כל מה שצריך לדעת על פורום קהלת

פירוק המערכות הציבוריות, הפרטת מערכת החינוך והכחדת אוכלוסיות מוחלשות – זה הבסיס האידיאולוגי שהשמרנים בפורום קהלת מזינים בו את מקבלי ההחלטות בישראל. סיכמנו עבורכם את כל הסיבות שבעטיין נודע שמו של הפורום לשמצה
העוקץ

אתמול (א') ביקרו פעילות של תנועת "שוברות קירות" במשרדי פורום קהלת, כדי לבטא אי שביעות רצון מההשפעה ההרסנית שלו על רווחת הציבור ואיכות חייו. למותר לציין כי הביקור לא התקבל באהדה, בלשון המעטה, וכי בפורום קהלת מעדיפים שהציבור לא יכיר את שלל התוכניות האפלות שלו למלחמה בנשים, בעניים, בלהט"בים, בעבודה המאורגנת, בדיור ציבורי ובאופן כללי – בשוויון ובצדק חברתי.

הפורום המכנה עצמו "מכון מחקר ומעשה עצמאי" מתחייב להרחבת חירויות הפרט והעמקת עקרונות השוק החופשי, כאילו שאלה לא עשו מספיק נזק בישראל בעשורים האחרונים.

בחודשים האחרונים, בשל השינויים המשטריים הקרדינליים המתוכננים על ידי קברניטינו, הכול עוסקים ב"פורום קהלת", אבל מה באמת אנחנו יודעים על הגוף הזה? במרוצת השנים פורסמו כאן באתר טקסטים רבים על הניסיונות של פורום קהלת להשפיע על החיים בישראל ועל שיטות הפעולה המפוקפקות של הפורום ושל אנשיו.

אנחנו מזמינות אתכםן לקרוא מבחר מאמרים שייתנו מושג, יחדדו ויבהירו סוגיות שונות שבהן מעורב הגוף שמבקש לשנות את הדמוקרטיה הישראלית מן היסוד, להשריש תפיסות ניאוליברליות ועקרונות ליברטריאנים ימניים ולפגוע בכל האלמנטים של מדינת רווחה שעוד נותרו כאן.

פורום קהלת – צא(י) ולמד(י):


יוסי דהאן | ״פורום קהלת״: איין ראנד בישראל 2016

הדו״ח של ״פורום קהלת״ על התארגנות עובדים בישראל הוא מסמך כלכלי ימני, שנתלה בתאצ׳ר וברייגן על מנת להצדיק תופעות כמו עובדי קבלן, שבירת התארגנויות עובדים ושביתות ורווח כלכלי למעסיקים על חשבון העובדים. אין לו שום עניין בצמצום אי-שוויון או בצדק חברתי.

*

מיכה רחמן | פורום קהלת "חקר" ומצא: משפחות חד הוריות הן עול תקציבי

אילו היו אנשי "פורום קהלת" שוהים אפילו יום אחד בקליניקות המשפטיות המטפלות במשפחות חד הוריות, אולי הם לא היו מפרסמים דו"ח כה מופרך.

*

יוסי דהאן | פורום קהלת: אידיאולוגים שכירים בשירות בעלי הון

ניירות העמדה של פורום קהלת מתאפיינים בדלות ובאיכות אקדמית ירודה, נתונים סלקטיביים, דיון תיאורטי חסר וכשלים לוגיים שמטרתם להוביל לאימוץ מדיניות ימנית קיצונית.

*

יוסי דהאן | התלמיד החרוץ של פורום קהלת

המדיניות שמקדם בנחישות ח"כ שמחה רוטמן נגזרת מהאידיאולוגיה של פורום קהלת ומממניו, אילי הימורים רפובליקניים, שמרנים קיצוניים. השפעתו ניכרת בהצעת החוק שלו המאיימת לחסל את ארגוני העובדים.

*

מיכה רחמן | פורום קהלת נגד הדיור הציבורי

מחקר שטחי שערך פורום קהלת מראה את הבסיס האידיאולוגי שמכתיב את מציאות חייהם הקשה של דיירי ודיירות הדיור הציבורי.

*

ולמי שמעדיפים.ות הסכתים,
פרופ' יוסי דהאן משוחח עם נועה מועלם מהמכון למחשבה ישראלית על פורום קהלת:

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.