ההתקרנפות של ירון דקל, מפקד גל״צ

(יוסי דהאן)

אז האופורטוניזם וההתקרנפות של ירון דקל השתלמו לו. לאחר ארבע שנים כמפקד גלי צה"ל זכה דקל בהארכה של שנה נוספת. זה לא היה קל. המפקד השקיע מאמצים רבים על מנת לזכות בתוספת הכהונה שזה סוד הצלחתה. תצהיר כי "התקשורת בועתית – חייבים להכניס לשם יותר ימניים" ותקפיד להישבע את שבועת הנאמנות לימין "התקשורת שמאלנית", ועשה מעשה ארי שביט בהצהירך שהביקורת על נתניהו בתקשורת היא "רדיפה אישית". תפסול שירים (יזהר אשדות "עניין של הרגל") בטענה הבנטית ש"השיר מבזה את חיילי צה"ל", ורוץ להוציא הודעה לתקשורת לפני שאתה מודיע כל כך לזמר ההמום. ועל מנת להוכיח שאתה חייל נאמן בשירות הצנזורה הפוליטית תייצר רשימת אנשי שמאל שכניסתם לתחנה אסורה, הכוללת את אורי אבנרי, זאב שטרנהל ואנשי אקדמיה ערבים ישראליים (צנזורה שבעקבותיה יודיע העורך והשדר דורי מנור על פרישתו מהתחנה), ולמען הסר כל ספק אידאולוגי בקשר לנאמנותך תדיח חייל צעיר המשרת בתחנה, ניב ורובל, על כך שהעז לכתוב מאמר בעיתון המבקר את אנשי תג מחיר והציונות הדתית. וכן, גם המשך להזרים לתחנה אנשי ימין על מנת להלבין את כתם השמאלנות שדבק בה. ואם בלובן עסקינן, תקפיד לדאוג על שמירת חלוקת העבודה העדתית בין נהגי הניידת המזרחים לבין השדרים האשכנזים, בין אלה המתגוררים על גדות הירקון לבין אלה הרחוקים מהפריפריה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. ליכודניק

  איני יודע מי השדרים, אבל בחודשיים האחרונים גלגלצ דוקא משמיעה הרבה מזרחית.

 2. אסף ליברמן

  מה זה הטקסט השטחי והרדוד הזה?
  העוקץ לא היה פעם זירה למאמרים רציניים ומנומקים?
  ככה לזרוק לאוויר "שמירת חלוקת העבודה העדתית" בלי לפרט, להוכיח, להציג טיעונים?
  אתה באמת יודע איפה השדרים גרים או שאתה מנחש? (רמז לקוראים: הכותב מנחש)
  שאר הדוגמאות הן כותרות לא מנומקות המבוססות על שמועות שבכלי-תקשורת אמיתי היו שולחים את הכתב לעמול קצת לפני שהוא זוכה שיראו פומבי.

  1. ג. אביבי

   ירון דקל אכן גזען אנטי מזרחי.
   בהיותו מגיש אקטואליה ברדיו לפני צאתו לחו"ל (ככתב טלוויזיה), הוא נהג לאיים אנשי ציבור מזרחים. הוא איים על השר לשעבר דוד לוי בשידור חי לבל יעז להזכיר את קפוח המזרחים בישראל או לרמוז על כך פן יבולע לו. הוא הפנה את איומיו בעצם לכל איש ציבור מזרחי ונגד כל מזרחי שמזכיר את שלטון ההגמוניה האשכנזית בישראל. אכן מדובר בפוליטרוק גזעני הפועל להנצחת ההגמוניה הלבנה (על הימינים וה"שמאלנים" שלה) בישראל, המוסווה כעיתונאי.
   מי שתוקף כאן את כותב המאמר מונע מאותם דחפים גזעניים מבחילים.