אן דן דינו סוף על הקטינו

(יוסי דהאן)

ביום 21.09.15 פסק בימ"ש השלום בראשון לציון פיצויים בסך יותר מ-100,000 ₪ לחמישה צעירים ערבים, שבטיסה מאילת דרשה קצינת הביטחון שאחד מהם יירד מהטיסה בתואנת שווא כאילו אסור להטיס חמישה ערבים בטיסה אחת. זאת כדי לפנות מקום לקרוב משפחה של זמר שהיה על המטוס.

השופטת ד"ר איריס סורוקר:

"לפנינו שני ארועים שהתרחשו בו זמנית: הובלתו של מור גדואה למטוס, בה-בעת שאנשי ביטחון מנסים להוציא את אחד התובעים מהטיסה. אין מדובר בצירוף מקרים. למרבה הצער, עובדי ישראייר ועובדי רש"ת שיתפו ביניהם פעולה וניצלו את סמכויותיהם לרעה, כדי להעדיף נוסע פלוני על חשבון בן-מיעוטים. יוזכר שמור גדואה העיד שחזה במו עיניו בשיתוף הפעולה בין פקידת הצ'ק-אין של ישראייר לבין קציני הבטחון של רש"ת (פ' ע' 21 ש' 13-7):

כשהגעתי למטוס, עליתי למטוס ולא מצאו לי כרטיס עם השם שלי, אז שניגש אליי הקצין בטיחות אז הוא אמר לי 'אנחנו דואגים לך, מחפשים להוריד בן דוד' אז אמרתי לו מה זאת אומרת בן דוד, לא הבנתי אותו, הוא אמר לי 'הבני דודים שלנו בתורה, הישמעאלים, מחפשים מישהו להוריד שתעלה במקומו' והוא דיבר עם הפקידה שהיתה שם בדלפק, והם אמרו שיש 2, 3, 5 והיא שאלה מה נגיד, אז הוא אמר שאין אישור בטחוני להעלות את כולם על טיסה אחת ואז אני שומע אותו בקשר 'תבחרו אתם או שאנחנו נעשה אן דן דינו' או משהו כזה.

המסקנה העובדתית העגומה העולה מהתשתית הראייתית היא, כי עובדי הנתבעות פעלו מתוך הפליה פסולה, ובמסווה של "שיקולי בטחון" ניסו להוריד "בן-מיעוטים" מהטיסה, וזאת על מנת לאפשר לנוסע אחר לעלות במקומו.."

(דרך עורך דין דן יקיר, שלכל מי שיש עניין בזכויות אדם מומלץ להצטרף לרשימת האי מייל שלו).

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.