בדירה אחת עמידר חושבים שקנו את עולמם

(רותי לביא)

מזל אראמי וששת ילדיה המתינו שנים לקורת גג קבועה ובטוחה. במשך שנה ניהלה מזל עם חברותיה לצוות הדיור הציבורי, נאבקות דיור אף הן, מלחמה. מלחמה על קבלת דירה שהיתה בעירה, אך עמידר ומשרד השיכון סירבו לתת לה אותה, למרות זכאותה. כנראה שזממו למכור אותה בשוק החופשי, כפי שעשו עם דירות ריקות חדשות אחרות. נאבקות הדיור הציבורי פלשו לעמידר, כדי לזעוק על זכויותיהן. הן הפגינו ואף הקימו, יחד עם מזל אראמי, אוהל ממתינות ליד אותה דירה שעמדה ריקה.

מזל אראמי זכתה לבסוף לקבל דירה זו, גם בזכות התגייסותה של קרן נויבך למאבק ותמיכתה של ח”כ אורלי לוי. עכשיו, כשהיא נכנסה סוף-סוף לדירה, מעיזים מנהלי עמידר להציג זאת כפרי עבודתם שלהם! כנראה שבאמת אין להם אלוהים. את אלפי הממתינות האחרות שעדיין לא זכו לקורת גג הם לא רואים. בדירה אחת הם חושבים שקנו את עולמם.

לכך קוראים שיא החוצפה. ויש לנו בשורה לאותם מנהלים: כל שמותר לכם להגיד הוא תודה לכן נאבקות יקרות שהכרחתן אותנו, במאבק בלתי פוסק, לעשות את עבודתנו. והמאבק הזה נמשך ולא ייפסק עד שלא תהיה אפילו ממתינה אחת ברחוב.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.