יאיר לפיד קפיטליסט עם חמלה

(יוסי דהאן)

יאיר לפיד ומפלגתו "יש עתיד" עושים מעשה חיים רמון, הם מתארגנים על מנת להתמודד כסיעה בהסתדרות. לפיד הוא אחד האויבים המרים של התארגנות עובדים בישראל. צריך להזכיר שלפיד ומפלגתו התנגדו להצעת החוק להעסקה ישירה של עובדי קבלן במגזר הציבורי, הצעה שרוב חברי הכנסת תמכו בה.

עמיר פרץ סיפר לא מזמן שכאשר תקף את לפיד בחריפות על עמדתו בעניין זה, לפיד נעלב ושאל מדוע הוא תוקף אותו בחריפות כזו, הוא צריך להבין, אמר לפיד לפרץ, שהוא "לא סוציאליסט אלא קפיטליסט עם חמלה".

אז הקפיטליסטים בעלי החמלה נכנסים לארגון העובדים וכמו רמון, הם מתכוונים לשנות מבפנים, ובדרך גם לזכות בתקציבים ומשרות שימומנו מדמי החבר ודמי הטיפול הארגוני מקצועי שמנכים משכרם של עובדי הקבלן לארגון.

 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. ליכודניק

    מעניין מאוד. יש עתיד זו מפלגה של עשירונים 8-10, סטייל צור יצחק, סביון, שוהם, מושבים מבוססים והמצפים בגליל. לא נשמע לי כמו פוטנציאל טוב להגיע למשהו בהסתדרות. אולי רק לגזור קופון מקולות של מנהלים בכירים שהם גם חברי הסתדרות, ויטרחו להגיע להצביע.

    ניתוח הצבעה לפי יישוב:
    http://www.haaretz.co.il/news/elections/1.2593032

    אפשר למיין לפי מפלגה ולראות מי הובילה איפה.