הצנטרום של הפיילה התקשורתית

(יוסי דהאן)

במהדורת החדשות הערב מואב ורדי, הפרשן המדיני של ערוץ 10, יצא בנאום תקיף והחלטי להגנת מייקל אורן, ובן כספית מחרה אחריו. ורדי אומר "מייקל אורן הוא היסטוריון רציני, היה שגריר ארבע שנים בוושינגטון ואיש לא מפקפק בזה שהוא דובר אמת". וכספית מוסיף "הוא היה בצנטרום של הפיילה".

אפשר כנראה לומר על השגריר לשעבר דברים רבים, אולם דובר אמת אינו אחד מהם.

כזכור, אורן המקדם את ספרו החדש, כתב השבוע מאמר חריף ב"וול סטריט ג'ורנל" נגד הנשיא האמריקאי שבו טען שאובמה נטש את ישראל בכוונה, וכי "הנשיא האמריקאי העדיף להרחיק את עצמו מישראל מרגע שנכנס לתפקידו".

אלא, כפי שנכתב כאן השבוע, לפני שנתיים, עם סיום כהונתו בוושינגטון, אמר אורן, בראיון ל"הארץ", "אני יכול לומר לך בוודאות… אובמה הוא ידיד אמת והוא איש רציני ביותר ואסור לזלזל בו ובנחישות שלו", והוסיף שבמהלך שנות כהונתו בוושינגטון, נתניהו, אובמה והוא עבדו כבני ברית.

חיפוש קצר בגוגל היה מונע משני הפרשנים הללו, היושבים בצנטרום של הפיילה התקשורתית הישראלית, את הברבור המחניף והמביך.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.