בתי כלא פרטיים למהגרים בארה"ב - מרד אסירים

(יוסי לוס)

ביום ששי האחרון פרץ מרד אסירים בכלא פרטי בטקסס שבו מרצים את עונשם 2,800 אסירים – הדיווח במגזין דה ניישן. קשה לדעת בדיוק מה קרה שם מעבר להודעות הרשמיות. זהו כלא שאסיריו הם מהגרים שעברו עבירות סמים קלות או ניסו להיכנס שוב לארה"ב בלי אישור. ממשל אובמה הוא זה שהחל לכלוא מהגרים אלה כעונש לפני גירושם מארה"ב ומספרם מגיע כבר ל-25,000. תנאי הכליאה מחפירים ומעוררים מרידות כאלה מעת לעת. בתי כלא אלה שמכונים "shadow prisons" מנוהלים על ידי חברות פרטיות ידועות לשמצה ומיועדים אך ורק למהגרים או יותר נכון מיועדים להעברת מיליארדים של דולרים מכספי המסים לחברות פרטיות. טקסס היא המדינה עם מספר בתי כלא הפרטיים הגבוה ביותר בארה"ב.

ובינתיים, רפובליקנים ודמוקרטים משתפים פעולה מתוך תפיסות שונות כדי להקטין את מפלצת הכליאה שהתפתחה בעשורים האחרונים בארה"ב והביאה לצפיפות יתר בבתי הכלא כמו גם הפכה את ארה"ב למובילה בעולם במספר אסירים יחסית לגודל האוכלוסייה. הדבר נכון במיוחד באזור הדרום שבו אחוז האסירים גבוה אף יותר מהממוצע האמריקאי. בנוסף, בגלל האחוז הגבוה יחסי של תושבים שחורים במדינות הדרום, הפערים הגזעיים במערכת המשפט והכליאה מורגשים עוד יותר במדינות אלה.

עוד על בתי כלא בהעוקץ

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.