איך אומרים 50 בערבית?

לשון רבים صيغة الجمع – פרויקט וידיאו לרגל ציון 50 ל-67׳
העוקץ

חוק הלאום, הבשורה האחרונה מבית המחוקקים היותר-יהודים-ופחות-דמוקרטים, מבטל את מעמדה הרשמי של השפה הערבית בישראל – מתנה נפלאה לחגיגות ה-50 לכיבוש של 67׳. ערבית היא שפת אם, היא תרבות, היא מורשת, היא אהבה המפעמת בלבבות יהודים וערבים כאחד.

לא נסכים שימחקו אותה!

حكومة اسرائيل لا تريدكم ان تعرفوا. قانون القومية، البشرى الأخيرة من لدُن المشرّعين الأكثر يهودية والأقلّ ديمقراطية، يلغي مكانة اللغة العربية كلغة رسمية في اسرائيل. هدية رائعة لاحتفالات الذكرى الخمسين لاحتلال الـ 67! العربية هي لغة أم، هي ثقافة وتراث وحب ينبض في قلوب العرب واليهود على حد سواء.

لن نسمح بمحوها!

* * *

 

לכל המאמרים על חוק הלאום

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. רחמן חיים

  אבוי כי הגזענות הזאת נלמדה שם בגרמניה על בשרם, ויובאה לשטעטל שכאן, הולכת ומשתכללת מיום ליום עד ליום האבדון, כעדות מן ההיסטוריה הגרמנית של המאה הקודמת.

 2. איזה גורן

  ביטול השפה הערבית כשפה רשמית היא תעודת קלון ,חרפה ודראון עולם לממשלת ישראל ולכל מי שתמכו בגזירה המבישה הזאת.
  ונניח לרגע לעצם הגילוי הגזעני המכוער שבקבלת ההחלטה המסריחה, הבה נבדוק את משמעותה הלכה למעשה. להדיר את תלמידינו מלימוד הערבית בעוד שהם משתלטים, ובאופן מרשים ביותר, על העברית, התוצאה תהיה שאנו ניכשל בפענוח רזי המטרות שלהם ( שהרי לא ירחק היום והאוד יערים למיניהם לא יחיו עוד מאות בשנים!! ).
  שהרי כך למדנו – עובדות היסטוריות !!- עם נכבש שהשתלט על שפת הכובש השתלט גם על הכובש עצמו.
  "מנה מנה תקל ופרסין": פירוש ד'היום: ספור ספור את התקלות של הפַּרנָסִים

  1. נעה

   לוותר על הערבית = לוותר על העברית.
   מי שלא מבין את זה – מוכיח את המשוואה.
   הוא לא באמת יודע עברית.

 3. איזה גורן

  הפאשיזם צועד באון והוא שיגרום לאסון.
  ובנוסף על הכל התברך השלטון המושחת הרע והמאוס שלנו גם ברמות של סכלות ואווילות לאין שיעור.
  כעשרים אחוז (מעל מיליון וחצי ) מתושבי המדינה הם ערבים שלשונם היא ערבית. זוהי גם שפתם של הבדואים, הדרוזים והצ'רקסים שרבים מהם משרתים בסצבא ובכוחות הביטחון הישראליים.
  אי לכך, כל אדם, ואין צריך לומר שכל שליט בעל מידה מינימלית של שכל ישר, היה מבין כי בטובת המדינה, על אוכלוסייתה היהודית, היא לקרב את אוכלוסיית המיעוטים ככל שניתן ואף יותר מכך.
  אך מה עושה השליט "הנאור" מבלפור-קיסריה. בין קוהיבה אחת לרעותה הוא דואג להרחיק אותם, להשניא אותנו עליהם ולטפח בקרבם עוינות כלפי המדינה וכלפינו.
  יש בפרק קצר אחד בהיסטוריה כדי ללמד מה קורה כאשר השלטון מתיחחס אל המיעוט הזר באופן אנושי.
  האינקויזציה הנוצרית בספרד ובפורטוגל אימצה מדיניות של שנאה ואיבה כלפי היהודים שחיו באותן ארצות וטבחה בהם עשרות ומאות אלפים. אי לכך, כאשר המוסלמים תקפו ופלשו סייעו להם היהודים בצורות משמעותיות מאוד. התוצאה: השלטון המוסלמי קירב את היהודים עד כדי שילובם המעשי במוסדות השלטון .אותה תקופה זכורה בהיסטוריה כ"תור הזהב" ליהודים וגם למוסלמים.
  נתניהו, כנזכר, מבין בסיגרים, ואף כי יש לשער שכִּבְנוֹ של היסטוריון נודע הוא אמור לדעת גם את הפרק האמור בהיסטוריה, הרי ש: או שאינו יודע ("נ" אחד גדול) או שלא איכפת לו
  (הרבה "נונים" גדולים)
  וכבר קבע מי שקבע . נתניהו רע ליהודים. רע מאוד מאוד!