התנצלות

ד"ר עמוס נוי ואתר העוקץ מבקשים להבהיר ולהדגיש כי המאמר "מכתב לאקדמאים רשלנים וחובבנים" אינו מכוון כלפי ד"ר לויטן
העוקץ

ביום 10.7.17 פורסם מאמר שנכתב על ידי ד"ר עמוס נוי ופורסם כאן באתר העוקץ, באישור עורכותיו. כותרתו של המאמר "מכתב לאקדמאים רשלנים וחובבנים", ובצמוד למאמר פורסמה תמונתו של ד"ר דב לויטן, כאשר על התמונה נרשם באנגלית "נכשל".

ד"ר דב לויטן עוסק זה שנים רבות בפרשת "ילדי תימן הנעלמים". המאמר עסק בביקורת על המחקר האקדמאי העוסק בפרשת "ילדי תימן הנעלמים", תוך שימוש במילים נוקבות כלפי עורכי המחקר.
הצמדת תמונתו של ד"ר לויטן לכותרת המאמר, יכולה להתפרש על ידי הקורא, כי המאמר מכוון באופן ספציפי ואישי לד"ר לויטן, תוך שאנו טוענים כי עבודתו המחקרית של ד"ר לויטן היא עבודה רשלנית, ובלתי מקצועית מבחינה אקדמאית,

אנו – ד"ר עמוס נוי ואתר העוקץ – מבקשים להבהיר ולהדגיש כי המאמר אינו מכוון כלפי ד"ר לויטן, ובהתאם לכך, אין להבין מהפרסום כי עבודתו המחקרית של ד"ר לויטן היא רשלנית או שהוא עצמו רשלן.

ככל שד"ר לויטן נפגע מההקשר שנוצר, לכאורה, בין המאמר לבין תמונתו, אנו מתנצלים בפניו על כך, ומבהירים, כי לצד הזכות לבקר כל עבודה אקדמאית ומחקרית שנערכת על ידי כל אדם, עומדת החובה לשמור על כבודם האישי, האקדמאי והמקצועי של כלל העוסקים במלאכה זו, ובוודאי שהדבר נכון כלפי ד"ר לויטן.

במהלך הליך גישור שהתקיים עם ד"ר לויטן, קיבלנו את עמדתו של ד"ר לויטן כי נפגע מהמאמר ויצירת הקשר בין המאמר לבין תמונתו, ומשכך מצאנו לנכון להביע בפניו את התנצלותנו הכנה על כך, וכן להביא בפני כלל הקוראים של האתר את עמדתנו זו.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. ליאור כהן

    כלומר, אם דב לויטן אינו רשלן ומחקריו, היחידים האקדמאים בנושא זה, מדוייקים ומקצועיים, אז ניתן להסיק- לשיטתכם ולשיטת כל התומכים בחקר היסטורי המבוסס על עובדות ולא על רגשות- שלא התרחשה בישראל חטיפה ממוסדת של ילדי תימן ועדות אחרות. תודה על הבהרה חשובה זו!

  2. ג. אביבי

    בוודאי שדב לויטן אינו רשלן, הוא חרוץ בניסיונותיו המופרכים לסתור אלפי עדויות חיות על חטיפת ילדי תמ"ב. גם מכחישיי החטיפות וגם פרופסור אירווינג מכחיש השואה אינם רשלנים – כמותם הוא אוסף כל תירוץ מגוחך ו"מוכיח" ששואת יהודי אירופה לא ממש התחוללה. אלה ואלה מסתמכים בעיקר על העבודה היסודית שעשו הפושעים שם וכאן – העלמת ראיות מאסיבית.