הגלולה המרה של היום שאחרי יום האישה

(זהר אלמקייס)ֿ

מתישהו עשיתי טעות מרה ונתתי לעיתון ״הארץ״ את המייל שלי. היום קיבלתי הצעה מפתה ל״טיפול מיצוק וחידוש קולגן במתנה״, שמבטיח לרענן אותנו הנשים, לסלק את מה שגורם לנו ״להיראות יותר מבוגרות ממה שאנחנו מרגישות״.

ובכן, עיתון הארץ, אני מרגישה יותר מבוגרת ממה שאני נראית. אני מרגישה יותר מבוגרת ממה שאני נראית, כי אני בת 28, אבל נדמה שאני נלחמת בכם ובמנוולים כמוכם כבר מאות שנים. כי מגיל אפס אני מסבירה בסבלנות של מורה ביסודי לאלוהים יודע כמה נהגים, מרצים, רופאים (ורופאות) וסתם גברים אקראיים ברחוב איך להתנהג ושהגוף שלי הוא לא עניינם. 

השורה התחתונה כאן בנאלית: תעופו ממני.

היא בנאלית, אבל אנחנו נמשיך להגיד אותה, לכל מי שצריך, מתי שרק צריך. מי שלא יבין ככה – יבין גם אחרת. אני מזמינה אתכם להזריק קצת קולגן לגישה הישנה והעבשה שלכם. תבינו, הזמן שלכם נגמר.

הארץ

 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.