מוסוליני מתהפך בקברו: על רשימות החיסול של ״אם תרצו״

(יוסי דהאן)

אחד הדברים המרכזיים שהפשיזם האיטלקי התגאה בהם היה שאצלם "הרכבות תמיד יוצאות בזמן"; הדיוק, הארגון והסדר המופתי שבהם התנהלו הרכבות, שבחלק מהן נסעו הנוסעים לכיוון אחד בלבד. ואצלנו, בגרסה הישראלית העלובה של "אם תרצו" – פשיזם עלוב וכושל למתחילים, בלגן ורשלנות לא נורמליים, מוסוליני מתהפך בקברו. אם אתם יוצאים למסע ציד, תשקיעו מאמץ, שבו בספריות, סעו לרומא וברלין אם צריך.

כך למשל, בקמפיין השתולים בתרבות החדש שהעליתם אתמול מופיעה המחזאית ענת גוב זכרה לברכה שהלכה לעולמה לפני שלוש שנים. תארו לעצמכם את עוצמת הפדיחה ועוגמת הנפש של חסידיכם השוטים שהיו מקיימים משמרת מחאה מול בית משפחת גוב.

ולעניין האישי שלי. אני שמח ומודה לכם מקרב לב על כך שהכנסתם אותי לרשימה, אתמול עברתי על מטרות החיסול שלכם ולא הצלחתי לאתר את עצמי. שנתי נדדה כל הלילה. היום (לאחר אי-מייל מתמי ריקליס שאיתרה אותי באחת הרשימות) נרגעתי, אולם לאכזבתי הרבה גיליתי ששמי אמנם מופיע ברשימת חברי "המועצה הציבורית למען הטלוויזיה החברתית", אבל חוליות הציד הדפוקות והרשלניות שלכם שכחו לצרף אותי לרשימת "אנשי תרבות" שלקחו חלק באירועי תמיכה של "שוברים שתיקה", אירוע ששרפתי עליו חצי יום שישי.

פשיסטים שלומיאלים שכמותכם, עם כל המיליונים שאתם מקבלים מנוצרים מטורללים המתפללים בדבקות שישראל והעולם יעלו באש, אתם אפילו לא מסוגלים להרכיב רשימת מטרות חיסול אלמנטרית כמו שצריך. אני רק יכול לדמיין איזה ברדק איום ישרור ברשימות נוסעי הרכבות שלכם.

שתולים בתרבות

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. מזרחי שחום חלק

    רשימות זה לא סטאלין דווקא?

  2. נתן

    בלי לפגוע באף אחד אחר שמופיע ברשימה המכובדת הזאת , לדעתי 15 שנה של פעילות BDS לא היתה יכולה לגרום ולו חלקית מהנזק התדמיתי למדינת ישראל כשיפורסם ש"הסופר עמוס עוז הוכנס לרשימה שחורה".