• WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.49.37
    אקטיב אגרסיב
    על פועלם הטוב של הלוחמות והלוחמים לשינוי חברתי
  • WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.56.14
    השאלון
    יוצרות ויוצרים מתארחים בסלון הספרותי של העוקץ

קרולין גליק והימין החדש

בנט ושקד צירפו למפלגתם "הימין החדש" את עיתונאית הג'רוזלם פוסט קרולין גליק. לאור עמדותיה וסגנונה הדמגוגי, בכירותה במפלגת הימין הלאומני החדש וסיכוייה הגבוהים להיבחר כחברת כנסת מדאיגים מאוד
אמנון פורטוגליאמנון פורטוגלי

חוקר במרכז חזן במכון ון-ליר, מרצה במכללה החברתית-כלכלית

הסופרת והעיתונאית קרולין גליק היא המצטרפת הראשונה למפלגת "הימין החדש" של בנט ושקד. גליק: ״אני מתרגשת להצטרף היום למפלגה ולחבור לאנשים שכל כולם ציונות ואהבת הארץ. יחד אנחנו נפעל להגן על ישראל, לחזק את ביטחונה וליישם מדיניות ימין אמיתית".

קרולין גליק היא לאומנית אידיאולוגית, עובדות שלא תואמות את האידיאולוגיה שלה מבוטלות כרצונה, והאמת אינה מה שהיא באמת, אלא מה שגליק יכולה לעשות ממנה. גליק מתמחה בשיטה הדמגוגית, ובהכנסת מילים לפיו של אחר תוך שהיא מעוותת אותן כרצונה. היא מתעקשת לא להתבלבל מעובדות, ואם צריך, להמציא נתונים יש מאין. נראה שהמוטו שלה הוא "אלו הן המסקנות שלי עליהן אני מבססת את הממצאים, הנתונים וההנמקות שלי".

לדוגמה, הציוצים של גליק על ההודעה של טראמפ בדבר נסיגת הכוחות האמריקאים מסוריה.
ב-21 בדצמבר היא צייצה: "ההחלטה של טראמפ לצאת מסוריה לא רעה לישראל". יומיים אחר כך, ב-19 לדצמבר היא צייצה: "זה אסון. טראמפ נותן נצחון גדול לאירן, רוסיה וטורקיה ומסכן את ישראל, הכורדים וירדן". וכדי להוסיף חטא על פשע, גליק הסירה את הציוץ הזה ומראה שאינה מבינה דבר בתקשורת אינטרנט.

דוגמה נוספת מהווה המאמר שגליק פרסמה במעריב בנושא הגז בישראל. זה מאמר שרלטני, הכתוב בסגנון תוקפני ומתלהם. במאמר זה גליק מתגלה כאחת שלא רק שאינה מבינה כלל בנושא אלא שאינה מבינה מה היא עצמה כותבת. המאמר מוטה, משפט אחד סותר את קודמו וכולו מלא בחצאי אמת ודיסאינפורמציה.

 

ציוצה של גליק
ציוצה של גליק

אלו אינן טעויות טריוויאליות, הן מעידות על הכתיבה הרשלנית של גליק שאינה טורחת לבדוק או לוודא את מה שהיא כותבת, למרות שעומדים לרשותה מקורות מידע טובים וזמינים. בעיתונות, ובעיתונות הכלכלית במיוחד פורסמו לא מעט מאמרים בנושא, כולל מאמרים של הדי כהן ב'גלובס' שאינו חשוד בשנאה לתאגידי הגז. אבל נראה שגליק כלל לא קראה מאמרים אלו, נראה שגם הם לדעתה פופוליסטים, היסטריים, אנטישמיים.

כדאי לקרוא כיצד גליק מתארת את נעוריה וחינוכה:

"גדלתי בשיקגו במעוז האולטרה-ליברלי, אנטי-ישראלי, ואנטי-אמריקאי, בשכונת הייד-פארק. התושב המפורסם החדש של הייד הפארק הוא ברק אובמה. הוא מתאים מאוד לשכונה. אני לא יכולתי לחכות כדי לעזוב. עליתי לישראל בשנת 1991, שבועיים לאחר קבלת התואר הראשון שלי במדעי המדינה ממעוז רדיקלי ליברלי נוסף – אוניברסיטת קולומביה בניו יורק, הידועה גם כ'ביר-זיית' על ההדסון."

זו מציאות בלתי נתפסת שמי שמתארת את שכונת הייד-פארק בשיקגו ואת אוניברסיטת קולומביה בדרך זו, שמתייחסת לנשיא לשעבר ברק אובמה כאנטי-ישראלי ואנטי-אמריקאי, שמי שמשתמשת בשפה אלימה כזו היא עיתונאית בעלת טור ותפקיד בכיר בג'רוזלם פוסט. זו מציאות מטרידה מאוד שמעכשיו היא חברה בכירה במפלגת הימין הלאומני החדש וככל הנראה תבחר כחברת כנסת.

גליק היא הכפילה של סמוטריץ', ומתאימה יותר לבית היהודי. היא עלולה להתגלות כנמסיס של בנט ושקד ב'ימין החדש', שיהיה סמולני מדי בשבילה, שלטעמה יהיה המפלגה הידועה גם כ'ביר-זיית' בכנסת.

כנראה שיעניין אותך גם: