בדיוני התקציב לבו של רה״מ יוצא - למען האפרוחים

(יוסי דהאן)

נתגלו סימני מצפון.

בלילה הארוך של דיוני התקציב, ישב ראש הממשלה וצפה מהצד בקרבות המתנהלים בין הניצים על הסעיפים השונים. הסעיף היחיד בו התערב ראש הממשלה היה סעיף הנוגע לרפורמה בקרטל ענף פטם העופות. רק בנושא זה ביקש נתניהו להוסיף התייחסות משלו לפרוטוקול ישיבת התקציב שכלל 142 עמודים.

בסעיף המדובר ביקש ראש הממשלה "להנחות את מנכ"ל משרדו אלי גרונר לבחון יחד עם מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד ומנכ"ל משרד החקלאות שלמה בן אליהו דרכים לצמצום השמדת אפרוחים ולקידום מחקר שיביא מלכתחילה לצמצום מספר האפרוחים ממין זכר", כך שהצורך בהשמדתם יפחת.

גורמים שנכחו בישיבת הממשלה אמרו כי נתניהו ביקש להוסיף את ההבהרה בנושא לבקשת רעייתו, וכי הנושא קרוב ללבם של שני בני הזוג.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.