה נמקים בעוני של אדונה, והנה יש נביא בעירו. רוח ההתנגדות חיה וקיימת ומספיק בן חורין אחד בשביל להראות שבסוף כול לילה מפציע השחר.

 6. אבי ביטר

  אם הוא מוחה "כאשר מירי רגב עושה את הונה הפוליטי על "המזרחיות" […] היא דורכת לי על הזהות הכי בסיסית ויסודית" – אז הוא עושה בדיוק את אותו הדבר אם לא חמור מזה, כי בסרטון הזה הוא עושה הון פוליטי ("פניתי למירי רגב כאדם פוליטי") ובדיוק על המזרחיות, כשהוא ממנה את עצמו לקבוע מי מזרחי אמיתי ומי לא, ומה צריכה מזרחיות להיות – ובעצמו "דורך על הזהות הכי בסיסית ויסודית" של אחרים:
  לו היה חל 'עיקרון כהן' על כל המזרחיים שיושבים במסעדות בת"א שרובן המכריע לא כשרות (בין אם אוכלים לא-כשר או סתם מזמינים דג, מה זה כבר משנה למזרחיות, זה עניינם) היינו נשארים לבד, בחושך 🙂

  הוא הדין ב"כאשר מירי רגב עושה הון פוליטי על זהות יהודית, היא גם מבקשת להפקיע לידיה את היהדות" – כי באותו אופן, בסרטון הזה הוא עושה הון פוליטי לעצמו, ובדיוק על היהדות, שהיא במקרה או שלא "הזהות הכי בסיסית ויסודית" של רובנו.

  מצחיקה במיוחד הטענה הפומפוזית "כאן מדובר בדחיית התנועה הלאומית. ומירי רגב שתקה נוכח הדברים. אותה מפלצת לאומית השתתקה.", כאילו סירובו של מישהו לענות לבריון נודניק שנדבק אליו ברחוב יכול להתפרש כויכוח רעיוני.

  עוד אחת: "מירי רגב ששמשה כדוברת צה"ל בזמן שתחנת הרדיו שהם מנהלים פעלה למחוק לי את התרבות." – אין שום קשר בין דובר צה"ל לתכני גלי צה"ל, ולפי האבסורד הזה כל קצין בכיר בצה"ל אשם ב"למחוק לו את התרבות".

  עוד אבסורד: "מירי רגב, בדיוק כמו זהבה גלאון, בנט, גפני, דרעי, לפיד, כחלון, בוז'י ושאר התנועות הלאומיות – חרדים מדיון עמוק מן הסוג הזה […] דיון עומק בשאלות על לאומיות, יהדות, מזרחיות או שאלות יסודיות נוספות" –
  כשבמו פיו הוא מעיד על עצמו שמלכתחילה הוא זה שנמנע מדיון עומק, רק שורות מעטות לעיל… כמו בבדיחה על זה שבוכה שהוא אף פעם לא זוכה בפיס, ומזכירים לו שכרטיס הוא לא קונה 🙂

  ("שמעתי שאת כל התוכן המהותי הזה, ביקשו שאעביר לרגב בצורה מנומקת. שיהיה טיעון מנומק. קשה לי להשתכנע. באמת רוצים לדון עניינית על דחיית המשטר הלאומי ? על יהדות ? על תוכנה של מזרחיות ? על מבקשי מקלט ? קשה לי להשתכנע. יותר משוכנע שנוח, כרגיל, להיצמד לבעיית האסתטיקה של הביקורת הפוליטית.")

  ובדיחת בונוס בסעיף 7: "זה לא על נימוס. בדקה וחצי, בדרך נס, התנפצו נושאי ליבה, העוסקים בלאומיות, יהדות, תרבות וגם מבקשי מקלט על הדרך. בדיון הזה אין משתתפים." – איך בדיוק מתנפצים נושאי ליבה "בדקה וחצי, בדרך נס" בדיון ללא משתתפים? אם עץ נופל ביער…

  1. אלי

   ברק לא ממנה עצמו לקבוע מי מזרחי אמיתי ומי לא, אין לו את האמצעים, ברק הוא פעיל חברתי מוקצה על ידי התקשורת שממומנת על ידי ההון שהוא יוצא נגדו, מירי רגב מקבלת במה בתקשורת כי היא לא מסכנת את לפיתת החנק של ההון עלינו, להיפך, היא עוזרת לשמר את המצב הקיים בעוד שברק מבקש מהפכה.

