המחנה הציוני והמחנה היהודי חוברים יחד לשוד כספי הציבור ולתמיכה באפליה

(יוסי דהאן)

כצפוי, ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה את הצעת החוק של חבר הכנסת יוסי יונה (המחנה הציוני) לבטל את ועדות הקבלה ביישובים קהילתיים, ועדות הנוקטות אפליה נגד מועמדים המבקשים להתקבל אליהם על בסיס גיל ומוגבלויות, כמו גם מועמדים מהקהילה הלהט"בית, יוצאי אתיופיה, יוצאי מדינות חבר העמים, ומזרחים. חבר הכנסת איתן ברושי (נציג התנועה הקיבוצית המשוריין ב"מחנה הציוני") בעל ברית ושותף של אנשי "המחנה היהודי" לשוד כספי הציבור וחלוקת השלל באמצעות החטיבה להתיישבות (גוף שהמשנה ליועץ המשפטי לממשלה עורכת הדין דינה זילבר כינתה "אזור דמדומים ממשלי" וקראה להפסיק את תקצובו) – גייס לטובת העניין את שרי "המחנה היהודי", מחנה שהיסטוריית האפליה שלו מרשימה לא פחות, שלא נטשו את חברם לדרך ברושי.

אגב אמירתו של נציג נוסף של ההתיישבות העובדת, ניר מאיר מזכ"ל התנועה הקיבוצית, כי "הקשת הדמוקרטית המזרחית כרתה ברית עם החמאס" – אתמול התקיימה מסיבה של בעלי הברית של החמאס. היה כיף והתרגשות גדולה לפגוש בעלי ברית ותיקים וחדשים, איסמעיל הנייה הודיע שלצערו נבצר ממנו להגיע.

 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.