כי אני לדוגמא סוגדת לזוג אשכים מזהב

בעקבות הסרטון שהופץ בבתי הספר הממלכתיים שהשווה את החילונים לערבה – לא משום יופיה ועדינותה כי אם בשל שיוך שיכול לכווץ ולהשפיל מבוגרים וילדים כאחד – משום שאין בה לא טעם ולא ריח

מאת נריה פלדש

הדת עשויה להיות עניין מכעיס כשרוצים להכניס אותה עמוק עם אצבע מיובלת לתוך ליבנו, לתקוע אותה בכוח דרך העור העדין שנמתח מעל אזור הצלעות ובית הלב ולחנוק זרימת דם חופשית.

הלב שלי התכווץ כשקראתי שבבתי ספר ממלכתיים הציגו לילדים סרטון שבו הם מושווים לערבה, לא על שום היותה יפה ועדינה ארוכת עלים ושיער, מלחכת את פני המים או משום שבתנודותיה היא עשויה להשרות שלווה על המתבונן בה מקרוב ולאורך זמן, כי אם באבחת הסבר שיכול לכווץ ולהשפיל מבוגרים וילדים כאחד- משום שאין בה טעם ולא ריח, והכוונה אליכם, בני חילונים.

הדת היא עניין מכעיס כשהיא מחלקת בין אנשים ועושה בהם קטגוריות ואפיונים שחוטאים למהות האדם. זו גזענות בסיסית, לקטלג אנשים לפי תכונות מטופשות שמיוחסות לצמחים על ידי בני אדם. וזו גם ממש ירידה ברמה… פעם השוו יהודים לחיות בעלות תודעה: עכברים, עכברושים – יצורים עם זנב ומלאי מחלות. לפחות אפשר להתנחם בכך שעם הערבה אפשר להצליף היטב.

לא הייתי מזמנת את אותו איש ערל לב שהגה את הסרטון והפיץ אותו ברחבי בתי הספר הממלכתיים לחבק ולנשק את ילדי כדי שיבין עד כמה הוא טועה, הייתי מזמינה אותו לדו-קרב מולי ונראה מי חכם ומתוק יותר.

אני, לדוגמא, נוהגת לסגוד מדי יום לזוג אשכים מזהב, מעשה ידי אמן, המתנודדים מעלי במעגלים ככל שתפילותי רמות וכנות יותר. שכניי לא יודעים על הפולחן שלי ומעולם לא ניסיתי לכפות עליהם את אמונתי, שהיא לדידי אמיתית וטהורה, או את אור הגאולה המשתקף מדי ערב בזוג חפצי הזהב אשר לי. כמו כן, אין לי כוונה להפריע לשכנתי לסגוד לאנפה היפה ארוכת האברות או לשכני לטפח את גלריית המכוניות התלויה בביתו. האם זה מטופש? ביותר! אבל הוא בחור נחמד וזה לא ענייני כיצד ובאיזו תדירות הוא ממרק את הטרנטה שלו מול הבית, בחיבה וביסודיות ראויות להערצה.

הסירו מעלי ומעל ילדיי ומעל כל מי שרוצה לחיות את אמונתו באשכי זהב, בחתול עם דג קשקש, מצדי. מה לכם כי תתערבו בנפשותינו? תנו לי להיות חופשית באמונתי ובתפישת חיי, תנו לי להנות מכל מה שאחפוץ, גם אם אין לי זיקה ל או חפץ במושגים המקודשים 'אלוהים', 'יהדות' או 'ישראל'. אפשר כמובן גם מכל אלה, רק בתנאי שהם לא גוזלים את כל סדר היום של ילדיי בבית הספר. הריני להזכיר לכם, קיימים בעולם תחומי ידע נוספים – אמנות, מדע, טבע וסביבה, הגות והיסטוריה- רק תתחילו… אל"ף…. לא, בבקשה אל תיתקעו שוב באלוהים.

אז בוא איש שפל רוח, בוא מולי לדו-קרב ונראה למי יש טעם וריח, מי מתוק בנשמתו, מהיכן באת לכלותי? מאין החוצפה והיוהרה לעלוב כך בילדים ממרום תפקידך כמחנך, האם מן התורה המתוקה ניתנה לך? ומה אתה רוצה מחיי? אכול את הדייסה שלך והנח לי לבחור את מזון המלכות שלי או להסתפק בכרסום גבינה, כי בגלגול הקודם הייתי עכברוש.

ב-22.10 פורסם כי משרד החינוך הורה לספק התוכן שהפיץ את הסרטון להפסיק את הפצתו בבתי הספר. אולי אפשר להתנחם בכך שמישהו קיבל שם קצת שכל, אבל לא לאורך זמן. שהרי מערכת החינוך הממלכתית נשלטת על ידי עמותות בעלות אופי דתי המציעות תכנים בחינם לבתי הספר והגנים, ומשרד החינוך כנראה מזמן איבד שליטה על כל אותם תכנים. כך מפקירה המדינה את דעתם, נפשותיהם וליבות ילדינו למיקור חוץ ומוסדות החינוך מקבלים בשמחה את הפעילויות האלו, חינם אין כסף.

ביום שבו רב המועצה שבתחומה אני גרה יפסיק לבוא בחגים לגני הילדים ולבתי הספר לחלק להם תופינים וממתקים בחסות דבר אלוהים ופעילות נחמדה לגן, אוכל לנשום מעט לרווחה, בידיעה שמשרד החינוך מכבד גם אנשים בעלי השקפת חיים אחרת, חילונית או אתאיסטית או כל דבר שאבחר.

רק תפסיקו לכפות עלי את האג'נדה הרוחנית שלכם, אני לא עפה איתה. אני נחבטת לקרקע בחוסר תקווה, כשהחלום להיות עם חופשי בארצנו הולך ונמוג. בכל מקרה, איש שתורת חז"ל מאפשרת לו מצפונית לעלוב בילדים קטנים, ההזמנה לדו-קרב עדיין בתוקף, אני מחכה שתעמוד מולי עם כל צבא האלוהים שלך. לדידי יש רק דבר אחד קדוש בעולם, והוא נפשם ונפשן של ילדים וילדות.

 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. אנה קו

    מעולה! הייתי מזמינה שלושה כרטיסים לדו קרב שכזה ושמה את כל החסכונות על הכותבת. כי אין שום ספק מי חכם יותר ומתוק יותר..