   ברק אומר 'תאכלי מה בא לך אבל על תגידי לאחרים שהם לא יהודים טובים, את עצמך לא שומרת כשרות'. אצל רגב יהדות זה עניין של גזע, אצל ברק זה הלכות.

   ברק לא עושה לעצמו הון פוליטי, הוא לא פוליטיקאי, זה אולי ידהים אותך אבל יש דבר כזה פוליטיקה בלי פוליטיקאים.

   "כל קצין בכיר בצה"ל אשם ב"למחוק לו את התרבות". – כול מזרחי שהולך לצבא הציוני מאבד את מזרחיותו, המזרחים דוכאו במדינה הציונית. כול קצין בצהל מבצע סוג של התאבדות, הוא משתף פעולה עם המדכא שלו.

   בשביל לנהל דיון רציני צריך שהצדדים יהיו שווים, כמו שכתבתי מירי רגב מסתובבת עo ראש הממשלה שרוצה לנהל את החיים שלו, יש מאחוריו בעלי הון, מעמד, קשרים בינלאומיים. ברק כהן מתנגד משטר,אחד העם, שרוצה להחזיר את השליטה מהפוליטיקאים, בעלי ההון והמשטרה חזרה לידיים שלנו, זה משחק סכום אפס ותוצאותיו יקבעו במאבק ממושך ואינטנסיבי ברחוב ולא מסביב לשולחן עגול מזוייף.

 7. דןש

  גם ביקורת צודקת ונוקבת חייבת להינתן בנחת ובשאר רוח. הביקורת שלו "מפספסת" את מטרתה ויוצר אהדה למתקיפה המותקפת.

 8. מירה סטריק

  נכון שברק כהן היה קצת בוטה וחוצפן.
  אולם זה כלום לעומת הבוטות והחוצפה של מירי ושל חבריה לשלטון הרקוב .
  נוסף לכך , אם היה עדיין ולא בוטה זה לא היה מגיע לתקשורת ולא היו דורשים תגובות .
  במדינה מושחתת כנראה שאין מקום לעדינות . במדינה מושחתת צריכים להיות בוטים .
  ומי שלא שמע על עו״ד ברק כהן אז שתדעו לכם שהוא בחור אמיץ שנלחם בממסד ובבנקים !
  הוא עזר להרבה אנשים שהבנקים סיבכו אותם.
  לא מכירה ולא שמעתי על איז שמירי עזרה לו

 9. אברהם

  מירי רגב עושה שימוש ציני ואלים במאבק המזרחי. כמו שהיא לא עשתה דבר עד עכשיו לטובת נושא שעאלק חשוב בעיניה, היא גם לא תעשה כלום. ימים ספורים לפני הבחירות היא תודיע על פרויקט היסטורי ושוב תכבוש את השטח והמזרחיים הטובים והנאמנים ירוצו אחריה כשהם מריירים.
  גם ברק עושה עבודה חשובה מאוד ועם זאת יש התבטאויות שעדיף לחסוך לא מפאת כבודה אלא מפאת כבודו של ברק, מפאת כבוד הפעילות החשובה שהוא עושה.

