• WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.49.37
    אקטיב אגרסיב
    על פועלם הטוב של הלוחמות והלוחמים לשינוי חברתי
  • WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.56.14
    השאלון
    יוצרות ויוצרים מתארחים בסלון הספרותי של העוקץ

אושר החוק להגנת הדם היהודי

במקום לדאוג להחמרת ענישה לכל הגברים האלימים – ללא הבדל דת, מעמד או לאום, עבר אתמול (א') בכנסת חוק גזע טהור שתכליתו לשמר את העליונות היהודית גם בתחום הפגיעה המינית
יונית נעמן ואפרת ג'רופי


קמתן בבוקר והמדינה שלכן לא קיבעה בחוק את הגוף שלכן כנכס לאומי? פצחו בשיר, כל עוד "קול באישה ערווה" לא עבר בקריאה שנייה ושלישית. ואם בערווה עסקינן, זו של הסו-קולד אופוזיציה בכנסת ישראל נחשפה אתמול שוב – כשאפשרה לגרסה הריבונית-יהודית של אחד מחוקי נירנברג לעבור ברוב גדול. נבחרי הציבור המטורפים שלנו אפשרו לתיקון החקיקה "החמרת ענישה בעבירות מין על רקע לאומני" לעבור בכיף שלו ושל הורתו, ח"כ לימור סון הר-מלך, כן, ההיא ששיקרה קבל עם ועדה בגניבת עדות מוויקיפדיה ובהצגתה כעדות של סבתה מהפרהוד בעיראק, הכול כדי להסית נגד ערבים – תודה לעיתונאית תמר קפלנסקי שהבחינה גם בהבדל בין המקור הגנוב לאלתור הגזעני של הר מלך בנאומה הלוהב בכנסת.

"החוק להגנת הדם הגרמני והכבוד הגרמני" קראו לזה אי אז בשנות השלושים של המאה שעברה, והרייכסטאג החליט עליו פה אחד, מתוך הכרה "שטוהר הדם הגרמני הוא תנאי מוקדם להמשך קיומו של העם הגרמני".

את ה"אסור להשוות" ינקנו עם חלב אמנו המולדת, אבל הוא כבר מזמן לא חונק את הגרון כשעולה החשש שמא האור לגויים שאנחנו עומעם, שיותר מרבב דבק בסגוליות של עם הסגולה המתנהג כמו בריון ריבוני על מלא מלא כל הארץ כבודו. והנה, בסוף חודש יולי המהביל, עוברת לה בתמיכת 39 ח"כים ובהתנגדות של שני ח"כים יהודים בלבד (גלעד קריב ועופר כסיף) וחמישה ערבים (עאידה תומא סלימן, אחמד טיבי, ווליד טאהא, ואליד אלהואשלה, אימאן ח'טיב יאסין) הצעת החוק הגזענית שמבהירה לנו הנשים שלהיאנס על ידי גבר יהודי, נגיד מאבטח מסוקס כמו ארז אפרתי, מורה כמו יותם אוקון, סדרתי כמו בני סלע, ארטיסט כמו חנן גולדבלט, נשיא כמו משה קצב, פסיכולוג כמו יובל כרמי או בן עשירים כמו אלון קסטיאל, זה חמור פחות מלהיאנס על ידי ערבי או מבקש מקלט, יהא משלח ידם אשר יהיה. כי כשיהודי פוגע, הטומאה נשארת במשפחה, אבל כשגוי פוגע, הדם היהודי נחשף לטומאה ומכאן להשחתת האומה כולה הדרך קצרה. "החוק להגנת הדם הגרמני והכבוד הגרמני" קראו לזה אי אז בשנות השלושים של המאה שעברה, והרייכסטאג החליט עליו פה אחד, מתוך הכרה "שטוהר הדם הגרמני הוא תנאי מוקדם להמשך קיומו של העם הגרמני". 

בדברי ההסבר המשונים לחוק נכתב: "בשנים האחרונות התעצמה תופעת הטרור הלאומני. מדי יום דיווחים על נשים שהוטרדו מינית על רקע זהותן הדתית. התעצמות התופעה הגיעה למצב שבאזורים שונים בארץ, בצפון, בדרום, ואף בעיר תל אביב, מפחדות נשים לצאת לפעילויות ספורט או לצאת לבדן בשעות הערב. בחוק העונשין נקבע כי העובר עבירה מתוך מניע של גזענות או של עוינות כלפי ציבור מחמת דת או השתייכות לקבוצה דתית דינו כפל העונש. הסדר זה, אינו חל כיום במפורש ביחס להתנהגויות שמהוות הטרדה מינית לפי החוק למניעת הטרדה מינית ומטרתה של הצעת חוק זו לתקן מצב זה".

