משטרת ישראל כבר סלחה למבצעי הלינץ' בבאר שבע

(זהר אלמקייס)

הרשו לי לנחש שחקירת המשטרה בנוגע ללינץ' שנעשה במבקש המקלט האריתראי אפטום זרהום לא תסתיים בתוצאות של ממש. הרשו לי לנחש שהנחקרים, שריתקו אותו לרצפה באמצעות כסא, בעטו בו שוב ושוב וחבטו בראשו באמצעות ספסל, ואז ירו בו, ילכו לביתם בסוף העיכוב הזמני הזה.

כי "לקחת את החוק לידיים" זה בדיוק מה שמצופה מיהודי טוב לעשות כאן. כשהחוק – הכוח, המשטרה, הממשלה – מכתיב גזר דין מוות על כל מי שהוא לא יהודי, לקחת אותו לידיים משמעותו לקחת ספסל ולהטיח באדם לא חמוש שכוב, מדמם, לקול קריאות עידוד.

והאדם הזה, שנמלט ממולדתו עקובת הדם, הגיע למולדתנו עקובת הדם, והנה כבר הפך לנזק משני של צמאון הדם המקובל במחוזותינו.

"אלו שני אירועים שמתחברים, זה קורה במקביל", אמר מפקד מחוז דרום לעיתונות ולא ידע כמה צדק: כמה הדיכוי של העם הפלסטיני, כמה הדקירות של אזרחים במרחבים ציבוריים, כמה שנאת הזרים לפליטים ולמבקשי המקלט – הם אירועים שמתחברים, שקורים במקביל. אני מנסה לחשוב על נשמות הנרצחים בשני האירועים האלה – זרהום ועומרי לוי. ואז על הנשמות של האנשים האלה, שהיו אתמול בתחנה המרכזית באר שבע, שראו אדם מגיר דם, והוציאו ממנו בכוח עוד דם. שאלוהים יסלח להם. משטרת ישראל כבר סלחה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.