 10. שושנה גבאי

  במישור הטקטי, הפעולה של לרדוף את בעלי הכוח במשטר מדכא, לעמוד מול ביתם או להתעמת איתם ליד המסעדה שבה הם מבלים עם משפחתם יכולה להיות ההיפך מאפקטיבית, כי זה יכול עשות רושם ליצני ( בלי לדבר על המחיר הקשה שמתנגד כמו ברק כהן משלם על טקטיקה זאת ) . את/ה רוצה ל לשנות משהו באווירה הציבורית , לשכנע אחוז או שניים מתנדנדים מהרוב המוחלט של האזרחים היהודים , כאלה שהם קצת יותר קרובים לדעתך, אבל עדיין לא שם, אבל דווקא האחוז או שניים האלה נרתעים מההתעמתות בסגנון שעשה ברק כהן לשרה מירי רגב. זאת גם גישה מקובלת בשמאל הליברלי שאומרת שאם תתעמת, תצעק ותקלל זה ירתיע אנשים ולא ישכנע אותם.
  מצד שני מאחר ורוב האנשים הם כנועים לכוח וקונפורמיסטים הרי שבויכוח בין שמאלנים לימניים יכנעו רוב האנשים לימין כי אנשים נכנעים למי שמפחיד אותם יותר. גם בכל אירוע חברתי או משפחתי כאשר יש מישהו שמקלל ואגרסיבי רוב האנשים ישתקו כדי לא לחוות אי נעימות מצד האדם הבריוני. ואז יוצא שמי ששולט באווירה הציבורית הם הצעקנים, האלימים והגזענים כי זה עושה רושם על הרוב המפוחד הצייתן והקונפורמיסטי וחסר הדעה . אנשים לא יביעו את דעתם גם אם הם לא חושבים בכיוון הלאומני גזעני ומכאן מתגלגל כדור שלג של צייתנות העדר. ולכן חשוב מאוד שיקומו אנשים כמו ברק כהן.
  השאלה המוסרית כאן היא מגוחכת . מדובר שרה בכירה במשטר- מספר 2 אחרי נתניהו. היא אישי ות ציבורית ולא יעזור לכל מיני חנפים העושים צחוק מהפוליטי כשהם מכריזים על הדחף לגונן על "האישה המזרחית המותקפת" . אפשר לחשוב שהשב"כ והמשטרה לא עושים מלאכה טובה בלגונן על מספר 2 במשטר, והאביר דה לה שמטאע צריך לעזור להם. ברשימתי על מירי רגב כבר כתבתי שאין שום בעיה עם הקללות שלה לשעצמן :" למעשה מחשבתה של השרה רגב היא כשל אשת שוליים. הכוונה אינה כלל שהגיעה מהפריפריה הגיאוגרפית בישראל, שהרי גדולי עולם רבים הגיעו מבתים עניים וממקומות נידחים, וגם לא לכך ששיטת העבודה שלה היא התססה פוליטית. גם כלל אין הכוונה למה שהסאטירות המטופשות והפרימיטיביות נגדה מבקרות שוב ושוב – דברים טריוויאלים כמו נימוסיה, מחיאות כפיים והצרחות שלה. שהרי מה שחשוב לבדוק הוא למי רגב מוחאת כפיים, והיא מוחאת כפיים למשטר ולערכיו כפי שמנינו אותם למעלה. חשוב גם נגד מי היא מתסיסה פוליטית, שהרי אילו הייתה פעילה למען העניים והחלשים בחברה, ואילו הייתה מתסיסה פוליטית את המדוכאים בחברה נגד החזקים והמדכאים, הצעקות שלה היו דווקא מאוד חשובות לדמוקרטיה".

 11. חזי הזקן

  אני זוכר את הימים בהם השי"ן בי"ת היה צריך להתאמץ כדי להסוות את ה"מופעלים" שלו…

  1. אבי בלכרמן

   ותיראה מה זה , היום הן שרות בממשלה…

 12. ג. אביבי

  כללית, אני מעריך את פעילותו של ברק כהן ואת תפישתו הקוראת למאבק אזרחי בפלוטוקרטיה הציונית.
  ראיתי את הסרטון עם רגב ועם אהוד ברק. אהוד ברק וכנראה גם רוסק-עמינח יוצאים שם עם יותר כבוד. כנראה כהן מבין שיחס גס לפוליטיקאי/עסקן בכיר מושחת הוא נסלח בעיקר כשמדובר במזרחי. לא חכמה גדולה. סופסוף יש מזרחית אחת בפוליטיקה שהעזה לגעת בנושא זכויות היתר של האליטות האשכנזיות . לכן אולי היה כדאי לברר (בשאלות של כהן) אם היום, לאחר שנתיים סוערות, היא כבר מבינה את הקשר בין שנאת השחורים ע"י הלבנים בימין הישראלי ובעולם המערבי לבין הגזענות האנטי-מזרחית של רבים מדי בצד האשכנזי של החברה הישראלית ובמוקדי הכוח.
  יש גם סתירה ביחסו של ברק כהן למירי רגב: מחד הוא תוקף אותה כביכול על לקיחת בעלות על המאבק המזרחי (והיא ממש לא שם), מאידך אם היא הייתה חדלת אישים ביחס לאליטה האשכנזית הנצלנית – ולכן לא שמה את עצמה (כביכול) בראש המאבק המזרחי – כהן (ע"פ הסבריו) לא היה תוקף אותה בנושא המזרחיות. גם לא ברור מדוע אכילה במסעדה לא כשרה היא אנטי מזרחית – מי קבע שמזרחיות היא פנטיות דתית? את מירי רגב מאד נוח לשנוא כי היא מרגיזה את כל האליטה הסמולנית-לבנה השולטת בתקשורת ובחיי התרבות.
  נועזות? לדעתי אופורטוניזם וקריצה לסמול.
  בעניין היחס לסודנים, הייתי מצפה מכהן שישאל אותה כמזרחית, אם אינה מתחרטת על האמירות המשניאות כלפיהם, או/וגם אם לדעתה היא לא עשתה שם רע למזרחים בכך שהתגזענה על הפועלים האפריקאים.

