בג"צ הותיר בעינה את החלטת המשטרה לאסור את קיום ההפגנות בכיכר גורן

עתירה דחופה לבג"צ הוגשה מטעם מפגיני פתח תקווה הבוקר (ו'). המשטרה נדרשת להשיב עד יום ב'
העוקץ

בעקבות הודעת המשטרה אתמול (ה') כי לא תאשר הפגנות בכיכר גורן בפתח תקווה, עתרו הבוקר לבג"צ התנועה למען איכות השלטון בישראל והמפגינים מני נפתלי, דוד פלמרי וישי הדס, בטענה כי איסור ההפגנות בקניון גנים מהווה פגיעה קשה, גורפת ובלתי מידתית בחופש הביטוי, חופש ההפגנה והבעת מחאה, שהם אבני היסוד של הדמוקרטיה. העותרים דרשו דיון בהול וצו ביניים למניעת איסור ההפגנה מחר (מוצ"ש) בכיכר גורן.

בעקבות העתירה, השיבה השופטת התורנית ענת ברון בשלילה לבקשת צו הביניים והודיעה בלשכתה כי לא תתערב בשלב זה בהחלטת המשטרה לקראת ההפגנה מחר. במקביל, הורתה השופטת ברון למשטרה להגיב עד יום שני לעתירה. בהמשך ייקבע מועד לדיון שבמהלכו יישמעו טענות הצדדים בעל פה ובסופו יינתן פסק דין סופי בשאלה האם להתיר הפגנות בכיכר גורן אם לאו.

לאור החלטת השופטת יידברו המפגינים עם המשטרה בניסיון לגבש הסכמה חד פעמית לקיום ההפגנה מחר.

עדכון (19:36): עו"ד דניאל חקלאי מוסר כי ההידברות של המפגינים עם משטרת ישראל לגבי ההפגנה לא צלחה. משמעות הדבר היא שההפגנה – אם תתקיים מחר כסדרה – עשויה לסכן את המפגינים בעימותים עם נציגי החוק.

לקריאת העתירה במלואה.

עתירה 1

עתירה

צילום: גליה לימור שגיב
צילום: גליה לימור שגיב
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.