מאזן המוות: אשה אחת ביום

(תמי ריקליס)

בווידאו החדשותי הקצר, המצלמה עוברת באינפורמטיביות על כתם הדם המפושט שעל פני האספלט, עדות יחידה לכך שאכן קרה כאן מקרה ואכן אתמול לפנות בוקר שכבה פה מוטלת ״ללא רוח חיים״ מישהי שבעלה ״רוצץ את גולגולתה״, כמו שהיו אומרים פעם במליציות או שבעצם עדיין אומרים. רק גברים יש בשחזור של הרצח ולא שומעים ממנו דבר, רחשים ולחשושים בלבד. עוברת אורח והאשה החיה היחידה בסיטואציה צועקת ברקע כמו מקהלה טראגית שלמה: ״אתה בן זונה אתה״, אך מישהו מיד מהסה אותה ״ששש״. לפני שמכניסים את הרוצח בחזרה לניידת, מישהו שואל בעייפות שהיא חלק מטקס ״למה הרגת אותה?״, אך נותר חסר מענה.

בינתיים, מאזן המוות של שלושת הימים האחרונים עומד על קורבן אחד ביום: הבוקר אשה באריאל, אתמול הנזכרת מעלה ושלשום אשה שגופתה נמצאה במטע שרוף. אריאל, תל אביב, סמוך לכפר סבא. יותר מוקדם החודש עוד כמה נשים, עם סכינים, חפצים חדים בצווארן, אחת צעירה שנמצאה על כביש 4 וכנראה לא באמת נדרסה למוות, כפי שהרוצח או הרוצחים רצו שיידמה.

הם / לא יירצחו אף פעם / מול ילדיהם הרכים / עם סכין המטבח / המשמשת לבישולים. (מתוך ״נשים״, שיר של תהילה חכימי).

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.