העוקץ בווליום: ראיון עם יפעת ביטון

יריית הפתיחה בפודקאסט החדש של העוקץ! ראיונות, שיחות, הגיגים ושאר עניינים שישתכללו על הדרך עם יונית נעמן, תמי ריקליס ויוסי אדרי
העוקץ

אנחנו הגנרליות של הביטחון החברתי, מצהירה פרופ׳ יפעת ביטון (45), משפטנית מוערכת ופעילה חברתית שהצטרפה לאחרונה למפלגת "גשר" בראשות אורלי לוי אבקסיס.

בראיון עימה בביתה בהרצליה, הראשון בסדרת ראיונות שנערוך בפודקאסט החדש שלנו "העוקץ בווליום", ביטון מספרת לנו כי בחודשים האחרונים פנו אליה ממספר מפלגות, אך החיבור ללוי אבקסיס היה הטבעי והמתבקש ביותר. היא מבהירה שבראש סדר העדיפויות של מפלגת גשר נמצאים צדק חברתי, כבוד האדם והאישה וערכים של שוויון שהיא מכירה מהבית, מציעה לא לדאוג לגבי העמדות המדיניות של המפלגה ומסבירה למה יש לה קושי עם המונח שמאל מזרחי.

המעבר הדרמטי מעולם המשפט לעולם הפוליטי מסעיר אותה ויש לה לא מעט תובנות לגבי ההבדלים ביניהם ולגבי התרומה הפוטנציאלית שלה לאחרון, לעומת תרומתה המוכחת לראשון במאמרה המוכר "מזרחים במשפט – ה'אין' כ'יש'" ומועמדותה לבית המשפט העליון ב-2017.

למרות הדי.אנ.איי החברתי-מזרחי שיש למפלגתה, היא לא מגדירה את "גשר" כמפלגה מזרחית והיתה רוצה שגם הקולגה האשכנזי שלה ממעוז אביב ייתן לה את קולו. בעיניה, לוי אבקסיס ורשימתה מבצעות קפיצה נחשונית להנהגה ומבטיחות ייצוג אמיתי, מהותי, של כל הסוגיות שרלוונטיות להרבה מאוד מזרחים ואחרים בחברה הישראלית.

 

בפודקאסט "העוקץ בווליום" תוכלו למצוא ראיונות, שיחות, הגיגים ושאר עניינים שישתכללו על הדרך עם יונית נעמן, תמי ריקליס ויוסי אדרי – עקבו אחרינו פה!

 

בא/ה לפה הרבה?

במשך 14 השנים שחלפו מאז עלה העוקץ לאוויר, מאות כותבות וכותבים פרסמו פה טקסטים בכל נושא שבעולם, כאשר מה שמחבר ביניהם הוא מחשבה מקורית וביקורתית. נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שנים, תוך יצירת שפה ושיח, חדרו בסופו של דבר לתודעת הציבור הרחב. הקהילה שנוצרה סביב האתר מאתגרת אותנו מדי יום מחדש – כאשר אנחנו נוכחות שהחיבורים הנרקמים כאן בין תרבות לפוליטיקה, בין האקדמיה לשטח, אינם טריוויאליים בכלל.

אחד הדברים המרגשים שקרו לנו השנה הוא הקמתו של העוקץ בערבית, שעם קהל הבאים בשעריו – לצד הפלסטינים אזרחי ישראל ופלסטין – נמנים גם קוראות וקוראים ממדינות ערב השונות.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו פונים כעת לעזרתכםן, קוראינו וכותבינו. בואו לקחת חלק בפרויקט יוצא הדופן הזה, ואנא תרמו לנו. כל תרומה יכולה לעזור לנו להתקיים ולהתפתח. תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.