בית המשפט קבע שרמי לוי שיקר והפר זכויות עובדים

(יוסי דהאן)

עדכון בעניין טייקון המזון ומדליק המשואה החברתי רמי לוי ושבירת השביתה של 180 עובדיו ב"ביכורי השקמה". כזכור רמי לוי טען בשידור חי בערוץ 10, שהכתב אבי עמית משקר, כאשר הוא טוען שהוא, רמי לוי, פוגע בזכות ההתארגנות של העובדים. לוי טען שהוא סוגר את המפעל לא בשל התארגנות העובדים אלא בגלל שיקולים כלכליים.

היום קבע שופט בית הדין לעבודה בבאר שבע יוחנן כהן שמי שבעצם שיקר בעניין זה הם לא אבי עמית והעובדים אלא רמי לוי. בהחלטת של בית המשפט, המתפרסת על פני 32 עמודים, קובע השופט שרמי לוי הפר זכויות חוקיות בסיסיות של העובדים.

"שוכנענו שהמשיבה (החברה בבעלות רמי לוי) פגעה בזכות ההתארגנות של העובדים באופן זה שהכניסה למפעלה עובדים חלופיים אשר באו לעבוד במקום העובדים החלופיים", כלומר העסקת עובדי קבלן על ידי רמי לוי מנוגדת לחוק.

השופט מוסיף "החברה נקטה פעולות הפוגעות בזכות ההתארגנות של העובדים" בין היתר כאשר זימנה לשימוע את חברי ועד העובדים נורית אמיתי ועופר שחר. שההחלטה של רמי לוי לסגור את "ביכורי השקמה" ולהעביר את הפעילות שלה לחברת האם של רמי לוי "נבעה ממניעים זרים, הקשורים להתאגדות העובדים".

לבקשת עורכי הדין אלעד מורג ואורית לרך שעשו עבודה משובחת, בית הדין הוציא צו זמני שמונע את העסקת עובדי הקבלן במקום העובדים השובתים, הצו מונע מרמי לוי גם לפגוע בארגון העובדים ובחברי הוועד והשופט שלח את הצדדים לדון בתום לב על כריתת הסכם קיבוצי. לצערי ממעקב אחר התנהלותו של פורע החוק רמי לוי, אני מתקשה לראות אותו מנהל בתום לב משא ומתן וחותם הסכם קיבוצי עם העובדים, אלא אם כן הלחץ הציבורי אולי יצליח לגרום לו להאמין שהנזק בסגירת המפעל גדולה מהתועלת.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.