חולדאי מוחה על חוק סימון העמותות

(יוסי דהאן)

הייתי בטוח שלעולם לא יצליחו להוציא ממני מילה טובה, גם לא לאחר לילות ארוכים ללא שינה במרתפי השב"כ, על ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי. טעיתי. אתמול הופיע ראש העיר לטקס הענקת פרס סוקולוב לעיתונות (לקרן נויבך, אילנה דיין, גידי וייץ, עמוס הראל ושלמה כהן) כשהוא עונד תג שעליו נכתב "גם אני אזרח של מדינה המקבלת מימון ממדינות זרות", כמחאה על חוק הסימון.

הפעולה של חולדאי היא פעולה אחת מבין שלל פעולות רבות אפשריות שחייבים לנקוט נגד מסע הרדיפה וההסתה של "אם תרצו" ושליחיהם בממשלה ובכנסת.

והערה על שם החוק: יש לכנות את החוק ״חוק הסימון״ כיוון שזו משמעותו. הביטוי הניטרלי-ביורוקרטי המכובס "חוק העמותות" נועד להסתיר את כוונת יוזמי החוק ותכלית החוק, שמטרתו לסמן ולרדוף ארגוני חברה אזרחית דמוקרטיים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.