24 שעות פורענות של עליונות יהודית

בין צהלות השוטר והחייל שהרסו את הבתים בצור באהר, שלילת תקציבי תיאטרון אל-מידאן ושוטרי ההגירה שפרצו הבוקר לביתה של אם וילדיה הפיליפינים, מחבר קו דק שבמרכזו העוינות הציונית לכל מי שאינו יהודי

הבוקר שבין ראשון לשני השבוע התחיל עם מאות שוטרים הנכנסים לשכונת צור באהר, בשביל להרוס מבנים ובתים אשר נבנו ברובם בשטחי A ו-B של הרשות הפלסטינית. התירוץ של המדינה היה כי מדובר במבנים הקרובים מדי לגדר הביטחון שישראל בנתה בעצמה. כלומר, הסיבה היא ביטחונית, מה שהספיק למכשירי העוולות מבג"ץ לאשר את הפעולה הנבזית.

שוטרי משטרת ישראל וחייליה מורגלים בהרס ובגירוש של פלסטינים מבתיהם, דבר שזה מכבר היה לשגרה. מול הורים, ילדים וטף בצור באהר, פעלו כוחותינו בנחרצות כדי למלא את ההוראה שניתנה. והרי זה בסדר לבצע פעולות כל עוד הן חוקיות, פעולות שמישהו מלמעלה העביר. אמנם אסור בהחלט להשוות, אבל כך היה באירופה בשנות ה-30 וככה במדינה הציונית. סרטון שהוצג מרגעי פיצוץ אחד הבניינים מאפיין את הבנליות של הרוע באופן מזעזע: חייל ושוטר סופרים אחורה, החייל לוחץ על כפתור המפעיל מרחוק כמות גדולה של חומר נפץ, לאחר הפיצוץ השניים מתחבקים ומחייכים, מתענגים על ההרס, צוהלים לנוכח ההרס של בתי המשפחות, מתמוגגים אל מול האסון הפלסטיני. למקום הצר הזה צמצמה הציונות את האנשים שחיים כאן.


במהלך יום שני התפרסם עוד כי בג"צ דחה את עתירת תיאטרון אל מידאן נגד משרד התרבות, ואישר את שלילת התקציב לתיאטרון. זאת לא רק החלטה מסוכנת ונוראית בפן הבסיסי של סתימת פיות והניסיון של המשת"פית ועושה דברו של המשטר, רגב, לפעול נגד יצירות פלסטיניות וכאלו המציגות קול אחר; זה צעד שמבליט את גישת הווילה בג'ונגל, את השנאה לתרבות הערבית והקול הייחודי שלה. הטרגדיה מתעצמת כשאישה שהוריה עלו ממדינת ערב היא הראשונה לקדם את הדיכוי הזה, להשתיק את הערביות, לחנוק עוד יותר את התרבות הפלסטינית. הכל בשם אדוניה הנערצים, האשכנזים.

ואילו הבוקר (ג') קמנו לפריצה של פקידי רשות האוכלוסין וההגירה לבית משפחה שבו עצרו אמא ואת שני ילדיה. משפחה פיליפינית. גם כאן הם בסך הכול מילאו פקודות, גם כאן זה חוקי. חטאם של האימא והילדים שנולדו בישראל, שהידיים של האימא כבר לא מנקות ועושות את העבודה שישראלים לא עושים. להשאיר אותם במדינת העליונות כאשר האימא לא ממלאה את תפקידה בניקוי או סעד לקשישים, זה כנראה רעיון קיצוני וחסר כל היגיון, היא עוד עלולה לזעם את הגזע.

בין הצחקוק של השוטר והחייל מול הרס הבתים בצור באהר, השלילה של תקציבי תיאטרון אל מידאן, ופקידי ראשות האוכלוסייה וההגירה שאוחזים בידיהם אימא ואת שני ילדיה הפיליפינים, מחבר קו דק שבמרכזו העוינות לכל מי שאינו יהודי. הבוז לשונה, הגירוש של מי שלא זכה להיוולד עם הדם הנכון. אלו פעולות שנועדו לקיים את הרעיון המעוות שבעלי דם אחד שווים יותר מהאחר על פי החוק, ובאופן ממוסד. ואת הדמוקרטיה תחפשו במקום אחר.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.