השר משה כחלון מתחיל ברגל שמאל

(יוסי דהאן)

השר משה כחלון מתחיל ברגל שמאל. הבוקר אני קורא שהוא מינה את אביגדור יצחקי לראש מטה הדיור במשרד האוצר. לא בדיוק הבשורה לה מצפים מחוסרי הדיור, דיירי הדיור הציבורי, הזוגות הצעירים והמשפחות הנאנקות תחת עול דמי השכירות.

אביגדור יצחקי, שירת מספר שנים כמנכ"ל משרד ראש הממשלה. הוא היה אחד התומכים הגדולים בעסקת הפשרת קרקעות המלח בעתלית ובאילת. פרשת שחיתות שבגינה הורשע בין היתר, דני דנקנר בשלוש עבירות של מתן שוחד, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד. יצחקי, כמו הבוס שלו אהודאולמרט, דחף בהתלהבות את המיזם העברייני הזה, הוא טען שהעסקה הפנטסטית הזו "תרים את ענף הבניה" ו"תתרום לאינטרס הציבורי", אני מקווה שבתפקידו החדש הוא לא מתכון לפתור את בעיית הדיור בכך שהוא ירים את ענף הבניה ויתרום לאינטרס הציבורי בקידום עסקאות דומות לאדמות המלח בעתלית.

לראש מטה הדיור החדש, יש גם דעה נחרצת על המצב החברתי בישראל, יצחקי פיתח מתודה מדעית ייחודית למדידת העוני בישראל. יצחקי סבור שבעיית העוני מנופחת ללא הצדקה. "איזה עוני? " אומר יצחקי, "איך מודדים עוני? אף אחד לא יודע. בואו ניקח למשל את הנתון הזה, כל נוסע ישראלי שעובר בדיוטי-פרי מוציא שם בממוצע סכום של 90 דולר. המדינה הבאה אחרינו היא הולנד. בדיוטי-פרי באמסטרדם מוציא כל הולנדי שטס בממוצע 29 דולר. אתם מבינים את זה? זה אומר שבאמת נורא רע במדינה הזאת, ממש זוועה".

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. ליכודניק

    דווקא בעינין הדיוטי-פרי יש קייס מסוים.
    הרי העיסוק התקשורתי מאז 2011 אינו ב-"משבר דיור" סתם אלא ב-"משבר הדיור של מעמד הביניים": מחירן הגבוה של דירות במפרט גבוה, בסביבה טובה, עם תחבורה נוחה לת"א.

    והנה, אותו מעמד ביניים שלא מצליח לקנות דירה ומוחה על מחירי השכירות החונקים- טס כמו משוגע לחו"ל.

    בוודאי שיש גם משבר נוסף, של מי שלא עומד אפילו בתשלומי השכירות- אבל בו ממילא לא עוסקים.