הרצאה מרתקת של שר האוצר היווני לשעבר - עכשיו בעברית

(יוסי דהאן)

באדיבות האוניברסיטה הפתוחה תורגמה לעברית הרצאת TED של יאניס ורופאקיס, לשעבר שר האוצר היווני. בזמן קצר ורואפקיס מדבר טלגרפית על הקניבליזם של הקפיטליזם הטורף את הדמוקרטיה, על הדמיון בין השליטים האנטי דמוקרטים היושבים בסינגפור, בייג'ינג ובריסל, ואיך מכפיפים בחזרה את הכלכלה לדמוקרטיה, לפני שהקפיטליזם המכיל מנגנון של השמדה עצמית קורס איתנו, ומדוע הוא מרקסיסט, ליברטריאן, וקיינסיאני. למרות ייצוג בעייתי של ג'ון סטיוארט מיל, המוצג כנבל (מיל, למרות עמדתו על הגבלת זכות ההצבעה, היה דווקא אחד מההוגים הראשונים שניסח חזון של דמוקרטיה תעשייתית, עניין שורופאקיס מנסה לקדם בהרצאה) והרומנטיזציה שלו את הדמוקרטיה האתונאית – ההרצאה והראיון הקצר שאחריה מעניינים לצפייה.

 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.