חוש ההומור הדק של נפתלי בנט

(יוסי דהאן)

שר החינוך נפתלי בנט ניחן בחוש הומור דק שלא קל להבחין בו. בעוד הוא גורם לפיטוריו של המדען הראשי של המשרד, פרופ' עמי וולנסקי, על רקע ניסיונו של וולנסקי לקדם מדד לבחינה וטיפול בגזענות בקרב התלמידים במערכת החינוך, הוא מכריז בתכנית העבודה של המשרד, אותה יציג הבוקר בישיבת הממשלה, שיעד מרכזי של המשרד בשנים הקרובות יהיה קידום סובלנות כלפי האחר והשונה. תחת הסעיף למידה משמעותית כתוב שהמשרד יקדם במרץ את החזרתו של החינוך המקצועי והטכנולוגי, למידה שמשמעותה היא הפיכת תלמידים ערבים ומזרחים לפרולטריון. ועל מנת שנהיה בטוחים שאף ילד לא יגדל כאן חלילה ללא תחושת קורבן ובהיעדר מוטיבציה להקריב את חייו למען המבצע הצבאי המיותר הבא, או להתגייס להמשך משימות שיטור שיגנו על יישובים בהם מתגורר בעיקר קהל בוחריו של השר, יוגדל מספר התלמידים המשתתפים במסע לפולין ויוגדל מספר בתי הספר שמתקיימת בהם פעילות הכנה לצה"ל.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.