על הספסל

פרגמנט מתוך "המבקש לחם", מיצב-כתב בתערוכה "המקרר 2017"
עדי ש‎ֹורק

ספר הפרוזה השלישי של עדי שורק, "לפעמים מאבדים אנשים", ראה אור באחרונה בהוצאת ידיעות ספרים

מוקדש לויויאן מאיירס

על ספסל מול הנהר ישבה אישה, היא הייתה כבת שבעים וישבה מול הנהר, על ספסל. פניה היו מוטות מטה, מעילה רפה ואפור, אפור גם בצורתו, אבל ניכר היה שבעבר הייתה לו גזרה מיוחדת בסגנון ישן, מודרני ישן, סגנון מתחילת המאה. איזו מאה זו הייתה? לרגע קשה היה לדעת. על ספסל, מול הנהר, ישבה אישה ופניה היו מוטות מטה. היא יכולה הייתה להיות כל אחת, כל אחת שיושבת, מבוגרת כבר, על הספסל ולעיתים נדמה היה שהיא אחת שהספסל הוא גם ביתה. לעיתים הייתה מחפשת בפחים, וכבר קשה היה לדעת האם היא מחפשת בפחים כדי לצלמם או כדי למצוא דבר-מה. אולי מזון. אולי פחית שאפשר לקבל בתמורתה כמה אגורות. אבל החיפוש בפחים לא היה אינטנסיבי. הייתה לה הכנסה קטנה, וכמה ילדים שטיפלה בהם בעבר דאגו לה למחסה. ובכל זאת, כמה בודדה את יכולה להיות, כל אחת, כל אחד, בגיל מבוגר, מול הנהר, על הספסל. 

מתוך "המבקש לחם", מיצב-כתב מאת עדי שורק המוצג בימים אלו בתערוכה "המקרר 2017".

ביום שישי הקרוב, 05.01, 11:00, יתקיים שיח על אמנות, עיר ועירוניות – בין אמני התערוכה "המקרר" ואדריכלים מעמותת "מרחב". משתתפים: אדר' זאב דרוקמן, אדר' זיו תדהר, חמי שיף, אדר' אשרת הולנד והאמנים עדי שורק, איתן בוגנים, נעמי סלייני, הצמד אפי ואמיר.

התערוכה מתקיימת בחלל ששימש בשעתו בית הקירור של השוק הסיטונאי, וכיום, במרכזו של אזור בפיתוח מואץ, נמצא בהסבה לחללי יצירה לאמנים. החשמונאים 90 תל אביב. לפרטים נוספים

מתוך "המבקש לחם", עדי שורק
מתוך "המבקש לחם", עדי שורק
מתוך "המבקש לחם", עדי שורק
מתוך "המבקש לחם", עדי שורק
בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.