מאלכ אלקאדי רוצה במבט שלכם

(יפעת)

لا شيءَ يُوجعني في غيابكَ / דבר לא יכאיב לי בהעדרך.
״לא אישן כדי לחלום, אישן כדי לשכוח אותך״, מחמוד דרוויש

על קדושת מיטת העינויים של מאלכ אלקאדי מופקד שוטר, העומד בכניסה לחדרו בבית החולים ואינו מתיר לנו להתקרב. מאלכ גוסס ולכן הושעה מעצרו, אבל המשטר החושש מליבוי יצרים עקב מותו הקרב, חומד עדיין את גופו ונשמתו הדווים וישחררם (אולי) רק ברגע השחרור הנצחי.

אותו שוטר העומד בדלת אינו מצליח לחסום את צללית צדודיתו הלבנה של השוכב במיטה וכן אינו מצליח למנוע מהדמיון והרגש להסתחרר בחלל בית החולים. בין הוריו העומדים בשפתיים קפוצות ועיניים אדומות, לאנשי הרפואה החולפים על פניו ותחושת פיכחות השוררת במסדרונות הנקיים, מתרחש אירוע נדיר.

הביטו בעורו החיוור ובשנים שקפצו עליו לפתע בגיל 19, בבחרותו: קפיצת הדרך שביצע בכוח רצון ואשר מרחיקה אותו מעלינו. בלבו החלש המשמיע פעימות לא סדירות, ובלבו האחר החזק העיקש. בעיניו המכהות, בציפורניו הצהובות. התבוננו ביופיו הטמיר: כאן גדל צל אדם והופך לאדם.

הוא קורא אליכם לקרב להתבונן במחזה מותו – תוכנית מציאות בלי הבחילה של היום שאחרי. מציע לכם הפוגה משגרת הכאילו-כמעט. הוא רוצה במבט שלכם, במבט כל אחד. אבל כמו עוברי אורח הממאנים להכניס ידם לכיס ולדלות מטבע יחידה לתתה לנזקק, למרות כל אותן פעמים בהן נשלחה ללא מחשבה, כך חולפים סומים, והמלך נותר בבדידות מזהרת.

בבקשה, עוד לא מאוחר להציל אותו.

מאלכ אלקאדי שובת רעב מאז ה-16 ביולי. האחים מחמוד ומחמד בלבול שובתים רעב מאז ה-5 ביולי.

מאלכ אלקאדי
מאלכ אלקאדי
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.