במפלגת העבודה לא אוהבים הליכים תקינים

(זהר אלמקייס)

"זה לא המקום. אתה מבייש אותנו. אל תכבס את זה בסיעה. יש לך טלפונים שלנו. אם יש בעיות דבר אתנו".

"אתה לא פנית אלי. אתה עושה דווקא ורוצה לבזות אותנו כדי שישמעו על זה. אני לא אתן לתרבות הקלוקלת שאתה מנסה להביא להיות פה".

הציטוטים שלהלן אמנם נשמעים כמו ציטוטים מסרט על מאפיה מעט רופסת, אבל אלו דווקא מזכ״ל מפלגת העבודה חיליק בר ויו״ר האופוזיציה יצחק הרצוג, בהתאמה, בתגובה בלתי עניינית בעליל לח״כ יוסי יונה, שביקש – למרבה הזעזוע – לקיים דיון בסיעה בהצעתו של הרצוג להגדיל את מספר הצירים בועידה באופן שיכלול הליך בחירות תקין. בקשה סבירה במפלגה השואפת לשקיפות, לכל הדעות. ובכן, לא לדעת הרצוג. פעילי המפלגה מחו, ח״כ יוסי יונה ייצג אותם במכתב שהפיץ לחברי הסיעה, ח״כ רוזנטל מחה, לבני עשתה יציאה דרמטית. הרוב – שתקו.

ההתנהלות הבלתי-דמוקרטית בעליל במפלגת העבודה היא מענה הולם לכל אלו שטענו שאם רק השמאל ״הקיצוני״ יתכופף, הפעם הזאת, וישים פתק להרצוג בקלפי, באמת שיהיה בסדר. שוב מתחוור, בפעם המי יודע כמה, שאין מדובר בשמאל אמיתי, שקוף, דמוקרטי, אלא בעוד מאפיה. מעט רופסת. לא מפתיע, ובכל זאת חבל, שאיננו שומעים אמירות חריפות מראשי האופוזיציה כשילדים בני 18 נעצרים על פוסטים בפייסבוק, כשעצירים מנהליים שובתים רעב כמעט למוות וכשהממשלה מעודדת אזרחים לאלימות בלתי מרוסנת. כנראה שבשביל לשמוע אמירות כאלה צריך, פשוט מאוד – לבקש שקיפות.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.