בזמן שהבנקאים שלנו מתלוננים, עשירי ניו יורק מנסים לקחת אחריות

(יוסי דהאן)

בעוד שכאן מנהלי בנקים בוכים על מר גורלם בעקבות החלטת ועדת הכספים להציב תקרה לשכר המיליונים שלהם, ודובריהם בתקשורת מאיימים שהבורסה תקרוס, יותר מ-40 מיליונרים החיים במדינת ניו יורק פנו במכתב פתוח למושל המדינה אנדרו קומו בדרישה להעלות את המיסים לעשירים, במסגרת מה שהם מכנים "תכנית האחוזון העליון למס הוגן". בפנייה הם כותבים:

״כניו יורקרים שתרמו ונהנו מהחיוניות הכלכלית של מדינתנו, יש לנו את היכולת וגם את האחריות לשלם את חלקנו הצודק […] אנו מאד מודאגים מכך שכל כך הרבה ניו יורקרים נאבקים כלכלית, ושהתשתיות במדינה זקוקות להשקעה באופן דחוף… ההשקעה בתשתיות הפיסיות והאנושיות ישתלמו כיוון שהם ייצרו משרות חדשות וכוח עבודה בעל כישורים מתאימים, כמו גם הפחתה באי השוויון הקיצוני הקיים במדינתנו".

המכתב הוא פרי יוזמה משותפת של The Fiscal Policy Institute. מכון מחקר בעל אוריינטציה שמאלית, ופרויקט Responsible Wealth Project, רשת של מאות אמריקאים עשירים התומכים ב"מסים הוגנים ואחריות תאגידית".

יצחק תשובה, עידן עופר ושרי אריסון עובדים בימים אלה על מכתב דומה מקביל.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.