חמש עם רפי רשף: סרט מלחמה

(תמי ריקליס)

כבוד לבנאדם הזה שהצליח לעמוד בחקירה הצולבת של רפי רשף, דובר המשטרה.

אבל אתה לא מאמין שהם התכוונו להיכנס, נכון? הוא צולף בנהמה סמכותית. אבל אתה לא מאמין שהאנשים בהלוויה היו תמימים? אבל אתה לא מאמין שהשוטרים משקרים? אבל מספיק קומץ, אתה יודע… אבל אבל אבל, כנגד האיש הזה שמסביר לו שהנוכחים התחבאו מאחורי מצבות בית הקברות אחרי שהיס״מניקים הגיעו ופוצצו מאות אנשים בגז.

אירוע קשה, אדם נהרג, פצועים. אבל התוכנית לא טורחת להביא דובר מטעם המשטרה לעימות, כי כאמור יש מי שידברר. כל מה שהמשטרה אומרת זו אמת לאמיתה ותיאור מדויק של האירועים. אמונה עיוורת.

סיטואציה ממש דומה היתה הבוקר בין ג'ודי ניר מוזס שלום לאחמד טיבי וממש ברגעים אלה בין ירון לונדון לעטא אבו מדיעם, מ"מ ראש עיריית רהט. לא יודעת למה זה מדהים אותי כל פעם מחדש איך ערבים ובדווים (ולא רק הם) תמיד חשודים וצריכים להצדיק את עצמם לדעת בזירות תקשורתיות. סרט מלחמה זה אנדרסטייטמנט.

unnamed

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.