כחלון נזכר בשכונת הארגזים - התפתחויות חדשות

(יוסי דהאן)

עדכון בעניין שכונת הארגזים:

אתמול החליטה ועדת השרים לענייני חקיקה לדחות את ההחלטה בעניין הצעת החוק של דוד אמסלם ויוסי יונה בשבוע. שר האוצר, משה כחלון, שכנע את דוד אמסלם לדחות את ההצעה בשבוע, כאשר במהלכו אמורה להתקיים פגישה בין השר או נציגיו לבין תושבי השכונה. צריך להזכיר כי הנציג המרכזי של שר האוצר במשא ומתן עם תושבי השכונה הוא ראש מטה הדיור שלו, אביגדור יצחקי, ששימש עד לפני זמן לא רב כמנכ"ל משרד הלוביסטים עמיר-גורן ועסק במרץ בקידום עסקי הגז של לקוחו יצחק תשובה.

תשובה – יחד עם הקבלן ישעיהו חכשורי – הם הקבלנים להם מכר ראש עיריית תל אביב רון חולדאי חלק מהשכונה. תמורת פינוי התושבים מבתיהם הם זכו ברישיון לבנייה של יחידות מגורים בקרקע היקרה של השכונה. למרות ההסכם עם חבר הכנסת דוד אמסלם, חבר הכנסת יוסי יונה מתכונן להעלות ביום רביעי הקרוב את הצעת החוק בכנסת. לדעתי הדרך היחידה לקדם את הצעת החוק, המציעה להעניק דיור חלופי לכל דייר מפונה המתגורר בשכונה לפני חודש ספטמבר 1999, היא להפעיל לחץ על השר כחלון. השר וראש מטה הדיוור שלו שבויים בשלל ניגוד אינטרסים. השר לא גילה עד עתה שום עניין בתושבי השכונה עד שהבין שההתנגדות לפינוי עלולה לגרום לו נזק פוליטי.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.