אין מה לדאוג לחברות הגז

(יוסי דהאן)

כל מי שמודאג מזעקות הקוזק הנגזל, אין מה להיבהל – הגז לא יישאר באדמה וחברות הגז לא הולכות לשום מקום. מה שקורה עכשיו זה משא ומתן על גובה הפיצוי על ביטול סעיף היציבות ששני השלומיאלים, שטייניץ ונתניהו, המייצגים את האינטרסים של החברות, שיצרו את המתווה העקום והמושחת הזה, יזרימו לקופתן. לפני כשנה נזף מבקר המדינה בממשלה על כך שניהלה את המשא ומתן מול החברות מתוך עמדת חולשה, תארו לעצמכם את הפאניקה ואת עמדת המיקוח שבה מצויים השניים עתה לאחר שדייוויד סטובר, נשיא ומנכ"ל נובל אנרג'י הביע אתמול את מורת רוחו כשאמר שהוא "מאוכזב מפסיקת בג"ץ" ושהוא מצפה "שהממשלה תציע פתרון מהיר". השק של סנטה קלאוס שאמור לרצות את סטובר ויצחק תשובה על עוגמת הנפש העמוקה שהסב להן פסק הדין, יכלול מן הסתם כל טוב, כגון הטבות מס מופלגות לתאגידי הגז, "עזרה" כספית מכספי ציבור בפיתוח מאגר לוויתן, ופתרונות משפטיים יצירתיים, שמשרדי עורכי הדין הגדולים ביותר במדינה עובדים עליהם ברגעים אלו, שיבטיחו באופן מוחלט את האינטרסים של חברות הגז לעשור הבא, תוך עקיפת פסיקת בית המשפט העליון.

ועניין נוסף, דבר אחד שלמדתי משנות מאבקים לצדק חברתי, הצד השני לעולם לא נח.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. ליכודניק

    בלי קשר לפסיקת בג"צ ולמתווה הגז בכלל (לבושתי, אחד העיניינים הציבוריים הבולטים בו אין לי דעה מבוססת), נראה שדוקא ""עזרה" כספית מכספי ציבור בפיתוח מאגר לוויתן" הוא פתרון טוב; אולי טוב יותר מהמתוה בו הפיתוח תלוי בחוזים שנובל תסגור (או לא) לייצוא. כמובן, בתמורה להוזלת המחיר לשוק הישראלי.