  1. זיו

   אביבי ידידי, רגב בהחלט שמה את עצמה בחזית המאבק המזרחי. היא אומרת את זה פרוש ואפילו הצטלמה עם שלושה פנתרים (אמיתיים) בשער של ידיעות אחרונות. לכן יש זכות לדפוט את מעשיה בפריזמה הזו. מואיז אומר נכון, שאדם נשפט על מעשים ולא על דיבורים. כמו שכתבה שושנה גבאי, גם אם רוב הביקורת נגדה זה גזענות של השמאל הלבן, האמת היא, שרגב היא לא יותר מאשר משרתת של הגזענות האשכנזית הלאומנית הלבנה, שמדפחת חזיריהו היא מייצג נאמן שלה וזו אחת הסיבות העיקריות שהיא משמשת כמליצת יושר למשפחה הזו. אם הבנתי נכון את ברק כהן, זה מה שהוא טוען כלפיה ובכך הוא צודק לחלוטין. הוא לא אלגנטי, יש אצלו סתירות, אבל, בבסיס, הוא צודק.

   1. ג. אביבי

    זיו ידידי,
    האבחנות שלך הן על פי הידוע על רגב עד כה וכנראה נכונות. להוציא ההתקפה שלה על האליטה התרבותית הגזענית ומדיניותה (בעיקר מוצהרת) בעניין חלוקת תקציבים צודקת למוסדות התרבות, היא הוכיחה את טענתך. אבל רק משום שהיא הצליחה היכן שהמאבק המזרחי כשל וחדל, וגם שבין תומכיה הקרובים ישנם מזרחים מודעים, כדאי לבדוק את השאלה שהצעתי. אם יש שינוי חיובי בעמדתה כלפי מהגרי העבודה וכלפי הפלסטינים היה אפשר לחסוך את ההתקפה, וגם אפשר היה להבין מכך שיש השפעה עליה מצד המזרחים המודעים שתומכים בה. גם להעכרתי יחסה לא ממש השתנה, אבל מהסרטון של ברק לא קיבלנו מידע על כך, זה לא מעניין אותו.

    1. זיו

     אביבי ידידי, אתה צודק. רצוי לעקוב ולראות האם היא תפעל אחרת בעניין הערבים והפליטים. לא פחות חשוב לבדוק מה היא תעשה (שוב, להבדיל ממה שהיא תגיד) לטובת המזרחים, והאם המזרחים המודעים שמקיפים אותה ישפיעו עליה להפסיק להיות מליצת היושר של הציונות הלבנה. האמת, אני סקפטי (חלק מהאנשים האלה הופכים להיות אופורטוניסטים של כח), אבל נחיה ונראה.

     1. ג. אביבי

      זיו,
      בדומה ליחסי רגב – מזרחים מודעים הייתה בסוף ה90 פרשת דוד לוי – מזרחים מודעים. אלה טעו לחשוב שיהפכו את דוד לוי למנהיג מזרחי פטריוטי, אבל נוכחו לדעת שכל עניינו הוא הישרדות פוליטית וכיבודים (שר חוץ סגן רא"מ וכו'). במקום חתירה לשיפור סוציו-אקונומי למזרחים ולפלסטינים אזרחי ישראל הוא השמיע נפיחות לאומניות וניסה לחזור לימין ולקבל אתנן פוליטי. לפחות עד כה רגב מועילה יותר ממנו.

 13. א.ב

  האמת שכולנו יודעים, ברק, היא שאם היה לך מבטה כמו של גולדה מאיר- היית רץ לכנסת. בגלל שיש לך מבטה של מזרחי אתה תמיד תהייה מהלא נחמדים…
  גם אצל בני עדות המזרח…

 14. פריץ היקה הצפונבוני

  תודה לברק כהן על אומץ הלב האזרחי עם כנופיתהפוליטיקאים של נתניהו ובעבר כנופיתה של גולדה,נימוסים של יקס לא עובדים.

  1. זיו

   ידידי אביבי, לדוד לוי היו תקופות שונות בקריירה, גם כאלה שבהן הוא כן דיבר על הזכויות של החלשים. כך גם לאריה דרעי. ככלל, פוליטיקאים מזרחים אכן שרתו את הציונות האשכנזית והחיבור שלהם לא הביא הרבה תועלת. מירי רגב (עד כה) לא שונה מהם. אני גם לא חושב, שעד כה היא הביאה תועלת. לזכותה ניתן לאמר, שהיא חדשה יחסית ויכול להיות שבעתיד היא כן תביא תועלת וגם שכדי לעשות כן היא צריכה לעבוד הרבה יותר קשה והרבה יותר בשכל כי הציונות האשכנזית היום הרבה יותר מתוחכמת ופועלת בשיטות יעילות בהרבה. האם היא האדם המתאים לשאת על כתפיה את המשא הכבד והחשוב הזה? לטעמי לא, אבל זה מה יש ונקווה לטוב.

 15. שושי

  מגיע לברק כהן פרס ישראל! כל הכבוד!

 16. ציקי

  מה לגבי הלחישות בקשר להיותו קשור לשב"כ?

 17. koko

  כל הכבוד לבאנדם!! עושה מה שכולנו מפחדים!!! רק עיורך דין יכול להרשות לעצמו כי כל אדם באינו בקיא בדין יחוסל ע"י סוללת עורכי דין חמדנים
  מי שמגנה אותו הוא פחדן חמדן ומושחת

 18. נתן

  ברק כהן פגע בכבודה של המלכה האם של חבורת "אכלו לי שתו לי" והעולם המזרחי כמרקחה. עכשיו רק חסר שהוא גם יעיז להשמיץ את איל גולן וחייו כבר ממש יהיו בסכנה.

  יאללה למחוק….

  1. עוזי

   מסכים עם ברק למעט הנחת היסוד שלו שציונות שווה לגזענות, להיפך אנטיציונות היא הגזענות!
   הבעיה שהצרה מירי רגב היא הדוגמה הרעה והיא היוצאת מהכלל והיא זו עושה נזק כללי לכולם.

   1. עפר

    עוזי, הכיצד אנטי ציונות היא גזענות?

    1. עוזי

     "רְצֵה ה' אלוקינו בְעַמְּךָ יִשְׂרָאֵל וְלִתְפִלָּתָם שְׁעֵה,
     וְהָשֵׁב הָעֲבוֹדָה לִדְבִיר בֵּיתֶךָ, וְאִשֵּׁי יִשְׂרָאֵל וּתְפִלָּתָם מְהֵרָה בְאַהֲבָה תְּקַבֵּל בְּרָצוֹן,
     וּתְּהִי לְרָצוֹן תָּמִיד עֲבוֹדַת יִשְׂרָאֵל עַמֶּךָ.
     וְאַתָּה בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים תַּחְפֹּץ בָּנוּ וְתִרְצֵנוּ
     וְתֶחֱזֶינָה עֵינֵינוּ בְּשׁוּבְךָ לְצִיּוֹן בְּרַחֲמִים.
     בָּרוּךְ אַתָּה ה', הַמַּחֲזִיר שְׁכִינָתוֹ לְצִיון."

     1. עפר

      עוזי, תהייה קצת יותר ספציפי ותסביר לי מדוע מי שהוא אינו ציוני הוא אנטישמי. אתה מוזמן גם לפרט בתשובתך מה היא בעיניך הציונות.

 19. מיכה רחמן

  מירי רגב נגד הדיור הציבורי
  כדאי להזכיר: בועדה הפנים של הכנסת התקיים דיון בהצעת פורום הדיור הציבורי לבנות 5% דירות לדיור הציבורי בפרוייקטים של מתחמים מועדפים (ותמ"ל). מירי רגב, יו"ר הועדה נכנעה לתכתיבי האוצר, בדיון בועדה, והורידה את ההצעה מעל סדר היום. בדיור הציבורי גרים בעיקר מקבלי הבטחת הכנסה, חלקם הגדול מזרחים ומזרחיות. בכך חשפה רגב את פרצופה האמיתי: היא מנהלת את המאבק המזרחי רק במקומות שנוח לה. ומתעלמת מהצורך והזכות של מזרחיות עניות, המחכות שנים בתור לדיור הצביור, לזכות בקורת גג.

 20. אלי בובליל

  משהו בהתנהלותו חשוד מאוד.

 21. זוהרה

  ברק יישר כח! עבודת קודש! צודק ב100%

 22. דן

  מה שיפה בפעולות של ברק כהן זה ש90 אחוז מהן אינן מקריות. והוא ממש לא מסתיר את זה. אנשים מצלצלים אליו. חלק מקורות אנונימיים וחלק לא כדי להגיד לו בדיוק איפה האנשים האלה נמצאים ומה הם עושים. ככה הוא תופס את האנשים הכי חזקים והכי אלימים והכי מושחתים במדינה עם המכנסיים למטה. וככה הם גם לומדים שלאיש הקטן יש הרבה כוח עליהם ושיש גם לא מעט אנשים שמעוניינים ברעתם (ובצדק).

 23. נעמה

  ברק, ההיסטוריה תזכור אותך כגיבור גדול: לא מפחד מאף אחד, ערכי, אמיתי. אתה חושף את פרצופם האמיתי של בריוני החברה הישראלית ונלחם בהם בשפה היחידה שהם מבינים: בריונות וגסות רוח. מעריצה אותך על אומץ לבך ושואבת ממך הרבה השראה ביומיום הקטן והצנוע שלי מול העוולות והצביעות שאני נתקלת בהן.

 24. נעמה

  ברק, ההיסטוריה תזכור אותך כגיבור גדול: לא מפחד מאף אחד, ערכי ואמיתי. אתה חושף את פרצופם האמיתי של בריוני החברה הישראלית ונלחם בהם בשפה היחידה שהם מבינים: בריונות וגסות רוח. מעריצה אותך על אומץ לבך ושואבת ממך הרבה השראה ביומיום הקטן והצנוע שלי מול העוולות והצביעות שאני נתקלת בהן.

 25. אורית

  ברק מנהיג אמיתי. לא פוחד מאף אחד ונלחם על עקרונותיו ואמונותיו מבלי לחשוש לשלם שום מחיר. ברק, אם תזדקק למימון כלשהו, בבקשה פנה למימון המונים. מתחייבת לתרום לך!

 26. אפרת

  זובור כנגד זובור – זה מה שעשה ברק לרגב. היא מתבהמת מעל במות ומאחורי מיקרופונים, משפילה ודורסת כל מי שהוא כמוה, הוא משפיל ודורס אותה ברחוב. קוראים לזה פשוט מידה כנגד מידה. אז די למצקצקים. זו השפה שהיא דוברת – זו השפה שהיא מקבלת. אין פשוט מזה

 27. אטרף

  אחים שלי ברק כהן מופעל של השב"כ.

 28. אברהם

  ברק, אתה צודק. האישה הזו מבחילה, אופורטיוניסטית ומרגיז שכל המזרחים נופלים לרגליה כאילו היא תציל את המזרחיות. זה הרי לא יקרה. ראשית כי זה לא מעניין והיא גם עושה שימוש ציני במזרחיות. יחד עם זאת ההתקפה שלך כלפיה לגיטימיות וצודק אבל הגזמת עם הקללות. היא לא שווה את הסיכון שאתה לוקח על עצמך. בסוף שנינו יודעים שהיא מוגנת והאזרחים פחות. שמת לב איך כל האליטה האשכנזית שנשלחה מולה בסוגית התרבות, זזה הצידה?