אולי היה כדאי לעדכן את חברות הכנסת יוליה מלינובסקי ולימור סון הר מלך שהטרור המגדרי גובה קורבנות רבים לאין שיעור מאלה שגובה הטרור הלאומני, וכי נשים מכל רקע, עדה, לאום או מעמד מפחדות להלך לבדן בשעות הערב. הן מפחדות להיפגע, להירצח, והן אכן גם נרצחות במספרים גדולים. הגורם מספר 1 לפגיעה מכל סוג בנשים מכל סוג הוא גברים מכל סוג. אילו היה באמת איכפת למחוקקות הנכבדות מנשים, אולי היו פועלות כדי לקצר במעט את העשור שלקח לכנסת להעביר גרסה חיוורת ביותר של חוק האיזוק האלקטרוני.

יהודים בני מלך
בני מלך בתור לרכבל בחיפה, יולי 2023. צילום באדיבות תמר לזר

למדנו מזמן שכמו בכל פטריארכיה טובה, טוהר הדם של האומה כרוך בטהרת הנשים שהיא כמובן עניין שגברים מחליטים לגביו, נושאים ונותנים עליו. גברים כשומרי הסף של הגזע ועליונותו יחליטו עם מי בנותיהן יתנו אהבים, באילו מועדים ובאילו נסיבות, איך יתחתנו, למה ומתי, האם יורשו להפיל עוברים לא רצויים, איך יכרעו ללדת וכן מי יכול לאנוס אותן כמעט ללא חשש (בני זוג, אבות, אחים, קרובי משפחה אחרים או שכנים), מי יקבל עונש חלקי כשיאנוס אותן (אם תצלחנה את מסכת העינויים הכרוכה בהגשת תלונה ובמשפט) ומי ייתלה על עץ כשרק הציץ לעברן או שנטען שהציץ לעברן, פשוט כי המיניות שלו כל כך בוטה ואלימה ועולה על גדותיה, שזה בורח לו.

בימים שבהם מייבאים לארץ פרות אדומות כדי להקים את בית המקדש השלישי, אך טבעי הוא שנחזור בזמן לפחות עשרות שנים אחורה (אם לא כמה אלפים) ונעלה בזיכרון את סיפורו המפורסם של אמט טיל, הנער השחור, שנחטף ממיטתו בבית דודו במיסיסיפי ונרצח בעינויים אכזריים בהיותו בן 14, לאחר שהואשם על ידי אישה לבנה, קרולין בריאנט, ששרק לעברה בחנות מכולת. כמה עשורים מאוחר יותר, הודתה בריאנט שבדתה מליבה את הסיפור, אבל רוצחיו הלבנים של טיל זוכו מיד לאחר הרצח על ידי חבר מושבעים לבן, וטיל לא זכה לראות את התנועה לזכויות האזרח שקמה באותן שנים ממש ואת ביטול חוקי הגזע וההפרדה הגזעית שהצליחה להשיג.  

הרוב המכריע של קרבנות הלינץ' בארצות הברית בין השנים 1877 ל-1960 היו שחורים. 25% ממקרי הלינץ' בוצעו בגלל אישומים הקשורים לטוהר הגזע – מבט של גבר שחור באישה לבנה, לא כל שכן מגע אסור. כמו שהמקרה של טיל מלמד, בחלק מהמקרים הטומאה לא הייתה ולא נבראה, אלא בראשם הגזעני החולה של המוציאים להורג.     

בקרבנו פועלים זה מכבר ארגונים ממשטרים כמו "להב"ה" ו"יד לאחים", בני הדודים של ארגון "אפרת" שפועל למניעת הפלות. אין לנו מקורות מידע על התוכניות של הר מלך וחבריה או של ח"כ טלי גוטליב הנודעת בחיבתה לאנסים, אבל אפשר להיות בטוחות שהחוק שעבר אתמול הוא מצד אחד עוד ביטוי לקיבוע מציאות ארוכת שנים של הזנחת נשים והפקרה של נפגעות תקיפה מינית ומצד שני הקצנה (מתבקשת, לנוכח השחקנים בזירה) בהשתתת העליונות היהודית במרחב.

ורק כדי לחרב את השמחה עוד קצת, נזכרנו מה קרה ביולי 2019 באיה נאפה שבקפריסין, כש-12 נערים יהודים כשרים נחשדו באונס קבוצתי של צעירה בריטית בת 19. התיק נגדם נסגר והם התקבלו במחיאות כפיים בנמל התעופה בן גוריון. אל תהיו עצובות מדי. משרד התרבות יקצה מיליוני שקלים להופעות בפריפריה, כחלק ממיזם "קול העם" של מרכז זלמן שז"ר. מטרת המיזם היא לחבר בין קצוות החברה הישראלית, ובין המופיעים – תיראו מופתעות – אייל גולן.

איתמר בן גביר, היום יו"ר מפלגת עוצמה יהודית והשר לביטחון לאומי, בהפגנת להב"ה בשנת 2016. צילום: יוסי זמיר, שתיל סטוק
קלון בכנסת
קלון המצביעים בעד והנעדרים מההצבעה על חוק כבוד האומה היהודית, נירנברג גרסת ירושלים 2023
כנראה שיעניין אותך גם: