בג"צ הותיר בעינה את החלטת המשטרה לאסור את קיום ההפגנות בכיכר גורן

עתירה דחופה לבג"צ הוגשה מטעם מפגיני פתח תקווה הבוקר (ו'). המשטרה נדרשת להשיב עד יום ב'
העוקץ

בעקבות הודעת המשטרה אתמול (ה') כי לא תאשר הפגנות בכיכר גורן בפתח תקווה, עתרו הבוקר לבג"צ התנועה למען איכות השלטון בישראל והמפגינים מני נפתלי, דוד פלמרי וישי הדס, בטענה כי איסור ההפגנות בקניון גנים מהווה פגיעה קשה, גורפת ובלתי מידתית בחופש הביטוי, חופש ההפגנה והבעת מחאה, שהם אבני היסוד של הדמוקרטיה. העותרים דרשו דיון בהול וצו ביניים למניעת איסור ההפגנה מחר (מוצ"ש) בכיכר גורן.

בעקבות העתירה, השיבה השופטת התורנית ענת ברון בשלילה לבקשת צו הביניים והודיעה בלשכתה כי לא תתערב בשלב זה בהחלטת המשטרה לקראת ההפגנה מחר. במקביל, הורתה השופטת ברון למשטרה להגיב עד יום שני לעתירה. בהמשך ייקבע מועד לדיון שבמהלכו יישמעו טענות הצדדים בעל פה ובסופו יינתן פסק דין סופי בשאלה האם להתיר הפגנות בכיכר גורן אם לאו.

לאור החלטת השופטת יידברו המפגינים עם המשטרה בניסיון לגבש הסכמה חד פעמית לקיום ההפגנה מחר.

עדכון (19:36): עו"ד דניאל חקלאי מוסר כי ההידברות של המפגינים עם משטרת ישראל לגבי ההפגנה לא צלחה. משמעות הדבר היא שההפגנה – אם תתקיים מחר כסדרה – עשויה לסכן את המפגינים בעימותים עם נציגי החוק.

לקריאת העתירה במלואה.

עתירה 1

עתירה

צילום: גליה לימור שגיב
צילום: גליה לימור שגיב
בא/ה לפה הרבה?

במשך 14 השנים שחלפו מאז עלה העוקץ לאוויר, מאות כותבות וכותבים פרסמו פה טקסטים בכל נושא שבעולם, כאשר מה שמחבר ביניהם הוא מחשבה מקורית וביקורתית. נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שנים, תוך יצירת שפה ושיח, חדרו בסופו של דבר לתודעת הציבור הרחב. הקהילה שנוצרה סביב האתר מאתגרת אותנו מדי יום מחדש – כאשר אנחנו נוכחות שהחיבורים הנרקמים כאן בין תרבות לפוליטיקה, בין האקדמיה לשטח, אינם טריוויאליים בכלל.

אחד הדברים המרגשים שקרו לנו השנה הוא הקמתו של העוקץ בערבית, שעם קהל הבאים בשעריו – לצד הפלסטינים אזרחי ישראל ופלסטין – נמנים גם קוראות וקוראים ממדינות ערב השונות.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו פונים כעת לעזרתכםן, קוראינו וכותבינו. בואו לקחת חלק בפרויקט יוצא הדופן הזה, ואנא תרמו לנו. כל תרומה יכולה לעזור לנו להתקיים ולהתפתח. תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.