• kara w.
  קריטי עד מוות
  מה יהיה על ילדינו השחורים בנערותם?
 • ראפינו
  גול מחאה
  על קולן המהדהד של הקפטן מייגן ראפינו וחברותיה לקבוצה

אתם לא אויבינו: שנה טובה

מסרים לחמינאי ולשאר אומות העולם בדבר גדלותה ואצילות רוחה של ישראל, חנופה דביקה לטראמפ והרבה בדיחות קרש. ניצלנו את נאום נתניהו באו"ם כדי לאחל שנה טובה לכל החלכאים והנדכאים ולרוב האזרחים שנתניהו לא סופר
העוקץ

בנאומו של נתניהו אמש (ג') באו"ם, מצא ראש ממשלתנו לנכון לפנות בפרסית לעם היושב באיראן ולומר לבנותיו ולבניו: "אתם לא אויבינו". בנאום שהייתה בו מצד אחד חנופה לנשיא ארה"ב המכהן ואבי הפייק ניוז הפוסטמודרני ומצד שני טפיחה מגלומנית על השכם הרה"מית, התעופף על עצמו נתניהו ומנה את הישגיה המפוארים של ישראל, אור לגויים, מבשרת החידושים הטכנולוגיים, הרפואיים, החקלאיים ומה לא. הודות לנתניהו, למדנו אמש כי שרה הוא שם עברי, וכי נשים באפריקה כבר לא צריכות ללכת לבאר מרחק של שמונה שעות כדי לשאוב מים, הכול כמובן בזכות העם היהודי היושב בציון.

מתוך רצון טוב, בפרוש עלינו שנה יהודית חדשה, הרכבנו רשימת "אתם לא אויבינו" ססגונית ומעודכנת לטובת רוה"מ ומשרדו, לשימוש בחודשים העבריים הבאים עלינו לטובה:

לא רק הפינגווינים באנטארטיקה

פלסטינים בגדה ובעזה – אתם לא אויבינו
יוצאי אתיופיה – אתם לא אויבינו
פלסטינים אזרחי ישראל – אתם לא אויבינו
נשים – אתן לא אויבינו
נכות ונכים – אתם לא אויבינו
עניות ועניים – אתם לא אויבינו
חולות וחולים – אתם לא אויבינו
ילדות וילדים מתחת לקו העוני – אתם לא אויבינו
פועלי בניין – אתם לא אויבינו
תושבי גבעת עמל – אתם לא אויבינו
ממתיני הדיור הציבורי – אתם לא אויבינו
תושבי עיירות הפיתוח – אתם לא אויבינו
קשישות וקשישים – אתם לא אויבינו
מרצות ומרצים באקדמיה – אתם לא אויבינו
משפחת יעקב אבו אלקיען – אתם לא אויבינו
תושבי אל עראקיב – אתם לא אויבינו
ילדות וילדים בכפרים הבלתי מוכרים – אתם לא אויבינו
ערביי יפו – אתם לא אויבינו
להט"בים – אתם לא אויבינו

שתהיה לכולנו שנה טובה, שנת צדק ומודעות עצמית.

(בתמונה: הדימוי הלאומי ושברו)

שנה טובה 1

בא/ה לפה הרבה?

במשך 14 השנים שחלפו מאז עלה העוקץ לאוויר, מאות כותבות וכותבים פרסמו פה טקסטים בכל נושא שבעולם, כאשר מה שמחבר ביניהם הוא מחשבה מקורית וביקורתית. נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שנים, תוך יצירת שפה ושיח, חדרו בסופו של דבר לתודעת הציבור הרחב. הקהילה שנוצרה סביב האתר מאתגרת אותנו מדי יום מחדש – כאשר אנחנו נוכחות שהחיבורים הנרקמים כאן בין תרבות לפוליטיקה, בין האקדמיה לשטח, אינם טריוויאליים בכלל.

אחד הדברים המרגשים שקרו לנו השנה הוא הקמתו של העוקץ בערבית, שעם קהל הבאים בשעריו – לצד הפלסטינים אזרחי ישראל ופלסטין – נמנים גם קוראות וקוראים ממדינות ערב השונות.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו פונים כעת לעזרתכםן, קוראינו וכותבינו. בואו לקחת חלק בפרויקט יוצא הדופן הזה, ואנא תרמו לנו. כל תרומה יכולה לעזור לנו להתקיים ולהתפתח. תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. דני

  מה לגבי אנשי ימין, תומכי ביבי וטראמפ, מתנחלים, אשכנזים נטולי רגשות אשמה, גם אלה לא אויביכם?

 2. רחמן חיים

  ראש ממשלה זה הוא בושה לשטעטל שנבנה כאן וחרפה לעצמו ולמשפחתו. לרשום 'ערבים רצים לקלפי' ולדבר על נאורות.. פשוט בושה.

 3. ידידיה כהן

  שלום לכם רציתי להזכיר לכם שגם תל אביב ויפו הם התנחלות על אדמות האסלאם … אני חי לצערי בצרפת ורואה באור אחר את הדברים (אני לא אוהב את ביבי )אבל מפני שלחיות באירופה של היום – זה לשרוד בג'ונגל האסלאם שאתם לא מעיזים לעשות עליו קריטיקה. הוא נוגס בחופש האדם שקיים באירופה וארה״ב. נכון שלביבי יש פה גדול אבל כרגע אין מנהיג אמיתי למדינת ישראל והוא האופציה הטובה כרגע. אם אתם חושבים שתחזירו למדינת פלשתין המוסלמית שטחים ויהיה לכם שקט אתם טועים טעות גמורה. איזה שטחים לקחו האירופים והאמריקאים מהאסלאם ? יש לפקוח עיניים ולנסות להבין מדוע אין נהירה של פליטים מוסלמים למדינות מוסלמיות עשירות ? הרי באירופה וארה״ב יש את כל מה שהמוסלמים שונאים : אלכוהול, חזיר, צלבים וים של כופרים … לדת האסלאם כמובן ! לכם מפריעה הדת היהודית ( לא שאני דתי חלילה אני עובד ביום כיפור ואוכל חזיר ..זה בטח ישגע את החברים המוסלמים שלכם) אבל הכפיה האסלמית משום מה לא מפריעה לכם ?? מדוע למוסלמים מותר להגיד לי שאסור חאכול חזיר ולירוק עלי ואם יהודי דתי עושה את זה אתם מתנפחים ?? אני רוצה להבין למה הדת היהודית מפריעה לכן והכפייה האסלמית לא מפריעה לכם ?? אז אם ביבי פונה אל העם האירני זה פשע ? למה אתם לא מראים את הטלוויזיה הפלשתינית ( עם ללא עבר – אין שום ממצא ארכיאולוגי עליו ..) שבה מועדון דיסני מלמדים ילדים בני 3 לרצוח יהודים , כמו שכתוב בספר הקדוש להם … דוגמה קלה לטיפשות שלכם ירושלים לא מוזכרת בקוראן אפילו פעם אחת ! אבל כל האנאלפביתים שלהם צורחים שכן… לחבר שלכם אבו מאזן שהיה מאחורי מינכן 1972 ודוגל במדינה אסלאמית ללא יהודים אתם נותנים יותר גיבויי מאשר לראש ממשלת מדינת האפרטהייד ישראל ??

 4. ג. אביבי

  הכל טוב ויפה, רק לא ברור מי זה "אנחנו".
  אם "אנחנו" הם ציבור המזרחים והאתיופים בישראל – יפה, אבל דורש אמירה ברורה.
  אם "אנחנו" הם עורכי האתר – חסרים כאן: ציבור המזרחים, עמותות הצדק לחשיפת פשעי חטיפת ילדי תימן מזרח ובלקן וההקרנות הקטלניות בילדי המרוקאים, הפעילים המזרחים למען השגת שוויון עדתי/אתני מלא בישראל, עמותת "פרענקים" (מיסודו של עו"ד יואב ללום), עמותת "תמורה" וכו'.

  או שמא אתר העוקץ החליט לאמץ את האג'נדה של הסמולבן בישראל?