העוקץ בווליום: ראיון עם יפעת ביטון

יריית הפתיחה בפודקאסט החדש של העוקץ! ראיונות, שיחות, הגיגים ושאר עניינים שישתכללו על הדרך עם יונית נעמן, תמי ריקליס ויוסי אדרי
העוקץ

אנחנו הגנרליות של הביטחון החברתי, מצהירה פרופ׳ יפעת ביטון (45), משפטנית מוערכת ופעילה חברתית שהצטרפה לאחרונה למפלגת "גשר" בראשות אורלי לוי אבקסיס.

בראיון עימה בביתה בהרצליה, הראשון בסדרת ראיונות שנערוך בפודקאסט החדש שלנו "העוקץ בווליום", ביטון מספרת לנו כי בחודשים האחרונים פנו אליה ממספר מפלגות, אך החיבור ללוי אבקסיס היה הטבעי והמתבקש ביותר. היא מבהירה שבראש סדר העדיפויות של מפלגת גשר נמצאים צדק חברתי, כבוד האדם והאישה וערכים של שוויון שהיא מכירה מהבית, מציעה לא לדאוג לגבי העמדות המדיניות של המפלגה ומסבירה למה יש לה קושי עם המונח שמאל מזרחי.

המעבר הדרמטי מעולם המשפט לעולם הפוליטי מסעיר אותה ויש לה לא מעט תובנות לגבי ההבדלים ביניהם ולגבי התרומה הפוטנציאלית שלה לאחרון, לעומת תרומתה המוכחת לראשון במאמרה המוכר "מזרחים במשפט – ה'אין' כ'יש'" ומועמדותה לבית המשפט העליון ב-2017.

למרות הדי.אנ.איי החברתי-מזרחי שיש למפלגתה, היא לא מגדירה את "גשר" כמפלגה מזרחית והיתה רוצה שגם הקולגה האשכנזי שלה ממעוז אביב ייתן לה את קולו. בעיניה, לוי אבקסיס ורשימתה מבצעות קפיצה נחשונית להנהגה ומבטיחות ייצוג אמיתי, מהותי, של כל הסוגיות שרלוונטיות להרבה מאוד מזרחים ואחרים בחברה הישראלית.

 

בפודקאסט "העוקץ בווליום" תוכלו למצוא ראיונות, שיחות, הגיגים ושאר עניינים שישתכללו על הדרך עם יונית נעמן, תמי ריקליס ויוסי אדרי – עקבו אחרינו פה!

 

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.