העדויות של ״שוברים שתיקה״ והפנים שנותרו מחוץ לפריים

(זהר אלמקייס)

ואז ראיתי עשרות סרטונים של חיילים וחיילות ב״שוברים שתיקה״, מספרים על דברים. חלק מהדברים בנאליים, חלק מחרידים, חלק מהזמן החיילים מגנים על אדם אחר שהיה בסיטואציה, או על המדיניות. והם יושבים שם, על רקע הספרים, או ארון המטבח, או קערת הפירות, ומעט מאד מהם בוכים או נשברים, והרבה מהם בוהים אל תוך החלל הריק, חיוך כמעט חלומי על הפנים שלהם. ולהוא יש ש׳ שורקת קטנה שנכנסת ללב וההוא דומה לאיזה ילד שחיבבת פעם, ובכל זאת כמעט כולם היו זרים לי מאד. אני לא יודעת מה אלו ראשי התיבות האלו שהם חוזרים ואומרים, ואיך אוכלים את הפירות. ואין לי הרבה אמפתיה בלב, אני חייבת להודות, אם כי אני מעריכה את המעשה וחושבת שהוא חשוב, אם מישהו שואל אותי. וכמו תמיד קורה כאן שהפנים האלו של האנשים האלו הם מה שחשוב ומה שאנחנו מתווכחים עליו, בשמאל ומחוצה לו, והפנים ההם, של האנשים ההם, נותרים עלומים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. שבתאי לוי

    משה פייגלין, מעריצו של היטלר, שכינהו :"גאון צבאי, הנהיג משטר מופת", סבל מאוד מהשמצות וגינויים נגד משטר המופת שהנהיג, ודיכא באכזריות את מתנגדיו. על מדינת ישראל בעלת המשטר הדמוקרטי למופת, לנהוג כמותו.
    שבתאי לוי.